Tauron 1. Liga: Gwardia po zwycięstwie nad Avią w czołowej trójce tabeli

DF
08.11.2021 wroclawgwardia wroclaw norwid czestochowan/z dawid wochsiatkowka mezczyzntauron 1 ligagazeta wroclawskapawel relikowski / polska press Pawel Relikowski / Polska Press
Marsz Gwardii w górę tabeli trwa w najlepsze. W sobotę wrocławianie pokonali na wyjeździe Polski Cukier Avię Świdnik 3:0.

Siatkarze Chemeko-System Gwardii słabo weszli w sezon 2021/2022, notując na starcie rozgrywek kilka porażek. W ostatnich tygodniach podopieczni Rainera Vassiljeva wkroczyli jednak na zwycięską ścieżkę, która pomogła im w marszu w górę tabeli Tauron 1. Ligi. Po sobotnim triumfie nad Polskim Cukrem Avią wrocławianie zajmują trzecie miejsce.

Gwardia wygrała wyjazdowe spotkanie z zespołem ze Świdnika bez straty seta. Gościom trzeba jednak oddać, że w drugiej partii byli bliscy odwrócenia losów rywalizacji. Ostatecznie dolnośląska drużyna wygrała tego seta 26:24. W końcówce meczu pojawiło się sporo nerwów pod siatką, a czerwonymi kartkami zostali ukarani Tim Grozer oraz Kamil Kosiba.

„Gwardziści” o kolejne zwycięstwo powalczą w najbliższą sobotę z KPS-em Siedlce.

9. kolejka Tauron 1. Ligi

Polski Cukier Avia Świdnik - Chemeko-System Gwardia Wrocław 0:3 (22:25, 24:26, 22:25)

Avia: Walawender, Kosiba, Siwicki, Obermeler, Rećko, Kalinowski, Guz (libero) oraz Kuś (libero), Żywno, Durski, Seliga.

Gwardia: Woch, Zawalski, Grozer, Frąc, Sobański, Tichacek, Mihułka (libero) oraz Kołtowski (libero), Górski, Olczyk.