Tak budują linię kolejową Wrocław - Świdnica. Siedem dni w tygodniu (NAJNOWSZE ZDJĘCIA)

Jerzy Wójcik
Jerzy Wójcik
Udostępnij:
Pociągi z Wrocławia przez Sobótkę do Świdnicy mają ruszyć już na początku przyszłego roku. Choć na razie na odcinku Wrocław - Sobótka niewiele na to wskazuje, to na odcinku Sobótka - Świdnica w większości miejsc są już ułożone nowe tory. I właśnie taki jest plan odnawiających trasę kolejową nr 285. Po zakończeniu prac na fragmencie położonym dalej od Wrocławia, pełną parą mają ruszyć prace bliżej stolicy Dolnego Śląska.

Właśnie sprawdziliśmy co się dzieje na odcinku odnawianej linii kolejowej z Sobótki do Świdnicy. Wygląda to naprawdę bardzo dobrze, a na większości odcinków leżą już nowe tory. Oczywiście nie jest to jeszcze ten moment, w którym mógłby tu przejechać pociąg, ale pogoda sprzyja budowlańcom, a prace prowadzone są przez 7 dni w tygodniu.

Na odcinku z Wrocławia do Sobótki nie zdemontowano jeszcze starych torów, a to między innymi dlatego, że korzystają z nich pociągu towarowe, które dostarczają sprzęt i materiały potrzebne do budowy nowych torów za Sobótką. Granicą tych dwóch odcinków jest stacja kolejowa Sobótka Zachodnia, gdzie trwają prace między innymi przy budowie peronów i drugiego toru. To jedno z dwóch miejsc na odcinku Wrocław - Świdnica, gdzie składy będą mogły się minąć na dwutorowym fragmencie, poza tym linia jest jednotorowa.

Prace warte około 200 mln złotych prowadzone przez PKP Polskie Linie Kolejowe mają umożliwić kursowanie pociągów z Wrocławia do Świdnicy przez Sobótkę w czasie około godziny. Po drodze składy zatrzymywać się będą na 14 przystankach. Ma to m.in. poprawić dojazd do Wrocławia z tak popularnych gmin aglomeracji jak Kobierzyce czy Sobótka, a także zapewnić mieszkańcom Świdnicy kolejną opcję dojazdu do stolicy Dolnego Śląska. Przypomnijmy, że dziś pociągi Kolei Dolnośląskich kursują z Bielawy Zachodniej do Wrocławia przez Świdnicę, Żarów i Kąty Wrocławskie.

Zobaczcie na naszych najnowszych zdjęciach jak przebiegają prace torowe w okolicach Sobótki Zachodniej oraz miejscowości Strzelce, gdzie tory zbliżają się i biegną równolegle do drogi krajowej nr 35 Wrocław - Świdnica.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

J. Parys: Zajęcie statków przez władze Doniecka to rodzaj odwetu

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie