MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szykuje się przebudowa ulicy Ołtaszyńskiej we Wrocławiu. Będzie nowa droga rowerowa i chodnik

OPRAC.:
Błażej Organisty
Błażej Organisty
Pawel Relikowski / Polskapress
Pomiędzy rondem a kościołem Św. Ojca Pio rowerzyści i piesi przemieszczają się alejką szutrową. Dalej po pasie zielni pomiędzy ulicą Radosną w Wysokiej a Wrocławskim Torem Wyścigów Konnych. Mogą jednak z nadzieją patrzeć w przyszłość. Jest plan budowy ścieżki rowerowej i chodnika.

Wrocławskie Inwestycje zaplanowały wybudowanie brakującego kawałka drogi dla rowerzystów i pieszych przy ulicy Ołtaszyńskiej. Chodzi zwłaszcza o odcinek pomiędzy rondem a kościołem Ojca Pio oraz fragment przy ulicy Radosnej za granicą Wrocławia.

"Obecnie ruch rowerowy i pieszy odbywa się po alejce szutrowej. Na dalszym odcinku spontaniczny ruch odbywa się po pasie zieleni pomiędzy ulicą Radosną w miejscowości Wysoka a ogrodzeniem Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych. Po przeciwnej stronie ulic: Ołtaszyńskiej i Radosnej występuje chodnik z kostki betonowej brak jednak infrastruktury dla rowerów" - czytamy ogłoszeniu zadania pod nazwą "Rozbudowa ul. Ołtaszyńskiej we Wrocławiu w zakresie budowy ciągu pieszo-rowerowego – połączenie z gminą Kobierzyce".

Długość planowanej drogi to 950 m

Wrocławskie Inwestycje oczekują wydzielonej, dwukierunkowej drogi rowerowej i oddzielonego od niej chodnika. Priorytetem ma być ochrona zieleni, stąd dopuszczone jest także zaprojektowanie wspólnej ścieżki dla rowerzystów i pieszych. Droga będzie dołączona do istniejącej sieci na rondzie Św. Ojca Pio. Ruch pomiędzy ul. Generała Maczka a projektowaną ścieżką wzdłuż Ołtaszyńskiej ma być dwukierunkowy. Na wysokości ul. Radosnej planowana droga przebiegnie przez teren Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych.

Szykuje się przebudowa ulicy Ołtaszyńskiej we Wrocławiu. Będzie nowa droga rowerowa i chodnik
Wrocławskie Inwestycje

Dzięki nowej drodze rowerzyści dojadą swoją ścieżką aż do Wysokiej

Koniec brakującego fragmentu zostanie włączony do projektowanej drogi wojewódzkiej w tamach trasy Bielany – Łany – Długołęka.

Spółka Wrocławskie Inwestycje szuka wykonawcy projektu. Chętni mogą składać oferty do 24 maja. Wybrana firma będzie miała 7 miesięcy na zaprojektowanie drogi. To wspólna inwestycja gmin Wrocław i Kobierzyce. Partnerzy podzielą się kosztami po połowie.

We Wrocławiu trwa VIII Kongres Samorządowy. Zobaczcie nasze relacje:

Przeczytajcie także:

[polecany23032475[/polecany]

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Popłoch na hiszpańskich plażach Drony wykryły w wodzie rekiny!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska