To oni będą europosłami z Dolnego Śląska? [SONDAŻ]

mgZaktualizowano 
Prawo i Sprawiedliwość wygrywa wybory do Parlamentu Europejskiego w Polsce. W okręgu dolnośląsko - opolskim zdecydowanym liderem jest Koalicja Europejska. To wyniki ostatniego przedwyborczego sondażu przeprowadzonego przez Polska Press Grupę we współpracy z Ośrodkiem Badawczym Dobra Opinia.

W Polsce Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 38,7 procent głosów, a Koalicja Eupejska - na 37,1 proc.
Poparcie Wiosny Roberta Biedronia deklaruje 8,4 proc. uczestników naszego sondażu, na Kukiz'15 chce głosować 6,4 proc.
Dalsze miejsca zajęli Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy - 4,9 proc. oraz Lewica Razem - 3,6 proc.

Na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie największym poparciem cieszy się Koalicja Europejska (41,6 proc.), drugie jest Prawo i Sprawiedliwość - 32,5 proc. Na mandat z naszego okręgu może liczyć także Wiosna Roberta Biedronia - 9,5 proc.
Zdecydowana przewaga Koalicji Europejskiej nie daje jej jednak w naszym okręgu większej liczby mandatów niż Prawu i Sprawiedliwości. Oba ugrupowania mogą wprowadzić do Parlamentu Europejskiego po dwóch posłów. Jeden mandat może zdobyć Wiosna Roberta Biedronia.

Uczestników naszego sondażu pytaliśmy nie tylko o to którą listę chcą poprzeć 26 maja, ale i o nazwiska kandydatów na których zamierzają głosować. Z odpowiedzi wynika, że największe szanse na mandat mają Janina Ochojska i Jarosław Duda z Koalicji Europejskiej, Anna Zalewska i Beata Kempa z Prawa i Sprawiedliwości oraz Krzysztof Śmiszek z Wiosny Roberta Biedronia.

Gazeta Wrocławska - sondaż wyborczy okręg dolnośląsko-opolski

  1. PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS
    33.03%
  2. PO PSL SLD .N ZIELONI
    29.23%
  3. 22.84%
  4. 6.75%
  5. 4.57%
  6. KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY
    3.58%

Polska Press Grupa/ Ośrodek Badawczy Dobra Opinia

Sondaż zrealizowany przez Polska Press Grupę we współpracy z Ośrodkiem Badawczym Dobra Opinia w dniach 13-16 maja na reprezentatywnej kwotowo próbie 6500 dorosłych mieszkańców Polski metodą bezpośredniego wywiadu ankieterskiego z wykorzystaniem papierowego kwestionariusza.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 99

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

D
Deratyzator

Przerażenie! Ponad 60% chce głosować na komunistów lub odpady zmieszane, czyli tzw. Koalicję Europejską.! To nie możliwe. Jesli ten sondaż miałby sie potwierdzic w realu to jedyną rzeczą jaką może zrobić przyzwoity człowiek to wyemigrować. Zostawić to łajno samemu sobie. Niech sprowadzą sobie jeszcze arabów i murzynów i tworzą nową Ełropę na swoją miarę.

W
Wacek
2019-05-20T10:42:17 02:00, Marek:

Jako Wrocławianin od 50 lat wstydzę się za to, na kogo głosujemy. Chyba przykład lewactwa idzie od góry. Miasto stoi w miejscu (porównując Kraków, Poznań, Gdańsk, Warszawa poza zasięgiem), a władza jest daleko od ludzi. Największe zmiany we Wrocławiu jakie widziałem w tych 50 latach miały miejsce za czasów Pana Zdrojewskiego i każdy mógł go spotkać w restauracji, na zakupach, w pubie. Osobiście w takiej sytuacji spotkałem Pana prezydenta Zdrojewskiego kilkanaście razy, Pana Dutkiewicza ani razu. Brak myślenia długofalowego 20-50 lat liczy się tylko tu i teraz. Przykładem jest WOW, przetargi są opóźniane na jej dokończenie z jednego powodu, z analiz natężenia ruchu wygląda, że po jej zakończeniu powstanie potrzeba budowy dodatkowych pasów i skrzyżowań bezkolizyjnych, ponieważ trasa się zakorkuje. Proszę nie głosujcie na komunistów tj. KE, Wiosna, PiS i inne tego typu wynalazki. Ja osobiście zagłosuję na Pana Huberta Czerniaka, przestańmy głosować na partię i zacznijmy głosować na ludzi!!!

Te, Marek, nazwy mieszkańców miast w języku polskim pisze się małą literą. Do szkoły pisowski analfabeto.

k
kalapeta

Sondaż zrealizowany przez Polska Press Grupę we współpracy z Ośrodkiem Badawczym Dobra Opinia w dniach 13-16 maja na reprezentatywnej kwotowo próbie 6500 dorosłych mieszkańców Polski metodą bezpośredniego wywiadu ankieterskiego z wykorzystaniem papierowego kwestionariusz.

To znaczy, że mieszkaniec z Polski np. Suwałk głosował na listę z opolsko-wrocławskiego okręgu.

s
socjalizm to kradzież

socjaliści chcą zniszczyć Europę nie pozwolimy na to!

G
Gość
2019-05-20T10:21:20 02:00, Wrocławska to dno:

Gazeta Wrocławska w pogoni za kasą z bycia bulwarówką wiele lat temu upadła na samo dno - nie sposób uniknąć takiej smutnej konstatacji - i nie jest to problem spowodowany jednostkowo przez tego, czy tamtego pracownika, tylko świadoma, z premedytacją, odgórnie narzucona polityka wydawnicza tabloidu.

Gazeta Wrocławska poprzez swoje postępowanie, wyrażone m.in. w prostackich, tandetnych, nierzetelnych, nastawionych wyłącznie na wywołanie taniej sensacji, bardzo słabych warsztatowo publikacjach niezmiennie wywołuje we mnie uczucie głębokiej odrazy i smutku.

Niestety, produkt ten, który mógł być ciekawą lokalną alternatywa dla np. Gazety Wyborczej Wrocław, został całkowicie zmarnowany, rozmieniony na drobne i sprowadzony do roli zaspokajacza najniższych, najmniej wyrobionych, prymitywnych gustów.

Gazeta Wrocławska - od lat brak jakiegokolwiek pomysłu na siebie, ekipa "dziennikarska" z przysłowiowej łapanki, a ci nieliczni, którzy z łapanki nie byli/są, pouciekali, poodchodzili, lub pod wpływem środowiska pracy i stawianych wymagań/oczekiwań, zdegenerowali się intelektualnie, moralnie, warsztatowo. Dostosowali do reszty. Tam, gdzie jedynym wyznacznikiem "dobrego" dziennikarstwa (sic!) jest klikalność, a krzykliwy clickbait stanowi jeden z fundamentów narracji - nie należy spodziewać się niczego (pozytywnie) wartościowego. I niczego wartościowego się nie dostaje.

Gazeta Wrocławska nie tylko się nie rozwija, ale nawet nie stoi w miejscu - z roku na rok cofa się. I nieustannie zaskakuje. Jak już wydaje się, że tandetniej i ohydniej się nie da, któryś z szanownych wyrobników klikalności ze Św. Antoniego 2/4 puka chytrze uśmiechnięty od spodu.

Moim zdaniem, produkt nie do uratowania. Tu należałoby zmienić dosłownie wszystko, a więc zbudować markę całkowicie od-nowa. Od 100% nowego składu redakcyjnego zaczynając (razem z szefostwem, inaczej zmiana nie miałaby sensu), poprzez ponowne zdefiniowanie profilu i polityki wydawniczej ze szczególnym uwzględnieniem etyki i profesjonalnego warsztatu dziennikarskiego, a na zmianie tytułu i szaty graficznej kończąc.

Btw, żenujące były swojego czasu te ostentacyjne przechwałki Gazety Wrocławskiej o tym, że jest najpopularniejszym, o największej liczbie wejść, internetowym serwisem lokalnym we Wro. Cóż, darmowa jadłodajnia dla osób bezdomnych na ul. Kasprowicza, gdzie agresywni, brudni, częstokroć "wypici" mężczyźni i kobiety kłócą się wulgarnie ze sobą, wdają w bójki, zaczepiają przechodniów, śmiecą, plują, załatwiają wokół swoje potrzeby fizjologiczne, też może się pochwalić najdłuższą kolejką oraz "największą liczba wejść" po darmową zupę w stosunku do dowolnej restauracji w mieście -

- to jest mniej-więcej taka retoryka, ten poziom mentalny, jaki od lat prezentuje sobą Gazeta Wrocławska

2019-05-20T11:08:49 02:00, wanda:

To powiedz, po jaką ch..... ją czytasz ? Kup se Fakta albo do Rzeczy lub po prostu wejdź na kanał tvp lub tvpinfo i wszystko zakoduj, w swoim małym móżdżku. Powodzenia, bo na głupotę ludzką tylko PiS!

Ja np czytam aby wiedzieć jaką goebbelsowska propagandę stosują tzn czy jest taka sama jak przed wojną czy lekko zmodyfikowana.

Trzeba wroga demontować, bo każdy rozumie, że trwa wojnę propagandowa i ekonomiczna Niemiec z Polską.

Patrioci powinni się przeciwstawić a nie przestać się interesować jak proponujesz.Trybuna Ludu poszła do śmieci. GWno w zeszłym tygodniu zamknęło swoją drukarnię i zwolniło prawie 150 drukarzy. Ta gazeta kiedyś polska, też się szykuje na śmietnik ale jeszcze muszą wykonywać polecenia z Berlina. Oj będzie kiedyś wstyd, że się w tej redakcji pracowało

G
Gość
2019-05-20T12:02:33 02:00, Konfederacja:

Serdecznie zapraszam zapoznaj się z: Dobromir Sośnierz później zdecyduj czy nie warto oddać głosu na Konfederacje

2019-05-20T18:15:13 02:00, Gość:

Nie warto.

Nie można się rozdrabniać, bo zdrajcy z Totalnej Opozycji sprzedadzą nas Niemcom

T
Tylko PIS da radę to zrobi
2019-05-20T16:44:42 02:00, as:

dzieje głuPOty POlaków wobec własnej ojczyzny, mają już swoją tysiącletnią historię. ..tyle że historii, szczególnie POlski, to raczej się już nie naucza, nie czyta, bo nie w modzie. Co innego historia żydowska, napisana przez 72 grzeszników z ich plemion nomadów, za tony złota, to już jest nawet święta, jak głuPOta.

Ja głosuję za PISem, bo tylko PIS ma dla nas, Polaków, propozycję lepszego jutra. Żadna moda na antyPIS, mnie, nie interesuje. Tu ma być POLSKA, a nie żaden land o tej nazwie. Tu ma być POLSKA, a nie bliska zagranica. Ja jestem POLAKIEM, a nie frajerem, co za kolorową reklamówkę, gotów sprzedać siebie i wszystkich dookoła.

2019-05-20T18:16:09 02:00, Zorro:

Brawo. Też głosuję z rodziną na PiS.

I ja też za PIS, bo nie po to walczyłem z PZPR aby teraz PO lub jej klony sprzedawały Polskę innym zaborcom

P
Precz ze zdrajcami Polski

Szkopska gazeta jaja sobie robi i myśli że Polacy to idioci i uwierzą w ich propagandę? Dopiera rano lewackie badania opinii wykazały 5 % przewagę PIS nad POKE-monami. Musiałyby pedały, komuniści , SB-ecy ,wszyscy których Kiszczak wytypował do okrągłego Stołu. rozmaicie TW ,UB-cy, emerytowani milicjanci, PZPR-owcy, KODO-mici i pederaści, lesby oraz feministki .Chętne do zabijania dzieci, byli funkcjonariusze WSI. Jakby cały pomiot z poprzednich systemów politycznych w Polsce pozamiatać, to jak w wierszu Tuwima o lokomotywie to i tak to za mało.PIS to jedyna partia, która nie zdradzała, bo nie brała pieniędzy ani z Moskwy ani z Berlina.

PIS pokaże zdrajcom gdzie ich miejsce.Oni już wiedzą, bo tam jeżdżą po zbrojną lub ekonomiczną interwencję.

Z
Zorro
2019-05-20T16:44:42 02:00, as:

dzieje głuPOty POlaków wobec własnej ojczyzny, mają już swoją tysiącletnią historię. ..tyle że historii, szczególnie POlski, to raczej się już nie naucza, nie czyta, bo nie w modzie. Co innego historia żydowska, napisana przez 72 grzeszników z ich plemion nomadów, za tony złota, to już jest nawet święta, jak głuPOta.

Ja głosuję za PISem, bo tylko PIS ma dla nas, Polaków, propozycję lepszego jutra. Żadna moda na antyPIS, mnie, nie interesuje. Tu ma być POLSKA, a nie żaden land o tej nazwie. Tu ma być POLSKA, a nie bliska zagranica. Ja jestem POLAKIEM, a nie frajerem, co za kolorową reklamówkę, gotów sprzedać siebie i wszystkich dookoła.

Brawo. Też głosuję z rodziną na PiS.

G
Gość
2019-05-20T12:02:33 02:00, Konfederacja:

Serdecznie zapraszam zapoznaj się z: Dobromir Sośnierz później zdecyduj czy nie warto oddać głosu na Konfederacje

Nie warto.

a
as

dzieje głuPOty POlaków wobec własnej ojczyzny, mają już swoją tysiącletnią historię. ..tyle że historii, szczególnie POlski, to raczej się już nie naucza, nie czyta, bo nie w modzie. Co innego historia żydowska, napisana przez 72 grzeszników z ich plemion nomadów, za tony złota, to już jest nawet święta, jak głuPOta.

Ja głosuję za PISem, bo tylko PIS ma dla nas, Polaków, propozycję lepszego jutra. Żadna moda na antyPIS, mnie, nie interesuje. Tu ma być POLSKA, a nie żaden land o tej nazwie. Tu ma być POLSKA, a nie bliska zagranica. Ja jestem POLAKIEM, a nie frajerem, co za kolorową reklamówkę, gotów sprzedać siebie i wszystkich dookoła.

G
Gość

Czemu dane w tabeli poniżej nie mają nic wspólnego z tekstem? Tam to Lewica Razem ma największą liczbę głosów, aż 33% Trudno w to uwierzyć..

g
gienek

Na konfederację i Godek to chyba niezły czub zagłosuje.

J
Ja
2019-05-20T12:02:33 02:00, Konfederacja:

Serdecznie zapraszam zapoznaj się z: Dobromir Sośnierz później zdecyduj czy nie warto oddać głosu na Konfederacje

Polecam to

m
moto
2019-05-20T07:49:19 02:00, moto:

Zastanawia mnie czym kieruja sie ludzie, ktorzy glosuja na PIS?

Jestescie w stanie powiedziec co takiego PIS zrobil dobrego dla Polski, albo zaczal robic? Prosze tylko darowac sobie argumenty 500 300 i 13-emerytura.

2019-05-20T08:06:46 02:00, ojej:

Załatał dziurę w VAT - setki miliardów rocznie. Dług publiczny się zmniejsza, nawet Balcerowicz zamknął dziób i swój licznik. Bardziej ciekawi mnie dlaczego ludzie głosują zna złodziei z PO i rudego oszusta co dostał posadę za likwidację stoczni i zajumał kasę z OFE (która miała być dziedziczona).

2019-05-20T10:26:54 02:00, Gość:

Zalatanie dziury VAT to zasluga JPK, ktore zostalo opracowane i wprowadzone przez PO-PSL

Dlug publiczny moze spadl https://i.wpimg.pl/644x/money.wpcdn.pl/i/h/99/art429411.png

ale bedzie znacznie gorzej jak wejdzie 5 Kaczynskiego

2019-05-20T11:02:28 02:00, Kapral:

Buahaha.Platfonsi są mistrzami w odbijaniu piłeczki jak mało kto.Może ich wysłać na olimpiadę w tenisie stołowym?Przez 8 lat NIC nie zrobili,pozwolili na rozgrabianie Polski,na kradzież setek miliardów złotych,rozwalali najlepsze polskie zakłady,zamykali stocznie i kopalnie i w kółko gadali,że pieniędzy nie ma i nie będzie.Teraz bezczelnie sieją dezinformację,że metody dające budżetowi setki miliardy wpływów są ich pomysłami hahah.Może jeszcze oszuści powiecie,że 500 też Wy wymyśliliście??Komu te kłamstwa?Naiwnym POkemonom wciskacie?Programy prospołeczne PIS nie rozwalają finansów ani nie powodują zadłużenia bo ten rząd wie co robi i jest odpowiedzialny.Od 4 lat słyszymy,że wszystko się niebawem zawali bo PIS robi to na kredyt.Głupia propaganda antyPIS serwowana przez TVN-y i Wyborcze.Jakoś się zawala rzekomo i zawalić się nie może a komisja europejska zwiększa prognozy wzrostu gospodarczego -mamy po Malcie największy wzrost gospodarczy w Europie!Międzynarodowe agencje ratingowe też stale zwiększają Polsce ratingi.Kolejne 500 będzie pochodziło z opodatkowania marketów,które przez lata za pomocą sztuczek księgowych wyprowadzały ogromne pieniądze poza Polskę.Więc przestańcie lemingi rzucać się jak insekty na łańcuchu i siać dezinformację.Zajmijcie się pracą!

Ale czemu sie tak unosisz? Przez te nerwy nie podales zadnych konkretow, tylko ogolniki

Co do stoczni http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,5686462,Jak_tonely_polskie_stocznie.html

wspomniany tam Pan Andrzej Buczkowski jest/byl w PiS wiec nie wiem czy mozna tak powiedziec, ze rzad jeden czy drugi jest winny

JPK został wprowadzony ustawą z 10 września 2015 r. zrodlo wiki

Dodaj ogłoszenie