Zamknij

GazetaWroclawska.pl - aktualności Wrocław, wiadomości Wrocław

Tak wyglądała epidemia ospy we Wrocławiu. Unikatowe zdjęcia z archiwum!

Do czasu koronawirusa to była największa epidemia, jaka nawiedziła Wrocław. Był rok 1963, kiedy we Wrocławiu zaatakowała ospa prawdziwa, czyli tzw. czarna

Mieczyslaw Dolega / Gazeta Wroclawska / Slowo Polskie

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/13] Następne

Tak wyglądała epidemia we Wrocławiu 57 lat temu

Do czasu koronawirusa to była największa epidemia, jaka nawiedziła Wrocław. Był rok 1963, kiedy we Wrocławiu zaatakowała ospa prawdziwa, czyli tzw. czarna ospa. W mieście zachorowało wówczas 99 osób, 7 z nich zmarło.

Statystyki koronawirusa są o wiele drastyczniejsze - wirus zaatakował dotąd 1916 wrocławian i 8511 Dolnoślązaków. 215 mieszkańców regionu zmarło.
Mimo że skala epidemii w 1963 roku była o wiele mniejsza, wprowadzone wówczas obostrzenia były o wiele bardziej dotkliwe. Wrocław został na 47 dni odcięty od świata. Do miasta nie mogły wjeżdżać osoby, które wcześniej nie zostały zaszczepione. Dwa tysiące osób podejrzanych o kontakt z wirusem trafiło do szpitala i izolatoriów w Szczodrem w gminie Długołęka. Podobny ośrodek powstał w Praczach Odrzańskich. Przewożono tu karetkami osoby z całego Wrocławia.

Zobacz na kolejnych slajdach jak wyglądała epidemia we Wrocławiu w 1963 roku. Posługuj się klawiszami strzałek, myszką lub gestami.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy