Szok! Uderzył 6-latka w twarz, bo dzieci bawiły się za głośno pod blokiem

ADAZaktualizowano 
Bulwersująca sytuacja w Wałbrzychu. Bawiące się głośno dzieci przeszkadzały mieszkańcowi ulicy Długiej. Na tyle, że posunął się do rękoczynów! Mężczyzna uderzył w twarz 6-letnie dziecko. Jego mama wezwała policję.

Bulwersujące sceny rozegrały się wczoraj przy ulicy Długiej w dzielnicy Piaskowa Góra Wałbrzychu. Mieszkańcowi znajdującego się tam bloku nie podobało się, że dzieci bawią się za głośno.

- Chciał je przegonić i zwrócił im uwagę. Ten chłopczyk, chyba najmłodszy z bawiących się dzieci, odpowiedział że nigdzie nie pójdą i będą się bawić przed domem. Ten mężczyzna uderzył to dziecko w twarz - mów nam mieszkanka budynku. I dodaje, że to chora sytuacja. Dzieci bawiące się przed domem "mają na oku" ich rodzice, którzy widzą je z okien.

Matka chłopczyka wezwała policję. - Rzeczywiście było takie zdarzenie. Wczoraj, około godziny 14.30 na ulicę Długą pojechał patrol policji. Funkcjonariusze potwierdzili, że mężczyzna, jeden z mieszkańców budynku uderzył dziecko w twarz. Mężczyzna został pouczony o grożących mu konsekwencjach, a kobieta o przysługujących jej prawach - mówi Magdalena Korościk z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu i dodaje, że mama chłopca może złożyć zawiadomienie o naruszeniu nietykalności jej dziecka w Komisariacie Policji, a dziecko na szczęście nie wymagało pomocy medycznej.

- Są wakacje, a dzieciom nic nie wolno. Nie wolno tam się bawić, nie wolno grać w piłkę, nie wolno hałasować, a przecież nie ma takich zakazów nigdzie - dodaje kobieta, która przyszła bawić się ze swoim dzieckiem na znajdujący się znacznie dalej od budynku w którym mieszka, plac zabaw przy ulicy Nałkowskiej.

Zarówno ona, jak i inne matki są oburzone sytuacją. Zgodnie z prawem, nie ma zakazu hałasowania w ciągu dnia przed domem.

- Zabawa dzieci nie może być traktowana, jako zakłócanie spokoju i porządku publicznego, jeśli nie odbiega od standardowego typu zachowania. A hałasowanie podczas zabawy można uznać za standardowe zachowanie. Tym bardziej nie uprawnia do rękoczynów - mówi Jacek Jankowski, adwokat z Wałbrzycha i dodaje, że mama chłopca może wystąpić do sądu z prywatnym aktem oskarżenia w tej sprawie lub złożyć zawiadomienie na policji, jeżeli istnieje potrzeba zabezpieczenia dowodów. Za naruszenie nietykalności dziecka grozić będzie sąsiadowi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

polecane: Flesz - Ukraińcy chcą więcej zarabiać

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 124

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-08-23T16:19:07 02:00, Gość:

Ja się pytam,gdzie matka,to ona powinna opiekować się dzieckiem.Jest regulamin w każdej Sp-ni Mieszkaniowej,że należy zachowywać się tak aby nie zakłócać należnego spokoju innym członkom Spółdzielni.Dzieci trzeba wychowywać a nie hodować.

23 sierpnia, 17:48, Twój nick:

Zgadzam się całkowicie. Zabawa i wolność jednych nie może odbywać się kosztem innych

Matka na zakupach 😂😂😂

b
babcia stara
2019-08-23T23:53:59 02:00, Gość xxx:

"bachory dra ryja" mówią starzy którzy nie pamiętają swojego zachowania

6 latek jest taki jak każdy a plac zabaw jest dla nich żeby się wyszaleli. Poza tym rodzic klapsa dać nie może ale obcy policzkować może to kiedyś nie skończy się na spoliczkowaniu. Jak ktoś nie lubi dzieci i hałasu to do lasu mieszkać

Dzieci i ryby glosu nie mają. Na miejscu tego pana poszłabym porozmawiac z matką, no yo ona jest odpowiedzialna za zachwanie dziecka, a jezeli to by nie przynioslo skutku wezwac policje.Co prawda ja bylam wychowywana pasem ale tetaz to szkoda gadac.

G
Gość

Mam nadzieję, że matka złoży zawiadomienie...

Starym prykom się przewraca w d...Chyba mają żal o 500 😝

Oczywiście nie twierdzę, że wszystkie dzieci i rodzice są święci, bo tak nie jest, ale bez przesady, żeby bić dziecko w twarz.

...
2019-08-23T21:40:33 02:00, Gość:

Bachory drą ryja a srajfonowcy rodzice w dupie mają innych

2019-08-23T21:50:18 02:00, ...:

Jak takich buców jak ten co napisał ten komentarz to ich należy ignorować a jak się czepiają to do parteru sprowadzać...

2019-08-23T22:43:15 02:00, Gość:

Oho, wjechał ci na ambicję? Może z dzieckiem pogadaj zamiast się pruć w komentarzach xD

Nie po prostu takie dupki które wszystko wiedzą lepiej i do wszystkiego się czepiają działają mi na nerwy. Kiedyś sąsiadka przyszła się czepiać uwaga że w niedzielę remont robimy to ją wyśmiałem (była już 11) a niedawno sama miała ekipę która hydraulikę jej w niedzielę robiła ... sama głośne imprezy co piątek robi (takie suto zakrapiane) a jakoś po 22 dalej hałasują ... więc jak takich szanować ps. U dziecka w pokoju zrobiłem z tego powodu wygłuszenie matami wygłuszającymi samochodowymi:-P

G
Gość xxx

"bachory dra ryja" mówią starzy którzy nie pamiętają swojego zachowania

6 latek jest taki jak każdy a plac zabaw jest dla nich żeby się wyszaleli. Poza tym rodzic klapsa dać nie może ale obcy policzkować może to kiedyś nie skończy się na spoliczkowaniu. Jak ktoś nie lubi dzieci i hałasu to do lasu mieszkać

G
Gość
2019-08-23T21:40:33 02:00, Gość:

Bachory drą ryja a srajfonowcy rodzice w dupie mają innych

2019-08-23T21:50:18 02:00, ...:

Jak takich buców jak ten co napisał ten komentarz to ich należy ignorować a jak się czepiają to do parteru sprowadzać...

Oho, wjechał ci na ambicję? Może z dzieckiem pogadaj zamiast się pruć w komentarzach xD

...
2019-08-23T21:40:33 02:00, Gość:

Bachory drą ryja a srajfonowcy rodzice w dupie mają innych

Jak takich buców jak ten co napisał ten komentarz to ich należy ignorować a jak się czepiają to do parteru sprowadzać...

G
Gość

Z buta zasrańca a matkę z liścia wiele razy

G
Gość

Bachory drą ryja a srajfonowcy rodzice w dupie mają innych

...
2019-08-23T12:40:47 02:00, brutus:

Dzieci teraz się nie bawią one DOSTAJĄ SZAŁU !!! Co innego zabawa a co innego 3 godzinne darcie DDAAARRcie !! Teraz dzieci się nie wychowuje je się posiada. Rodzice nie zwracaj.a uwagi na NIC - niszczenie mienia , hałas , Po Prostu Żadnych zasad ROBTA CO CHCETA . Ja wychowałem 3 synów bawili si.e ale pewne zasady były. Drodzy rodzice nawet nie zdajecie sobie sprawy jaki bicz kręcicie na siebie.

2019-08-23T12:44:03 02:00, Gość:

dokładnie - a są podwórka gdzie DAAARCIE trwa cięgle i nieprzerwanie od8do 20.

to nie jest normalne i nie miesci sie w normach współżycia społecznego

2019-08-23T13:13:48 02:00, Marco:

Bzdura. 20 lat temu dzieciaki tam samo darły ryja jak obecne. Tak samo (o ile nie bardziej) rodzice nie zwracali uwagi co robią dzieci. Śmiem nawet twierdzić, że często rodzice obecnie zbyt mocno opiekują się dziećmi. Po prostu nie było wtedy internetu(a później dziadki i babcie go jeszcze nie używały), więc wieczni narzekacze nie mieli się jak zbierać i lamentować.

2019-08-23T18:08:27 02:00, Gość:

30 lat temu osiedla były też bardziej przestronne,

a dzisiaj developer upchnie setki mieszkań na małej działce a w środku mały placyk zabaw tuż pod oknami.

to źle rozplanowana infrastruktura powoduje że ludzie sobie wzajemnie przeszkadzają a potem są konflikty i eskalacje

Czyli wracamy do wiecznej winy deweloperów a debile którzy kupują te mieszkania zamiast wymagać od nich to już winni nie są powtórzę to po raz już nie wiem który jak kupiłeś mieszkanie i jest źle zaprojektowane osiedle bez odpowiedniej komunikacji żłobka miejsc parkingowych itd to jest to TWOJA WINA że je kupiłeś deweloper nikomu noża do gardła nie przedstawiał...

m
mateusz czwarty

Ludzie opamiętajcie się.

Jak można próbować usprawiedliwiać bandyckie zachowanie świra wobec bezbronnego dziecka .Idąc Waszym tokiem rozumowania że dziecko było głośne zezwalacie mi żebym każdego napotkanego psa potraktował z buta bo też ujada i nie chce być spolegliwe.

G
Gość
2019-08-23T12:40:47 02:00, brutus:

Dzieci teraz się nie bawią one DOSTAJĄ SZAŁU !!! Co innego zabawa a co innego 3 godzinne darcie DDAAARRcie !! Teraz dzieci się nie wychowuje je się posiada. Rodzice nie zwracaj.a uwagi na NIC - niszczenie mienia , hałas , Po Prostu Żadnych zasad ROBTA CO CHCETA . Ja wychowałem 3 synów bawili si.e ale pewne zasady były. Drodzy rodzice nawet nie zdajecie sobie sprawy jaki bicz kręcicie na siebie.

2019-08-23T12:44:03 02:00, Gość:

dokładnie - a są podwórka gdzie DAAARCIE trwa cięgle i nieprzerwanie od8do 20.

to nie jest normalne i nie miesci sie w normach współżycia społecznego

2019-08-23T13:13:48 02:00, Marco:

Bzdura. 20 lat temu dzieciaki tam samo darły ryja jak obecne. Tak samo (o ile nie bardziej) rodzice nie zwracali uwagi co robią dzieci. Śmiem nawet twierdzić, że często rodzice obecnie zbyt mocno opiekują się dziećmi. Po prostu nie było wtedy internetu(a później dziadki i babcie go jeszcze nie używały), więc wieczni narzekacze nie mieli się jak zbierać i lamentować.

30 lat temu osiedla były też bardziej przestronne,

a dzisiaj developer upchnie setki mieszkań na małej działce a w środku mały placyk zabaw tuż pod oknami.

to źle rozplanowana infrastruktura powoduje że ludzie sobie wzajemnie przeszkadzają a potem są konflikty i eskalacje

w
wroclawiak

nawet za czerwonej zarazy byl regulamin dla lokatorow np w jakich godz mozna trzepac dywany dzieci mialy pl zabaw i tam przebywaly dzisiaj mamy totalny burdel mamusie mysla ze im wszystko wolno mieszkam takze w blokowisku gdzie dzieci i mamusie robia co chca wrzeszcza pod oknami kopanie polki o sciane elewacjw jest norma a 30 m dalej jest piekny pl zabaw i to tam jest miejsce dla dzidziusiow pozatem w co drugim mieszkaniu piesek zasrane trawniki itd podatku oczywiscie nikt nie placi przypomnam ze za miedza tj w niemczech po 15 godz juz niema dzieci za oknami gdyz ludzie wracaja z pracy i chca miec spokuj i odpoczynek calkowicie usprawiedliwiam tego goscia NIE WYTRZYMALY NERWY to si musi zmieni inaczej beda konflikty i to powazne ludzie chca spokoju pleps nie moze opanowac wiekszosci ciezko pracujacych nawet w nocy

P
Popieram
2019-08-23T16:19:07 02:00, Gość:

Ja się pytam,gdzie matka,to ona powinna opiekować się dzieckiem.Jest regulamin w każdej Sp-ni Mieszkaniowej,że należy zachowywać się tak aby nie zakłócać należnego spokoju innym członkom Spółdzielni.Dzieci trzeba wychowywać a nie hodować.

2019-08-23T17:48:09 02:00, Twój nick:

Zgadzam się całkowicie. Zabawa i wolność jednych nie może odbywać się kosztem innych

Mądre słowa. Zaczynam znowu wierzyć w ludzkość. Dziękuje

T
Twój nick
2019-08-23T16:19:07 02:00, Gość:

Ja się pytam,gdzie matka,to ona powinna opiekować się dzieckiem.Jest regulamin w każdej Sp-ni Mieszkaniowej,że należy zachowywać się tak aby nie zakłócać należnego spokoju innym członkom Spółdzielni.Dzieci trzeba wychowywać a nie hodować.

Zgadzam się całkowicie. Zabawa i wolność jednych nie może odbywać się kosztem innych

Dodaj ogłoszenie