Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

To jedna z największych atrakcji turystycznych Wrocławia. Kiedy otwarcie fontanny multimedialnej?

AND
To jedna z największych atrakcji turystycznych Wrocławia. Kiedy otwarcie fontanny multimedialnej?
To jedna z największych atrakcji turystycznych Wrocławia. Kiedy otwarcie fontanny multimedialnej? Jaroslaw Jakubczak / Polska Press
Wrocławska Fontanna Multimedialna zazwyczaj zaczynała sezon z początkiem maja i specjalne pokazy trwały do jesieni. W tym roku - z powodu epidemii - będzie inaczej.

Wrocławska Fontanna Multimedialna zazwyczaj zaczynała sezon z początkiem maja i specjalne pokazy trwały do jesieni. W tym roku - z powodu epidemii - będzie inaczej.

- W związku ze stanem epidemii planowane na 8 maja uruchomienie Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej oraz tzw. małej fontanny przy Wrocławskim Centrum Kongresowym prawdopodobnie zostanie przesunięte w czasie - powiedział nam Grzegorz Rajter z wrocławskiego urzędu miasta.

- Może się zdarzyć, że w tym roku Wrocławska Fontanna Multimedialna będzie funkcjonowała w ograniczonym wymiarze. Jest to spowodowane faktem, iż stan pandemii wymusza wstrzymanie zaplanowanych zakupów i inwestycji, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania fontanny, a w szczególności weekendowych pokazów specjalnych – wyjaśnia Rajter.

Hala Ludowa, pod pieczą której fontanna pozostaje i ona czerpie zyski z powierzchni pod organizację różnego rodzaju wydarzeń, co miesiąc, w wyniku pandemii, ponosi straty rzędu 1,5 mln zł.

Położona w parku Szczytnickim, otoczona pergolą i w bezpośrednim sąsiedztwie Hali Stulecia, multimedialna wrocławska fontanna jest największym tego typu obiektem w Polsce i jednym z największych w Europie.

Otwarta została 4 czerwca 2009 z okazji 20. rocznicy wolnych wyborów. Jej powierzchnia wynosi około hektara. W fontannie zainstalowano prawie 300 dysz, z których tryska woda w formie gejzerów, mgiełki, piany itp. na wysokość nawet 40 m. Tym sposobem tworzy się ogromny ekran wodny, na którym wyświetlane są wizualizacje z towarzyszeniem muzyki i efektów laserowych.

Pokazy do muzyki klasycznej (m.in. Bizet, Beethoven, Wagner), a także współczesnej (Jean-Michel Jarre, Apocalyptica, Faith No More) odbywają się o każdej pełnej godzinie i trwają od trzech i pół do osiemnastu minut, a przy wyjątkowych okazjach odbywają się pokazy specjalne.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Instahistorie z VIKI GABOR

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska