Targi Dobre Strony wygrała gżegżółka

  Targi Dobre Strony wygrała gżegżółka

  Marta Wróbel

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Targi Dobre Strony wygrała gżegżółka

  ©Paweł Relikowski

  30 tysięcy złotych - Nagroda Prezydenta Wrocławia Dobre Strony trafiła w czwartek do wydawnictwa Media Rodzina za książkę Małgorzaty Strzałkowskiej "Pejzaż z gżegżółką, czyli językowy zawrót głowy" z ilustracjami autorki.
  Targi Dobre Strony wygrała gżegżółka

  ©Paweł Relikowski

  Wręczenie nagród 4. edycji Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony, które rozpoczęły się we Wrocławiu wczoraj i potrwają do niedzieli, odbyło się w starej Giełdzie na placu Solnym.
  - Dokonaliśmy takiego wyboru biorąc pod uwagę wartości literackie i edytorskie książki, a także umiejętne wykorzystanie w niej polskiej kultury i historii - powiedziała przewodnicząca jury, prof. Joanna Papuzińska, autorka wielu książek dla dzieci, m.in. "Czarnej łapy. Opowieści kolonijnej".

  - Jestem Amerykaninem, więc tym bardziej milo mi słyszeć taką opinię. Mam nadzieję, że nasza książka trafi niedługo na polski rynek - cieszył się z wyróżnienia pastor Robert Gamble, właściciel wydawnictwa.
  Podobnie jak w ubiegłym roku, rozstrzygnięty został również konkurs dla młodych bajkopisarzy "A to moja bajka właśnie", w którym udział brali uczniowie gimnazjów i podstawówek z całej Polski.
  - Dziękujemy, że wpuściliście nas do świata swojej wyobraźni - mówiła do laureatów konkursu Beata Gigiel z Dobrych Stron. I dodała: - W przyszłym roku na Targach będziecie mogli odebrać książkę ze swoimi bajkami.

  Uczniowie podstawówek i gimnazjów dostali trzy równorzędne nagrody. W pierwszej grupie wiekowej wygrali Igor Herman (Wrocław) za bajkę "Telewizyjny Tata", Inga Olejnik (Wrocław) za "Pouczającą zmianę" i Jakub Rusajczyk (Kietlin) za "Usiądźcie wygodnie, zaraz opowiem bajkę…". W drugiej grupie wiekowej zwyciężyli Wiktoria Kaczmarek (Wrocław) za "Lekarza dusz", Arkadiusz Ćwirko (Kamieniec Ząbkowicki) za "Ostatnią podróż" i Weronika Kupczak (Żabnica) za "Drogę do kariery".Mlodzi pisarze w nagrodę dostali tablety. Prócz nagród głównych, przyznano także wyróżnienia.

  Główna siedziba Dobrych Stron to specjalny namiot na placu Solnym (czynny codziennie w godz. 10-18). Kilkadziesiąt wydawnictw z całej Polski (m.in. Dwie Siostry czy Format) sprzedają tam swoje książki. Na placu Solnym czekają także na najmłodszych bajkowe postaci - Koziołek Matołek i Księżniczka na ziarnku grochu, z którymi można zrobić sobie zdjęcie. Targi to także mnóstwo edukacyjnych gier i zabaw dla młodych czyetlników.

  Targi Dobre Strony to nie tylko wydarzenia w namiocie na placu Solnym. Także m.in. przebrani za bajarzy aktorzy, którzy w tramwaju 33 plus czytają bajki podróżującym i spotkania z pisarzami: Justyną Rapacz, Lidią Mis i innymi. Wstęp wolny.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo