Tenis stołowy. Bajor i Łuczakowska na podium Grand Prix Polski

WK
18-letnia Natalia Bajor.
18-letnia Natalia Bajor. Facebook
Na obiektach OSiR-u w Zawierciu rozegrano II Grand Prix Polski seniorów i seniorek. W zawodach wzięło udział 86 zawodniczek i 126 zawodników. Bardzo dobrze spisały się zawodniczki KU AZS UE Wrocław: Natalia Bajor i Daria Łuczakowska, które zajęły 3.-4. miejsce ex aequo.

Zawody wygrała aktualna mistrzyni Polski Katarzyna Grzybowska (SKTS Sochaczew), która w finale pokonała 4:0 (11,7,5,4) Martę Smętek z KS-u Bronowianka Kraków. Wśród seniorów triumfował natomiast Patryk Zatówka (ASTS Olimpia – Unia Grudziądz), ogrywając w finale 4:1 (8,7,12,-7,7) Bartosza Sucha (PKS Kolping Jarosław).

W czołówce wśród kobiet były jeszcze Magdalena Sikorska (7.-8. miejsce) i Roksana Załomska (obie KS Polkowice) - 9.-12. oraz Sandra Wabik(KU AZS UE Wrocław) - 13.-16. Wśród seniorów na miejscach 7.-8. uplasował się Michał Bańkosz (LKS Odra Głoska) i po dwóch edycjach zajmuje wysokie, drugie miejsce (440 pkt), a prowadzi Bartosz Such (525).

Wśród kobiet po dwóch edycjach Natalia Bajor jest trzecia (472,5), a Daria Łuczakowska czwarta (468). Na czele znajduje się Katarzyna Grzybowska (600) przed Klaudią Kusińską (497).

III GP Polski seniorów zostanie rozegrane w dniach 15-17 stycznia w Łomży. Po tym turnieju zostanie ułożony ranking najlepszych zawodniczek i zawodników, który będzie służył do rozstawienia na 84. Indywidualne Mistrzostwa Polski. A do tej imprezy szykuje się już Wałbrzych (18-20 marca).