Tomasz Smolarz: Nowy, ale sobie poradził

  Tomasz Smolarz: Nowy, ale sobie poradził

  Małgorzata Moczulska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Tomasz Smolarz z Dzierżoniowa jest w Sejmie pierwszą kadencję. Na Wiejską dostał się wprost z gabinetu wiceburmistrza w miejskim ratuszu, zdobywając ponad 8 tysięcy głosów poparcia. Teraz ma dużą szansę, by w sejmowych ławach pozostać na dłużej. Na zatwierdzonych już przez władze Platformy Obywatelskiej, oficjalnych listach wyborczych do Sejmu dostał bardzo wysokie trzecie miejsce w okręgu Wałbrzych.
  Poseł Tomasz Smolarz

  Poseł Tomasz Smolarz ©Archiwum Prywatne

  W Platformie Obywatelskiej jest od początku. Był jej współzałożycielem w powiecie dzierżoniowskim, obecnie jest członkiem Rady Regionu Dolnośląskiego PO. - Jako samorządowiec zawsze byłem zwolennikiem koncentracji posłów na sprawach im najbliższych, dotyczących regionu czy powiatu, i staram się teraz sam wcielać to w czyny - podkreśla poseł Smolarz.

  Za swój największy sukces uważa doprowadzenie do oddłużenia powiatu na kwotę 35 mln zł w związku z przekształceniem SP ZOZ w Dzierżoniowie w spółkę prawa handlowego.
  - Dziesiątki rozmów i spotkań w Ministerstwie Zdrowia, indywidualnych i z udziałem starosty dzierżoniowskiego, doprowadziły do szczęśliwego finału - mówi poseł. Podkreśla, że sprawy lokalne są mu najbliższe, ale to nie znaczy, że nie angażuje się w te większe, ogólnopolskie.

  W związku ze sprawą uznania Święta Trzech Króli za dzień wolny od pracy, był pomysłodawcą rozwiązania, by w zamian uchylić w ustawie Kodeks pracy przepis umożliwiający odbieranie dni wolnych za święta państwowe przypadające w soboty. Dzięki temu kompromisowemu rozwiązaniu bilans wolnych dni w ciągu roku pozostał niezmieniony.

  - W kampanii wyborczej zakładałem, między innymi, doprowadzenie do budowy obwodnicy południowo-zachodniej Dzierżoniowa. Projekt obwodnicy jest w tej chwili na ukończeniu i ma zapewnione finansowanie ze środków województwa - cieszy się Tomasz Smolarz.

  - Obiecywałem też doprowadzenie do modernizacji drogi Dzierżoniów - Łagiewniki. W tej chwili w DSDiK prowadzona jest procedura przetargowa dotycząca realizacji tej inwestycji, która ma się rozpocząć latem tego roku. Jeśli tak się nie stanie, uznam to za swoją porażkę - dodaje Smolarz, który bardzo aktywnie działa na swoim terenie. Bywa tu często, spotyka się z władzami lokalnymi, ale nie tylko. - Zorganizowałem w swoim powiecie cykl szczepień przeciwko grypie i pneumokokom. Bezpłatnie zaszczepionych zostało prawie tysiąc osób - mówi.

  W Sejmie nie błyszczy. Rzadko się wypowiada, nie jest gościem programów telewizyjnych. W całej kadencji wygłosił zaledwie siedem wypowiedzi poselskich, złożył niespełna 50 interpelacji, dwa zapytania i jedno oświadczenie. - Nie jestem zwolennikiem nadmiernej dbałości o statystyki. Ważniejsza jest skuteczność w dochodzeniu do zamierzonych celów - tłumaczy Tomasz Smolarz.
  Koledzy z klubu PO dobrze oceniają jego pracę. Podkreślają, że to jego pierwsza kadencja i wielu rzeczy musiał się nauczyć. Nawet Waldemar Wiązowski, poseł Prawa i Sprawiedliwości z tego samego okręgu, co Smolarz, mówi, że do jego pracy nie ma uwag.
  - Jest młody, ambitny, stara się - ocenia poseł PiS

  Tomasz Smolarz
  Wiek: 45 lat
  Zawód: inżynier budownictwa lądowego
  Stan cywilny: żonaty
  Staż parlamentarny: poseł V kadencji
  Komitet wyborczy, z jakiego startował w wyborach: Platforma Obywatelska
  Klub parlamentarny, do którego obecnie należy: Platforma Obywatelska
  Przynależność do komisji sejmowych: Komisja Kultury Fizycznej i Sportu oraz Komisja Skarbu Państwa.
  Okręg wyborczy: Wałbrzych
  Liczba głosów otrzymanych w wyborach: 8208 .

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nie poradził

  wyborca (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 24 / 21

  Niczego nie zrobił, nie organizuje spotkań, nie ma poglądów, jest obrotowy jak PSL, nie ma wiedzy, jest płaski czips. Naprawdę wstyd mi za taką ofiarę i szkoda na niego kasy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo