Śląsk - Legia. Będzie 39 tys. kibiców! Zobacz TOP 10 meczów z największą frekwencją na Tarczyński Arena

Śląsk Wrocław - Borussia Dortmund
Śląsk Wrocław - Borussia Dortmund Paweł Relikowski
Śląsk Wrocław - Legia Warszawa. W tym sezonie Śląsk może pochwalić się rekordową frekwencją na swoich meczach, a wygląda na to, że na sobotnim spotkaniu z Legią padnie rekord sezonu w ekstraklasie. Razem z kibicami Legii na Tarczyński Arena ma przyjść ok. 39 tys. osób. To będzie wynik w TOP 10 jeśli chodzi o mecze WKS-u na tym obiekcie. Zobacz pełne zestawienie spotkań z rekordową frekwencją. Początek meczu o godz. 17:30.

10. 24 962 Śląsk – Lech Poznań 1:1 (2012/23)

To był mecz, w którym jedynego gola dla Śląska strzelił Eric Mouloungui. Sympatyczny piłkarz z Afryki był we Wrocławiu na krótkim wypożyczeniu. Wzbudzał spore zainteresowanie kibiców.

Śląsk Wrocław - Lech Poznań 1:1 (0:1)
Bramki: Mouloungui 83 - Murawski 40
Sędzia: Bartosz Frankowski

Śląsk: R. Gikiewicz - Ostrowski Ż, Kokoszka, Grodzicki, Pawelec (46 Socha) - Kowalczyk Ż, Stevanović (83 Cetnarski), Mila, Sobota, Ćwielong - Ł. Gikiewicz (46 Mouloungui).
Lech: Kotorowski - Kędziora (87 Henriquez), Trałka, Kamiński, Możdżeń, Tonev, Hamalainen (72 Reiss), Drewniak, Murawski, Lovrencsics, Trałka, Teodorczyk Ż (63 Ubiparip).

9. 24 986 Śląsk – Pogoń Szczecin 1:1 (2019/20)

Tamtej jesieni Śląskowi Wrocław szło bardzo dobrze, był liderem ekstraklasy. To był mecz na szczycie. Na dobę przed pierwszym gwizdkiem WKS poinformował, że sprzedał 20 tys. biletów. Ostatecznie na trybunach zasiadło niespełna 25 tys. osób. Gola na 1:0 już na początku strzelił Pich, potem wyrównał Buksa.

Kibice na meczu Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin [ZNAJDŹ SIĘ NA ZDJĘCIU]

8. ok. 30 000 Śląsk – Benfica Lizbona 2:4 (lipiec 2012)

Turniej towarzyski Polish Masters, tuż po mistrzostwie Polski. Dobry rywal, sześć goli, fajna promocja piłki nożnej.

Śląsk Wrocław - Benfica Lizbona 2:4
Bramki: Elsner 67, Sobota 69 - Cardozo 14, Luisao 60, Lorenzo Melgarejo 73, Gaitan 89
Sędzia: Robert Małek

Śląsk: Kelemen - Socha, Kowalczyk, Pawelec, Mraz - Elsner Ż (89 Menzel), Kaźmierczak Ż - Sobota (79 Tetłak), Cetnarski (79 Garyga), Mila - Ł. Gikiewicz.
Benfica: Morales, Luisao Ż, Javi Garcia, Cardozo (66 Alan Junior), Bruno Cezar (46 John), Nolito (46 Carlos Martins), D'Jalo, Maxi, Garay, Malgarejo (90 Luis Pinto), Witsel (89 Nelson Oliveira).

7. 31 819 Śląsk – Legia 0:3 (2019/20)

Śląskowi szło wtedy świetnie, był liderem tabeli i oczekiwania wszyscy mieliśmy spore przed tym meczem. Niestety - scenariusz był taki, jak zwykle. Lanie od Legii przy dużej publiczności. A mogło być pięknie, bo na początku spotkania gospodarze mieli rzut karny. Nie trafił Robert Pich. To była pierwsza porażka Śląska w tamtym sezonie na własnym boisku. Po tym meczu - rozgranym na początku grudnia 2019 - WKS wjechał na równię pochyłą. Kolejne spotkanie wygrał dopiero 21 lutego z Górnikiem Zabrze (2:1).

Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 0:3
Bramki:
0:1 Paweł Wszołek 14 (asysta : Karbownik)
0:2 Jose Kante 73 (asysta: Karbownik)
0:3 Luquinhas 83 (asysta: Wszołek)

Śląsk: Putnocky - Dankowski, Puerto, Golla, Stiglec - Żivulićl, Łabojko (69. Markovićl) - Płacheta (67. Samiec-Talar), Gąska (78. Cholewiak), Pich - Exposito. Trener Vitezslav Lavicka.
Legia: Majecki - Vesović, Lewczuk, Jędrzejczyk, Karbownik - Martins (67. Niezgoda), Antolić - Wszołekl, Gwilia (84. Wieteska), Luquinhas - Kante (84. Kante). Trener: Aleksandar Vukivić.

6. 32196 Śląsk – Legia 0:4 (2011/12)

Nadzieje były duże, Śląsk był liderem, ale po kilkunastu minutach było 0:2, a jeszcze przed przerwą z boiska wyleciał Dariusz Pietrasiak. Ponad 32 tys. kibiców było mocno mocno rozczarowanych. Na szczęście potem przyszło mistrzostwo i nikt tego nie rozpamiętywał.

5. ponad 34 000 Śląsk - Borussia Dortmund 0:3

Niby tylko mecz towarzyski, ale jaki! To była futbolowa uczta, ale i lekcja dla wrocławskich piłkarzy. Najwięcej braw zebrał Jakub Błaszczykowski, który wszedł tylko na dwie minuty, bo wracał do gry po ciężkiej kontuzji.

Śląsk Wrocław - Borussia Dortmund 0:3 (0:2)
Bramki: Mkhitaryan 9, Immobile 20, Ramos 84

Śląsk: Pawłowski (46. Wrąbel) - Celeban, Pawelec (40. Calahorro), Dudu (88 Idzik), Zieliński (46. Ostrowski), Hołota (80. Przybylski), Droppa (46. Hateley), Mila (46. Plaku), Machaj (62. Gancarczyk), Flavio (55. Angielski), Pich (59. Dankowski).
Borussia: Langerak - Piszczek (82. Knystock), Subotic (71. Sarr), Sokratis (46. Ginter), Schmelzer (78. Gull), Kehl (46. Jojić), Kirch (82. Amini), Mkhitaryan (61. Maruoka), Hofmann (89. Błaszczykowski), Immobile (46. Ramos), Aubameyang (46. Ji)

Sędzia: Marek Opaliński

4. ok. 38 000 Śląsk - Legia Warszawa 0:2 (2012/13)

To był pierwszy mecz finału Pucharu Polski 2013, który to wówczas rozgrywano w systemie mecz i rewanż. W Warszawie co prawda WKS wygrał 1:0 (samobój Michała Żewłakowa), ale pucharu nie zdobył.
Ze względu na sektor buforowy na stadion tego dnia mogło wejść mniej niż 40 000 kibiców. Przyjmujemy za 90minut.pl, że był to ok. 38 000, chociaż Wikipedia podaje liczbę 35 712. Spotkanie sędziował młody Szymon Marciniak.

ok. 39 000 Śląsk - Legia Warszawa (2023/24)

Jeśli sprawdzą się szacunki, to w sobotę na Tarczyński Arena powinno być ok. 39 000 kibiców, co będzie czwartym wynikiem w historii meczów Śląska na tym stadionie.

3. 40 917 Śląsk – Wisła Kraków (2011/12)

Żeby kupić bilet na ten mecz, trzeba było postarać się tydzień wcześniej. Grał w końcu mistrz z wicemistrzem, na stadionie zbudowanym specjalnie na EURO, przy komplecie publiczności. I mimo tego, że Śląsk przegrał 0:1 to opłacało się walczyć o wejściówkę, bo kibice na Stadionie Miejskim zobaczyli ciekawe widowisko.
Różne źródła podają różną frekwencję na tym spotkaniu. Trzymamy się danych za 90minut.pl, które wydaję się realne o tyle, że - naszym zdaniem - wcześniej, na Lechii, gdy grano pierwszy mecz, wpuszczono ludzi na każde wolne miejsce, nawet na te z ograniczoną widocznością. Potem to ograniczano i do dziś tak jest, że pewne krzesełka są na Tarczyński Arena wyłączone ze sprzedaży.

Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 0:1 (0:0)
Boguski 50 (k.)
Widzów: 40917 (niektóre źródła - 43000)
Sędzia: Marcin Borski

Śląsk: Kelemen - Celeban, Fojut, Pietrasiak, Pawelec - Ćwielong (46 Madej), Dudek, Kaźmierczak, Mila (78 Voskamp), Sobota (87 Socha) - Diaz
Wisła: Pareiko - Lamey Ż, Czekaj (72 Chavez), Diaz, Paljić - Wilk Ż, Nunez, Jirsak Ż (69 Garguła) - Boguski (76 Małecki), Genkow, Iliev

2. 41955 Śląsk – Sevilla (2013/14)

Emocji w tym meczu było niewiele - po 20 minutach do siatki trafił Rakitić i nadzieje na awans się skończyły, bo wcześniej w Sevilli było 1:4. Co ciekawe w drugiej połowie tego spotkania na boisko wszedł młody Israel Puerto, który kilka lat później trafił do Śląska Wrocław. Frekwencję z tego spotkania dokładnie podaje serwis 90minut.pl. Do Wrocławia nie przyjechali kibice Sevilli, więc n sektorze gości także zasiedli miejscowi fani.

Śląsk Wrocław – Sevilla FC 0:5 (0:2)
Rakitić 22, Bacca 47, 87, Samperio 71, Perotti 79
Sędzia: Firat Aydinus (Turcja)
Widzów: 41 955

Śląsk: Gikiewicz - Ostrowski, Kokoszka Ż, Pawelec (70. Gavish), Spahić (46. Więzik) - Sobota, Hołota, Mila, Kaźmierczak, Patejuk (72. Socha) – Plaku.
Sevilla: Beto - Moreno, Navarro (49. Israel Puerto), Cala, Figueiras – Rabello (63. Perotti), Rakitić (57. Cotan), Iborra, Machin - Samperio, Bacca.

1. ok. 42 000 Śląsk - Lechia Gdańsk 1:0 (2011/12)

Pierwszy mecz na nowym stadionie Śląska Wrocław. To był pierwszy z generalnych testów przed Euro 2012. Tak naprawdę do dziś nie wiadomo... ilu dokładnie kibiców było na tym meczu. Komplet - to pewne, lecz ilu dokładnie? System sprzedaży wejściówek dopiero raczkował, trudno było tak dokładnie wskazać ile osób zasiadło na trybunach. Jedno jest pewne: tym wydarzeniem żył cały Wrocław. Śląsk wygrał z Lechią 1:0, a jedynego gola strzelił Holender Johan Voskamp.