Stanisław Moneta
Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic zdobyły srebrny medal w sztafecie 4x400 metrów! Polki o ponad sekundę poprawiły rekord naszego kraju ustanowiony 2 lata temu podczas mistrzostw świata w Dosze (3:21.89).

Jako pierwsza w sobotę ruszyła Natalia Kaczmarek, która swoje okrążenie zakończyła na drugim miejscu. Po niej pałeczkę przejęła Iga Baumgart-Witan i również ona finiszowała druga. Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic nie miały już właściwie szans na dogonienie fenomenalnych Amerykanek, ale doskonale obroniły się przed atakami innych reprezentacji i utrzymały drugą pozycję.

Ostatecznie Polki finiszowały z wynikiem 3:20.53. Pobiły tym samym rekord Polski! Srebro Polek to dziewiąty medal polskich lekkoatletów w Tokio 2020. Nigdy wcześniej polscy lekkoatleci nie zdobyli tylu krążków podczas Igrzysk Olimpijskich.