To ten policjant strzela najlepiej ze wszystkich (ZDJĘCIA)

WSK
IV Dolnośląskie Zawody Strzeleckie Służb Mundurowych Myśliwych.
Aspirant Paweł Pindera z dzierżoniowskiej policji wygrał IV Dolnośląskie Zawody Strzeleckie Policjantów i innych Służb Mundurowych Myśliwych. Otrzymał puchar i nagrody rzeczowe. Mundurowi startowali w kilku konkurencjach, m.in. strzelaniu do rzutków oraz do makiet imitujących zwierzynę łowną z odległości 100 m.

Zawody odbyły się na strzelnicy w Biernacicach (powiat ząbkowicki). Organizatorem były różne związki zawodowe policjantów. Do konkursu przystąpiło 41 zawodników reprezentujących wszystkie służby mundurowe z Dolnego Śląska. Zwycięzcą zawodów został aspirant Paweł Pindera z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie, który zdobył 445 punktów na 500 możliwych.

Tegoroczny złoty medalista powrócił na pierwsze miejsce po trzech latach przerwy, na pierwszych zawodach również odniósł taki sukces. Drugie miejsce z wynikiem 421 punktów zajął Kamil Afanasjew reprezentujący Służbę Więzienną, a trzecie z takim samym rezultatem Paweł Kolbusz (Komisariat Policji w Kudowie Zdrój).

Zawodnicy rywalizowali w kilku konkurencjach m.in.: SkeetTrap - strzelanie do rzutków, strzelanie ze 100 m do stałej makiety rogacza i lisa oraz dwie konkurencje parkurowe - strzelanie do rzutków oraz strzelanie do ruchomej makiety zająca oraz dzika. Zwycięzcy otrzymali puchary i dyplomy, a każdy z uczestników pamiątkowe dyplomy oraz cenne rzeczowe nagrody.

Patronat honorowy nad zawodami objął Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu, Arkadiusz Golanowski oraz komendant policji w Dzierżoniowie, inspektor Marek Mitraszewski.