red
EAST NEWS
Francja po wielkich męczarniach wygrała z Australią 2:1. Trójkolorowi po interwencji VAR-u, za sprawą Griezmanna wykorzystali rzut karny, ale później..Samuel Umtiti postanowił pobawić się w siatkarza i we własnym polu karnym odbił piłkę ręką. Rzut karny wykorzystał Jedinak, ale na ratunek Francuzom przyszedł Paul Pogba. Środkowy pomocnik ładnym uderzeniem zapewnił trzy punkty faworytowi grupy C.

Francuzi przystąpili do tego spotkania jako wielcy faworyci. Dla finalistów Euro 2016 mecz z Socceroos miał być zaledwie formalnością.

Pierwsza połowa to jednak walenie głowa w mur przez Tricolores. Pierwsze 20. minut należało zdecydowanie do nich, ale nie byli w stanie objąć prowadzenia, aż do 58. minuty.

Antoine Griezmann został zahaczony w polu karnym przez rywala co potwierdził sędzia, dzięki technologii VAR. Był to pierwszy raz w historii mistrzostw świata, kiedy jej użyto. Karnego na bramkę zamienił sam poszkodowany

Francja nie mogła się jednak zbyt długo cieszyć, bowiem dwie minuty później to Australijczycy otrzymali jedenastkę, która wykorzystał Mile Jedinak.

Podopieczni Didiera Deschampsa niczym nie przypominali faworytów turnieju. Na Euro 2016 Francuzi podobnie zaczęli turniej, od zwycięstwa 2:1 nad Rumunią, by potem dojść do finału. Liderzy środka pola Paul Pogba i Corentin Tolliso byli co najwyżej przeciętni.

Mimo słabej gry to właśnie pomocnik Manchesteru United zapewnił swojej drużynie trzy punkty. Do uznania bramki potrzebna było Goal -Line Technology.

W drugiej kolejce Francuzi zagrają z Peru. Australia natomiast zmierzy się z Danią.

MŚ 2018 w GOL24

Materiał oryginalny: Takiego meczu chyba nikt się nie spodziewał! Waleczna Australia postawiła się Francuzom - Gol24