Szynobus z Wrocławia do Trzebnicy pojedzie, ale później

  Szynobus z Wrocławia do Trzebnicy pojedzie, ale później

  Magda Kozioł, Batłomiej Knapik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  To już pewne. Mimo obietnic marszałka Marka Łapińskiego, od 1 września nie ruszą szynobusy, które miały wozić ludzi na trasie Wrocław - Trzebnica.
  - Nie wyraziły na to zgody Polskie Linie Kolejowe - tłumaczy Agnieszka Zakęś, dyrektor departamentu infrastruktury w urzędzie marszałkowskim.

  Dlaczego? Na trzech odcinkach tej linii wciąż jeszcze trwają remonty. - Zanim nie zakończą się roboty we wszystkich trzech miejscach, żadne dodatkowe pociągi nie będą w stanie przejechać tą trasą - podkreśla Krzysztof Łańcucki, rzecznik prasowy Polskich Linii Kolejowych.
  Teraz roboty są prowadzone na odcinku Wrocław- Psie Pole - Wrocław-Zakrzów i przy przebudowie stacji Wrocław-Psie Pole. Ale tu akurat prace mogłyby się skończyć we wrześniu.

  Na pewno finału nie będzie przy remoncie mostu kolejowego nad rzeką Widawą: między Sołtysowicami a Psim Polem . Do grudnia nie skończy się także remont na odcinku Grabiszyn - Wrocław Główny.
  - Ta linia miała być potraktowana przez PKP PLK jako priorytetowa - wyjaśnia wicemarszałek Zbigniew Szczygieł.

  - To wielka szkoda. Liczyłem na to, że szynobusy ruszą i będę mógł nimi jeździć z moich Pawłowic na Dworzec Nadodrze, żeby się tam przesiąść w tramwaj nr 7 i szybko dojechać do pracy - mówi Tomasz Paszko, mieszkaniec Pawłowic, który codziennie dojeżdża do pracy na Krzyki.
  Dlaczego zarząd województwa, wiedząc o remontach planowanych przez PKP, obiecywał, że na trasę Wrocław - Trzebnica wyjedziemy we wrześniu?

  - Ta linia miała być potraktowana przez PKP PLK jako priorytetowa - wyjaśnia wicemarszałek Zbigniew Szczygieł. - Odmową jesteśmy zaskoczeni. Cieszymy się jednak, że PLK robi remonty - zaznacza.
  Jedynym pocieszeniem jest to, że wprowadzenie szynobusów na tę trasę będzie możliwe dopiero w połowie grudnia, kiedy zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy.

  - Wtedy powinny się już zakończyć naprawy na wszystkich trzech odcinkach i nie będzie przeszkód, żeby uruchomić dodatkowe połączenia na tej linii - przekonuje Łańcucki.
  Ale pasażerowie będą musieli uzbroić się w cierpliwość przez kolejne 5 miesięcy.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Inwestycje PKP

  neron13 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 12

  Wszystkie inwestycje PKP wyglądają podobnie: wielki szum prasowy, wielkie nadzieje niedoszłych pasażerów, wielkie zadęcie organizacyjne... A po miesiącu - dwóch okazuje się, że nikogo już na...rozwiń całość

  Wszystkie inwestycje PKP wyglądają podobnie: wielki szum prasowy, wielkie nadzieje niedoszłych pasażerów, wielkie zadęcie organizacyjne... A po miesiącu - dwóch okazuje się, że nikogo już na terenie budowy nie ma. Czemu? Bo inny odcinek torów jest ważniejszy, ciekawszy do PR-owego sprzedania itp. I tylko jedno dziwi: o budowę każdej drogi konkuruje ze sobą kilka firm, a ta która wygra przetarg ale zawali realizację zazwyczaj ma duże problemy z wygraniem innego przetargu. Tylko na PKP inwestycje realizuje ten sam zakład robót torowych co najmniej w całym regionie...zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  eh

  kobaa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 11

  po co szynobusy, lepiej stać w gigantycznych korkach na remontowanej trasie i czadować spalinami w środowisko. u nas to się nic nie opłaca i nic nie udaje od razu zrobić, fenomen jakiś?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Halo, halo

  A4 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 9

  Czy ja dobrze widzę? Państwo z marszałkowa wiedzieli, że nie uda się zrealizować pomysłu, a mimo to obiecywali, że szynobusy na tej trasie będą? O tempora, o mores!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czyli jak zwykle

  o (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 11

  W tym kraju nic się nigdy nie uda na czas, a większość w ogóle.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo