To już koniec sezonu! Po remisie Chrobry szósty

Kacper Chudzik
Czarny scenariusz się nie sprawdził, ale czwartego miejsca nie udało się obronić. Głogowianie zakończyli historyczny sezon remisując z Arką Gdynia 1:1

Wyjazdowe spotkanie w Gdyni rozpoczęło się dla głogowian idealnie. Już w 13. sekundzie spotkania piłkę do siatki rywala skierował Łukasz Szczepaniak. Jest to najszybciej strzelona bramka w rozgrywkach pierwszoligowych. Niestety, mimo dobrej gry, głogowianom nie udało się później powiększyć przewagi. Odbiło się to na nich pod sam koniec spotkania, kiedy to gospodarze odrobili stratę. Po golu w 85. minucie mecz zakończył się remisem 1:1.

Taki obrót sprawy nie pozwolił głogowianom na utrzymanie 4. miejsca w tabeli. Gdyby spotkanie udało się wygrać, to sezon zakończyliby na trzecim, przy przegranej groziło im ósme. Ale czarny scenariusz też się nie spełnił. Doskonały sezon, w którym Chrobry miał realną szansę na podium, zakończył się ostatecznie na szóstym miejscu.

To właśnie ostatni rywal głogowian w sezonie wygrał tegoroczne rozgrywki i awansował do Ekstraklasy.

- Chciałbym pogratulować awansu do ekstraklasy, fantastycznej atmosfery i bardzo dobrej drużyny - mówił na pomeczowej konferencji Ireneusz Mamrot, trener Chrobrego. Odniósł się także do samego meczu. - Myślę, że poziom meczu zadowolił wszystkich. Był bardzo dobry, z wieloma sytuacjami. Szkoda dziewięćdziesiątej minuty, bo niewykorzystana sytuacja kosztowała nas trzecie miejsce. Chwilę później mogliśmy nawet przegrać, bo po naszej znakomitej sytuacji poszła groźna kontra Arki.

Już niedługo głogowian czeka krótka, wakacyjna przerwa, a potem powrót do treningów i przygotowań na kolejny sezon.

ARKA GDYNIA - CHROBRY GŁOGÓW 1:1 (0:1)

BRAMKI: 0:1 Szczepaniak (1), 1:1 Yussuff (85)

ARKA: Jałocha - Socha, Sobieraj, Marcjanik, Warcholak, Łukaszewicz (64 Sambea), Nalepa (46 Siemaszko), Formella, Da Silva, Szwoch, Sangoy (77 Yussuff).

CHROBRY: Janicki - Ilków-Gołąb, Horoszkiewicz, Samiec, Hodowany, Machaj M. (74 Hudyma), Gąsior, Drewniak, Szczepaniak, Kościelniak (67 Machaj B.), Wojciechowski (86 Bednarski).

ŻÓŁTE KARTKI: Marcjanik, Sobieraj (Arka) - Gąsior, Szczepaniak (Chrobry).

SĘDZIA: Paweł Malec (Łódź).

WIDZÓW: 11 503.