Kolejna edycja targów Career EXPO dobiegła końca. Mimo niesprzyjającej jesiennej pogody wydarzenie odwiedziło ponad 5500 uczestników, zainteresowanych poszukiwaniem swojego wymarzonego miejsca pracy.

Możliwość spotkania z ponad 80 pracodawcami największych firm w Polsce przyciągnęła do wrocławskiej Hali Ludowej tysiące osób.

Wśród wystawców znaleźli się przedstawiciele firm z sektorów inżynierii, sprzedaży, obsługi klienta, finansów czy IT. Ich bogata oferta ogłoszeń rekrutacyjnych sprawiła, że każdy z uczestników mógł znaleźć coś dla siebie; wiele firm poszukiwało bowiem nie tylko specjalistów w konkretnych dziedzinach, ale także osób chętnych zacząć swoją przygodę z daną branżą na stanowisku juniorskim lub podczas praktyk czy staży. Wśród wystawców znalazły się min. takie firmy jak Kaufland, Bosch, VOSS Automotive, Tarczyński oraz 3M.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się Strefa Rozwoju przygotowana przez Infopraca.pl, do której ustawiały się potężne kolejki.

- Sytuacja zmusiła mnie do poszukiwania nowej pracy - mówi Olga, uczestniczka targów. - Na ostatniej rozmowie kwalifikacyjnej byłam ponad 10 lat temu, kompletnie wypadłam z obiegu. Teraz jestem już po rozmowie ze specjalistą i wiem w jakim kierunku pójść dalej. Nie taki diabeł straszny jak go malują!- dodaje.

Uczestnicy mogli także skorzystać z ponad 50 bezpłatnych szkoleń prowadzonych przez doświadczonych trenerów i przedstawicieli firm. Dużą popularność zyskało szkolenie Emilii Wojciechowskiej, autorki fanpage’a “Pomogę Ci polubić poniedziałki”, która opowiadała o tym, jak świadomie zarządzać swoją karierą.

Podczas debat na scenie głównej, zaproszeni goście dzielili się swoimi inspirującymi historiami i udzielali cennych rad i wskazówek. Na scenie wystąpił także gość specjalny - Łukasz Kielban, autor bloga "Czas gentlemanów”, który opowiedział o tym, w jaki sposób zrobić dobre pierwsze wrażenie przy ubieganiu się o pracę.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tak wysokiej frekwencji. Pokazuje ona, że mimo ciągłego rozwoju technologii i automatyzacji procesów rekrutacyjnych, bezpośrednie spotkania z pracodawcami są potrzebne i cieszą się dużą popularnością. Dziękujemy naszym wystawcom i uczestnikom za zaufanie, którym darzą nas od lat. Obiecujemy, że wiosenna edycja również Was nie zawiedzie! - mówi Łukasz Cysewski, CEO Career EXPO.

Kolejna okazja, żeby wziąć udział w targach pracy Career EXPO już wiosną - 27 marca 2019! Warto zanotować, że tym razem targi przenoszą się na wrocławski Stadion Olimpijski.