Tarnogaj: przebudowa ul. Pięknej potrwa dłużej. Wykonawca czeka na zgody, zwiększył się też zakres prac

Marcin Kruk
Marcin Kruk
Początkowo nie planowano przebudowy chodnika po północnej stronie ul. Pięknej
Początkowo nie planowano przebudowy chodnika po północnej stronie ul. Pięknej Marcin Kruk
Udostępnij:
Poszerzanie ul. Pięknej z budową ronda i chodnika miało zakończyć się w grudniu. Ale okazało się, że potrzebne są nowe zgody i wykonawca czeka na decyzję Tauronu. Już po rozpoczęciu robót Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta zdecydował, że odnowiony będzie również chodnik po północnej stronie ulicy.

Opóźni się zakończenie remontu ul. Pięknej na wrocławskim osiedlu Tarnogaj. Prace na liczącym niecałe 500 metrów odcinku od al. Armii Krajowej do skrzyżowania z ul. Nyską rozpoczęły się pod koniec maja 2021 r. Po ich wykonaniu ulica będzie miała 9 metrów szerokości - o 3 więcej niż dotychczas - aby zmieścić dodatkowy pas ruchu ułatwiający dojazd do nowo budowanych osiedli. Na skrzyżowaniu z ul. Nyską budowane jest rondo. Roboty kosztują około 4 mln zł z czego ponad 75 procent pokrywa deweloper budujący bloki przy Pięknej. Pierwotnie koniec przebudowy planowany był na grudzień tego roku, jednak ZDiUM poinformował właśnie o przesunięciu tego terminu do 23 maja 2022 r.

Powodem opóźnienia, jak informuje Klaudia Piątek ze ZDiUM-u, jest brak zgody Tauron Dystrybucja na wyłączenie kabli średniego napięcia na skrzyżowaniu ulic Pięknej i Nyskiej. Do 14 grudnia nie rozpoczęły się więc zasadnicze prace na skrzyżowaniu.

- Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu otrzymał od inwestora dokumentację, która zawierała oczywiście projekty dotyczące branży elektrycznej w zakresie przebudowy infrastruktury podziemnej tj. kabli średniego napięcia w obrębie skrzyżowania ulic Piękna i Nyska. Niemniej jednak dokumentacja wymagała aktualnych uzgodnień i zatwierdzeń z gestorami sieci - mówi rzeczniczka ZDiUM Klaudia Piątek, ale dodaje, że opóźnienie powstawało także z powodu kolizji nowo wykonywanych urządzeń i instalacji z istniejącą infrastrukturą podziemną, fundamentami obiektów oraz utrudnień związanych z prowadzeniem robót przy czynnym ruchu samochodowym.

Już po rozpoczęciu prac zmieniony rozszerzony został także ich zakres. Wcześniej ZDiUM i deweloper nie planowali remontu dziurawego chodnika po stronie numerów Piękna 44 - 54, tylko wybudowanie nowego przy powstających naprzeciwko blokach.

Po publikacji portalu GazetaWroclawska.pl zmieniono decyzję. Chodnik po “starej” stronie będzie odtworzony z kostki betonowej 20x20 cm, takiej samej jak po drugiej stronie. Uporządkowane będą zieleńce i miejsca parkingowe przed budynkami oraz zostaną zamontowane słupki blokujące wjazd na chodnik i zieleńce.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Komentarze 5

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

R
Raff ®️
Nie żebym się czepiał ale trochę jest to śmierdząca sprawa gdyż przetarg wygrała firmę która zobligował a się zrobić remont w sześć miesięcy

odpadły firmy inne które nie były w stanie zrobić w tak krótkim czasie remoncie i w tej cenie teraz nagle zostaje przedłużony kontrakt o sześć miesięcy .
G
Gość
Mieszkam na tej ulicy i powiem tak, nieudolność władz Wrocławia jest powalająca. Remont miał się skończyć w grudniu tego roku, a teraz potrwa jeszcze co najmniej 5 miesięcy. 400m ulicy remontować przez rok? Tak tylko we Wrocławiu.
G
Gość
75% pokrywają mieszkańcy nowych bloków a nie żaden deweloper. Wymysły urzędników są cedowane na cenę mieszkań a potem się dziwić, że mało kogo stać na taki rarytas jak mieszkanie.
r
raff
20 grudnia, 20:37, Gość:

A ja myślałem, że takie sprawy załatwia się przed a nie po. No ale to Wrocław i się wydawało że im wszystko ujdzie.

takie sprawy i wszystkie podobne załatwia sie przed jeśli budujesz mała altankę itp i jesteś szaraczkiem .

Miasto nic nie musi :)

G
Gość
A ja myślałem, że takie sprawy załatwia się przed a nie po. No ale to Wrocław i się wydawało że im wszystko ujdzie.
Przejdź na stronę główną Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie