Tenis: Przysiężny odpadł z US Open

Michał Sałkowski
Drugi dzień tenisowego, wielkoszlemowego US Open (z pulą nagród 22,668 mln USD) przyniósł czarne wieści - Polaka za burtą. Głogowianin Michał Przysiężny przegrał z Hiszpanem Albertem Montanesem (rozstawionym z nr. 21) 7:5, 6:1, 5:7, 6:7 (5), 0:6.

W pierwszym secie do stanu 5:5 obaj panowie szli łeb w łeb. Końcówka należała jednak do Polaka, który wykorzystał już pierwszą piłkę setową i pewnie wygrał partię. W drugiej również jego dominacja nie podlegała dyskusji. Przysiężny dał sobie urwać raptem jednego gema. W III secie trwała zaciekła walka. Również do stanu 5:5. Powtórki z pierwszej partii nie było. Montanes wygrał swoje podanie i przełamał Polaka, pomimo faktu, że ten prowadził 30:0. Hiszpan wygrał set 7:5.

W czwartej odsłonie Polak miał łącznie aż trzy piłki meczowe - dwie, gdy przełamał rywala przy stanie 6:5 i prowadził już 40:15, trzecią już wtedy, gdy Hiszpan doprowadził do remisu. Ostatecznie Polak uległ w tie-breaku. Na rozstrzygający set spuśćmy zasłonę milczenia. 0:6 ucina wszelkie komentarze.

O awans do II rundy walczyła też wczoraj Agnieszka Radwańska, dziesiąta rakieta światowego rankingu. Jej rywalką była Hiszpanka Arantxa Parra Santonja. W I secie popularna Isia, rozstawiona z numerem 9, wygrała 6:4, w drugim 6:3. Starcie trwało 88 minut. O zwycięstwie Polki zadecy-dowało w dużej mierze dobre pierwsze podanie.

Ciekawsze wyniki US Open (pula nagród 22,668 mln dolarów). I runda:
Mężczyzni: R. Soderling (5) - A. Haider-Maurer 7:5, 6:3, 6:7(2), 5:7, 6:4; N. Dawidienko (6) - M. Russell 6:4, 6:1, 6:3; A. Roddick (9) - S. Robert 6:3, 6:2, 6:2; M. Cilić (11) - I. Marchenko 7:5, 6:3, 6:1; R. Federer (2) - B. Dabul 6:1, 6:4, 6:2.

Kobiety: A. Dulgheru - J. Coin 6:3, 6:1; A. Rezai - M. Ribarikowa 7:6, 7:6, M.J. Martinez - J. Hampton 6:4, 3:6, 6:0; S. Kuzniecowa - K. Date Krumm 6:2, 4:6, 6:1; A. Molik - M. Lucić 6:7, 1:6, K. Flipkens - P. Schnyder 1:6, 3:6.

Flesz: Wegańskie ubrania. Made in Poland