Teatralne hity i spektakularne premiery. Piąty sezon gwiazd w ATM Scena na Bielanach

Artykuł sponsorowany

Nowy rok ATM Scena na Bielanach rozpocznie wrocławską premierą nieziemskiej komedii „Anioł i kobiety”. Na przewrotne pytanie „czy warto wracać na ziemię?” spróbują odpowiedzieć Maria Pakulnis, Aleksandra Domańska, Agnieszka Warchulska oraz Tadeusz Chudecki. Trzy wspaniałe artystki, każda innego temperamentu, wrażliwości i gustu trafiają w zaświaty razem z psem, który niespodziewanie wbiega pod koła samochodu, kiedy jadą na kolejny występ. Anioł jest jeden. Mówią o nim selekcjoner, gdyż stoi w progu zaświatów i wykonuje decyzje Niebios: odesłać na ziemię czy zatrzymać? Tymczasem mimo, że status fizyczny bohaterek uległ radykalnej zmianie, to ich sposób postrzegania rzeczywistości pozostaje taki sam - wydarzenia „w górze” widzą i komentują z ziemskiego punktu widzenia. Spektakl obfituje w wiele niespodziewanych, nierzadko komicznych sytuacji. Dialogi są pełne dowcipu, gęste od ironii i złośliwości, którymi bohaterowie wzajemnie się przerzucają. Odnajdziemy tu także wiele odniesień do spraw i wydarzeń, którymi żyjemy na co dzień. Czy artystki zechcą powrócić na ziemię? Czy ich spojrzenie na świat ulegnie zmianie po spotkaniu Anioła? 18 stycznia wszystko może się zdarzyć…

Walentynkowy weekend to powrót wyreżyserowanego przez Olafa Lubaszenkę teatralnego hitu „Ludzie inteligentni”. 15 lutego ATM Scena na Bielanach zaprasza na przewrotną komedię będącą połączeniem interesujących rozważań o relacjach międzyludzkich, inteligentnego humoru i aktorstwa na najwyższym poziomie (w obsadzie Renata Dancewicz, Iza Kuna, Paulina Holtz, Rafał Królikowski, Piotr Borowski, Mariusz Witkowski). Para informuje swoich wspólnych przyjaciół, że postanowili się rozstać, ale każde z nich przedstawia to samo zdarzenie z zupełnie odmiennej perspektywy – kobiety i mężczyzny. Zaburzony obraz staje się przyczynkiem do snujących się bez końca wśród przyjaciół interpretacji i spekulacji. Ostatecznie dochodzi do sytuacji, w której każdy zajmuje odmienne stanowisko wobec zaistniałych wydarzeń. Zadanie pt. “kto najlepiej wszystko zracjonalizuje?” doprowadza do absurdalnych wydarzeń, szeregu nieporozumień i manipulacji. Jak w reakcji łańcuchowej – kryzys jednego związku wywołuje kolejny… Mężczyźni są z Marsa a kobiety z Wenus… A nas jak zwykle śmieszyć będą do łez nieudolne próby wzajemnego odkrywania tych obcych sobie planet. Siła tekstu Fayeta leży w jego autentyczności. Groteskowość sytuacji bawi tym bardziej, im mocniej bohaterowie tracą kontrolę i zapętlają się w przeintelektualizowane analizy zdarzeń, a my – widzowie dostrzegamy w nich schematy naszych własnych doświadczeń. Spektakl Lubaszenki to wyższy gatunek komedii zbudowanej na szczególnym rodzaju humoru – skłaniającym do refleksji.

Najbardziej nieoczekiwany dzień roku, czyli 29 lutego ATM Scena na Bielanach postanowiła uświetnić zaproszeniem kabaretu, który niewątpliwie sprosta temu wyzwaniu. Hrabi w najnowszym programie „Gdy powiesz TAK” zada fundamentalne pytanie - co się wtedy stanie? Ominie cię widok zwleczonego i potarganego faceta na twojej kanapie. Ominie Cię jej wieczne narzekanie i zajęta w strategicznych chwilach łazienka. Warto to przemyśleć, jeśli jeszcze możesz rzucić welonem, krawatem… czym tam chcesz i gnać przed siebie ile sił. Ku wolności, ku pustce. Ale, gdy już powiesz TAK otworzy się przed tobą nowa przestrzeń. Ogromna i pełna przygód. Przecież tam jest fajnie, miło, ciepło… Ona będzie przy tobie zawsze, gdy się obudzisz. Wstanie, kawy naparzy, jajecznicę na pomidorach zrobi. Mało? Przytuli się. Mało? Dziewczyno – on będzie zawsze zalegał w łóżku w czasie, gdy ty w kuchni jajecznicę na pomidorach będziesz robić. Czy to nie szczęście właśnie? Podarujcie sobie tę chwilę nieuwagi i pobierajcie się. A nawet, jeśli się rozwód zdarzy, bo wiadomo, że człowiek w krzakach zagapić się może, to z rozwodu mogą być dwa śluby! Czyli zysk. Kabaret Hrabi zajmuje stanowisko. Ślub – TAK. A czy na pewno? – przekonamy się 29 lutego.

Marzec w ATM Scena na Bielanach będzie miesiącem wrocławskich premier. Pierwszą z nich będzie „Przekręt (nie)doskonały, czyli kto widział Pannę Flint?” Feeria błyskotliwych żartów i nagłych zwrotów akcji w brawurowym wykonaniu znakomitych i lubianych aktorów: Doroty Choteckiej, Katarzyny Kwiatkowskiej, Michaliny Sosny, Rafała Cieszyńskiego, Andrzeja Pieczyńskiego oraz Michała Pieli to gwarancja doskonałej zabawy. Za sprawą tajemniczej Panny Flint, od której zaczyna się wielki przekręt finansowy, widzów zaskoczy splot niespodziewanych zdarzeń. Poszukiwanie sposobów na zwiększenie zysków może prowadzić do wielu zabawnych sytuacji. Zwłaszcza, gdy metody na pomnożenie pieniędzy nie do końca są uczciwe. Co może się wydarzyć, gdy przekręt wyjdzie na jaw? Kto jest przyzwoity, a kto oszukuje? I kim właściwie w tej intrydze jest Panna Flint? Odpowiedź 7 marca w ATM Scena na Bielanach.

Kolejna premiera, tym razem wyłącznie dla widzów dorosłych 21 marca - „Blef” w reżyserii Marcina Perchucia. Kariera, pieniądze, władza to najbardziej liczy się w korporacyjnym życiu. Idealnie skrojone garnitury, finezyjne poszetki, gustowne krawaty i męskie rozprawy o biznesie. Co się zmienia, gdy po przeciwnej stronie stołu do negocjacji siada kobieta? Pokusa manifestacji wyższości, żądza sukcesu i prawa ekonomii mogą okazać się przyczyną pikantnych, ale pełnych wysublimowanego humoru, korporacyjnych pertraktacji. Stanisław (Michał Rolnicki) i Krzysztof (Kamil Kula) czekają na spotkanie z Jackiem, aby mogli przypieczętować strategiczną dla ich pozycji w firmie umowę. Zamiast zaprzyjaźnionego biznesowego partnera w gabinecie zjawia się jednak Hanna (Katarzyna Ankudowicz). Zimna taktyka kobiety pozostaje zagadką nawet dla najwyższego rangą korporacjusza Władysława (Marcin Perchuć). Słodko-kwaśna komedia odsłania kulisy korporacyjnego piekiełka. „Blef” jest teatralną, niezwykle wciągającą kalkulacją zawodowych zysków i moralnych strat.

4 kwietnia ATM Scena na Bielanach zaprasza na broadwayowski przebój komediowy, napisany przez Murraya Schisgala - autora scenariusza niezapomnianego filmu „Tootsie”. Znane już części widowni „Serca na odwyku” opowiadają historię dwóch par. Małżeństwa z długoletnim stażem, w którego życie wkradła się rutyna i nuda. Druga para to sąsiedzi, tzw. „kobieta po przejściach i mężczyzna z przeszłością”, którzy niczego już nie oczekują od życia. Bohaterowie jednak w przezabawny sposób udowadniają, że na miłość nigdy nie jest za późno, że zawsze warto dać życiu szansę na szczęście! Wystarczy pokonać stereotypy lub spróbować niekonwencjonalnych metod… „Serca na odwyku” to komedia, która poruszając powikłane relacje damsko-męskie, obfituje w niebywale śmieszne sytuacje i dialogi. Aktorzy tego spektaklu to genialni artyści komediowi (Cezary Żak, Katarzyna Żak, Hanna Śleszyńska, Michał Piela), grający w wielu hitach teatralnych i filmowych.

Kwiecień to również „Alibi od zaraz”. Przyłapany na zdradzie mąż potrafi wznieść się na wyżyny kreatywności, a sztuka Jeana Poireta jest tego niezbitym dowodem. Michel zaprasza do domu piękną młodą dziewczynę. Gdy powoli wciela w życie swoje marzenia o romansie, w drzwiach staje jego żona Sophie. Zdezorientowany i przerażony wizją rozwodu z dobrze sytuowaną małżonką, potrzebuje porządnego alibi. Na poczekaniu wymyśla niedorzeczną historię i wciąga niedoszłą kochankę do wspólnego odgrywania absolutnie nieprzemyślanej farsy… Jakie alibi będzie najbardziej wiarygodne? W co uwierzy żona? Scenariusza komicznej intrygi nie zna nikt, nawet sam autor... 25 kwietnia w tej karkołomnej intrydze zobaczymy Aleksandrę Szwed, Annę Korcz, Wojciecha Wysockiego, Małgorzatę Potocką, Marcina Trońskiego, Dawida Czupryńskiego oraz Małgorzatę Ostrowską-Królikowską.

Maj przyniesie następną premierową propozycję – spektakl „Lotto”. Kiedy uśmiecha się szczęście warto podzielić się tą wieścią z najbliższymi. A co jeśli szczęście przestaje się uśmiechać? Czy aby nie najbliżsi są winni? Warto to sprawdzić. Helena i Mikołaj (Radosław Pazura i Edyta Jungowska) zapraszają Edytę i Anatola (Joanna Kurowskai Andrzej Popiel) oraz Rudolfa i Olgę (Sławomir Orzechowskii Jowita Budnik). Rozwój akcji każe zrewidować wszelkie dotychczasowe wyobrażenia i o szczęściu, i o przyjaciołach. Wprawdzie Halina uważa się za medium astralne i bardzo ufa swojej niezwykłej intuicji, ale z oceną osób takich jak członkowie mafii (Roman Bugaj) ma poważne kłopoty. Komedia Sigariewa bawi, ale też odsłania śmieszność ludzi, którzy sądzą, że stali się wybrańcami Losu. „Lotto”, na które ATM Scena na Bielanach zaprasza 16 maja jest błyskotliwą opowieścią o każdym, kto wierzy, że uda mu się wygrać z Losem. Czyli o każdym z nas.

W maju pożegnamy też legendarny hit Broadwayu pt. „Dziwna para”. Po raz szósty w ATM Scena na Bielanach wspaniały duet komediowy – Artur Barciś i Cezary Żak, którzy wydają się tak różni, jak różni są bohaterowie „Dziwnej pary”. A są to kochający uroki życia dziennikarz sportowy, racjonalista i niepoprawny bałaganiarz – co w końcu doprowadza do rozstania żoną – imieniem Oskar i jego żywe zaprzeczenie, domator, pedant, hipochondryk i histeryk Feliks, którzy spotykają się na cotygodniowych partiach pokera. Kiedy małżeństwo Feliksa również się rozpada, Oskar w trosce o los przyjaciela proponuje mu, żeby się do niego wprowadził. Zderzenie dwóch tak krańcowo odmiennych charakterów jest źródłem wielu zabawnych sytuacji, sytuacji jednocześnie dowcipnych i ciepłych. 24 maja po raz ostatni z „Dziwną parą” wystąpią również Viola Arlak, Piotr Skarga, Witold Wieliński, Wojciech Wysocki oraz Katarzyna Żak.

14 czerwca kolejne premierowe przedstawienie - „Kolacja dla głupca”. Tytułowa kolacja ma być jedną z wielu, które we wtorkowe wieczory Pierre Brochant, bogaty wydawca i człowiek sukcesu, urządza ze swoimi wpływowymi przyjaciółmi. Na każdą zapraszają wyjątkowych nieudaczników, będących nieświadomymi niczego obiektami kpin i uczestnikami konkursu na największego frajera. Jak to często w komediach bywa, nieoczekiwany splot wydarzeń powoduje zwrot akcji, w wyniku którego nie dochodzi do zaplanowanej kolacji, a spotkanie głównych bohaterów Pierra Brochanta i Francoisa Pignona przeradza się w arcyzabawny spektakl. „Kolacja dla głupca” to światowy hit teatralny, od lat grany na deskach wielu światowych scen. To znakomita gra aktorska (Cezary Żak, Bartłomiej Topa, Małgorzata Pieczyńska, Agnieszka Więdłocha, Witold Dębicki, Michał Zieliński) wartka, zabawna akcja i zaskakujący finał.

Piąty sezon w ATM Scena na Bielanach zakończy Berek, czyli upiór w moherze 2. Pierwszego dnia lata powrócą nasi ulubieni bohaterowie – Anna i Paweł, czyli para sąsiadów, których kiedyś połączyła nienawiść. Dziś, kiedy oboje odłożyli na bok swoje uprzedzenia, wzajemna niechęć zamieniła się w sympatię. Dobra zmiana – bez dwóch zdań! Może nawet za dobra… Kiedy bezustanna, intensywna obecność Anny w życiu sąsiada doprowadza jego związek do rozpadu, Paweł postanawia coś z tym zrobić i znaleźć sąsiadce inne zajęcie. Co skutecznie odwróciłoby od niego uwagę starszej pani? Oczywiście mężczyzna! Problem w tym, że Anna, powodowana wyrzutami sumienia, wpada na niemal identyczny pomysł i rozpoczyna poszukiwania nowego partnera dla Pawła. Szykują się więc dwie randki w ciemno. Co z nich wyniknie? Sprawdźcie sami. Niespodziewane zwroty akcji, doskonały humor i dobra zabawa gwarantowane. 20 czerwca na Scenie na Bielanach Ewa Kasprzyk, Antoni Pawlicki, Daniel Olbrychski, Maria Niklińska, Kamil Kula oraz Łukasz Płoszajski.

ATM Scena na Bielanach przyzwyczaiła także publiczność do ciekawych propozycji dla najmłodszych widzów prezentowanych w ramach Małej Sceny na Bielanach, która zyskała już uznanie nie tylko starszej, ale przede wszystkim najtrudniejszej i najszczerszej publiczności w wieku od 3 do 10 lat.

22, 24 i 26 marca Scena dla dzieci zaprasza na „Zaczytaną krainę” opowiadającą fascynującą historią rodzeństwa – Leny i Julka,  którym książki służą do wszystkiego, tylko nie do czytania… Dzieci układają z nich tunele, konstruują forty i mury obronne, budują wieże. Pewnego razu, podczas zabawy poznają dwóch tajemniczych bohaterów bajek i nagle – kiedy dzieci chcą się z nimi zaprzyjaźnić – okazuje się, że nieczytanie wiąże się z poważnymi problemami… Nowi przyjaciele wprowadzają rodzeństwo w świat wyobraźni i pokazują, jakie skarby można ukryć za zwykłymi literkami. Historia, która porwie serce niejednego młodego widza, napełniając je pozytywną energią i chęcią do czytania książek.

Z problemem ekologii będzie można się zmierzyć dzięki spektaklowi „Królestwo Plastiku” 21, 22, 23 kwietnia. Tytułowy państwem rządzi król Plastik wraz ze swoją żoną królową Folią. Marzą o władzy absolutnej, chcą zalać plastikiem cały świat. Tymczasem na obrzeżach królestwa Freak walczy z plastikowymi śmieciami – jest ich za dużo i ciągle pojawiają się nowe. Jedynym ratunkiem jest recycling, ale król Plastik nie chce o tym słyszeć. Czy Freakowi uda się ochronić królestwo przed nadmiarem plastiku? W jaki sposób można przerobić plastikowe śmieci? I jak my, widzowie, możemy zadbać o naszą planetę?

1 czerwca w Dzień Dziecka Mała Scena na Bielanach zaprasza na „Bajkę o przyjaźni”. Kolorowe, niezwykłe i pełne humoru widowisko o grupie przyjaciół, którzy uwielbiają spędzać ze sobą czas. Jednak pewnego dnia w ich ulubionym miejscu zabaw pojawia się ktoś nowy, obcy. Co zrobią bohaterowie? Spektakl o tolerancji, który w prosty i przystępny sposób wyjaśnia dzieciom, że odmienność nie oznacza, że ktoś jest gorszy. Pokazuje, że zawieranie nowych przyjaźni daje wiele radości, wiedzy i zabawy. Uczy, że ktoś inny, inaczej ubrany czy nowy, także może być świetnym kompanem do odkrywania świata. Spektakl inspirowany jest potrzebą akceptacji dzieci innego koloru skóry, pochodzenia czy statusu społecznego. Przedstawienie ze względu na interaktywną formę, czynnie i głęboko angażuje dzieci w przygody bohaterów. Kolejne prezentacje 2, 3, 4, 5 i 6 czerwca.

Na wszystkie spektakle (z wyjątkiem bajek dla dzieci ) ATM Scena na Bielanach gwarantuje darmowy transport widzów z Centrum (Opera Wrocławska/Hotel Monopol) na Bielany i z powrotem.

Więcej szczegółów na:

www.scenaatm.pl
www.bilety.scenaatm.pl

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3