Wasze zdjęcia
  Galeria wrocławskich kotów

  Dzień Kota 2019

  Rozwiń
  Tak wygląda kamienica na Wyspie Słodowej. Zostały tylko...

  Tak wygląda kamienica na Wyspie Słodowej. Zostały tylko ściany (ZDJĘCIA)

  JEW

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Tak wygląda kamienica na Wyspie Słodowej. Zostały tylko ściany (ZDJĘCIA)
  1/8

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Demiurg, foto: Maciej Lulko

  Trwa realizacja projektu Concordii na Wyspie Słodowej. Inwestycję prowadzi spółka Pro Design właściciel Concordii Design – centrum designu w Poznaniu. Prace przygotowawcze do rozpoczęcia budowy ruszyły pod koniec sierpnia ubiegłego roku. W październiku przedstawione zostały pierwsze techniczne wizualizacje obiektu. Koncepcję architektoniczną budynku Concordii obejmującą rewitalizację zabytkowej kamienicy przy Wyspie Słodowej 7 i jej rozbudowę o nową część przygotowało holenderskie biuro MVRDV. Projekt jest realizowany we współpracy z wrocławskim Q2Studio i z udziałem generalnego wykonawcy firmy Demiurg. Zakończenie inwestycji planowane jest na grudzień 2019.
  Zakończone zostały już prace rozbiórkowe, prace archeologiczne i izolacja istniejących fundamentów. Z uwagi na zły stan techniczny konieczna była rozbiórka wewnętrznych ścian oraz stropów. W celu ocalenia najcenniejszych elementów tj. zdobionych elewacji, zespół doświadczonych konstruktorów opracował specjalistyczną strukturę zabezpieczającą.

  Jednocześnie trwają prace modernizacyjne zabytkowej kamienicy związane z oczyszczaniem i renowacją elewacji, a także wykonywaniem odlewów brakujących elementów detali architektonicznych.
  To szczególnie ważne zadanie wykonuje zespół sztukatorów, mających doświadczenie w zabytkowych obiektach pałacowych. Wewnątrz natomiast skuto tynki, by odkryć i zabezpieczyć oryginalną cegłę, ukazującą tradycyjne rzemiosło. Planowane jest jej częściowe przemurowanie i ekspozycja, by podkreślić historię budynku. Wszystkie działania prowadzone są zgodnie z opracowanym programem prac konserwatorskich i w ścisłej współpracy z Biurem Miejskiego Konserwatora Zabytków.

  Po konsultacjach z Architektem Miejskim zmodyfikowany został, w stosunku do poprzedniej koncepcji, projekt dachu kamienicy. Będzie on zupełnie otwarty. Jest to istotna zmiana, dzięki której całe ostatnie piętro stanowił będzie zewnętrzny taras tworząc otwarty na Wyspę zielony ogród dostępny dla odwiedzających to miejsce. Szczegółowe wizualizacje inwestycji projektu będą gotowe pod koniec marca 2019. Prace postępują zgodnie z harmonogramem budowlanym.

  Projekt obejmuje renowację istniejącej kamienicy, zachowując fasadę obiektu wraz z charakterystycznymi zdobieniami i gzymsami, która płynnie przechodzi w nową, współczesną i minimalistyczną część budynku. Zróżnicowanie starego i nowego budynku zostanie w podkreślone poprzez strukturę materiałów wykończeniowych. Zachowane i odrestaurowane zostaną także drzwi frontowe istniejącej kamienicy. W części zachodniej, od strony Wyspy, fasada otwiera się na otoczenie poprzez przeszkloną i otwartą na wysokość 3 kondygnacji przestrzeń. W tej części na parterze zlokalizowany będzie Food Hall - część restauracyjna z różnorodnymi konceptami gastronomicznymi. Od strony wschodniej, w części istniejącej kamienicy, znajdować się będzie natomiast przestrzeń bardziej kameralna, kawiarniana. To umowne przenikanie się tego, co wewnątrz i na zewnątrz sprawia, że „życie budynku” zostanie zintegrowana z „życiem parku”. Na trzech kondygnacjach obiektu będą znajdować się co-workingowe powierzchnie biurowe, a całe najwyższe piętro stanowić będzie obszerny taras na świeżym powietrzu z widokiem na Wyspę.

  źródło: Pro Design

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (7)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wszystkie kamienice...

  Michał (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Wszystkie kamienice do takiego remontu. Wywalić środek zostawić tylko elewacje.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kamienic jest zbyt piękna i wartosciowa

  --- (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 8

  Należało ją wyburzyć i postawić coś miłego dla oka


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ?

  Luke (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5

  Czy Biedronka byłaby wystarczająco miła dla twojego oka?


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nie

  wole (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Lidla.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Po co takie cyrki

  rozebrać (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 18 / 6

  Zrobić zdjęcie i odbudować całość, po co takie cyrki.
  Kamienice na Pułaskiego też można wyremontować tą metodą, tyle że przesuniętą o 20m od skrzyżowania. Hotel przy dworcu też został praktycznie...rozwiń całość

  Zrobić zdjęcie i odbudować całość, po co takie cyrki.
  Kamienice na Pułaskiego też można wyremontować tą metodą, tyle że przesuniętą o 20m od skrzyżowania. Hotel przy dworcu też został praktycznie rozebrany a po odbudowie będzie dalej "historyczny".zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Były mer Moskwy

  maxx (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 5

  Jurij Łużkow zburzył kiedyś zabytkową restauracę w centrum Moskwy. Odbudował ją co do detalu z tą różnicą, że pod spodem był jeszcze parking podziemny. Szybciej i taniej.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A

  Komary (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

  Zapraszają na obiad i kolację :)

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo