Szkoła Podstawowa nr 76 we Wrocławiu na podium! Zawodnicy zdobyli 9 medali na Mistrzostwach Polski w pływaniu [ZDJĘCIA]

Aneta Kolesińska
Mistrzostwa Polski Szkół Sportowych w pływaniu odbyły się w weekend 11-12 marca w Raciborzu. Szkoła Podstawowa 76 we Wrocławiu
Szkoła Podstawowa nr 76 z Oddziałami Sportowymi im. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego, na ostatnich Mistrzostwach Polski Szkół Sportowych w Raciborzu zdobyła 2 miejsce w pływaniu. Medale wywalczyła drużyna w kategorii do 13 lat, w której rywalizowało 31 drużyn z całej Polski. Po bardzo zaciętej walce w kategorii młodszej, zespół zdobył Wicemistrzostwo Polski Szkół Sportowych.

Zawodnicy zdobywali punkty dla drużyny pływając w finałach A i B, a medale w konkurencjach indywidualnych wywalczyli: M. Berdechowska, A. Jaworska, N. Nosal, P. Statkiewicz, I. Wereszczyński. Pozostali reprezentanci to M. Berdechowska, M. Hartwig, N. Piątek, M. Dębicki, M. Kosiarek, S. Kosenda

Rada pedagogiczna jest dumna z sukcesów

Wicedyrektor Anna Wereszczyńska tłumaczy, że był to pierwszy tak poważny turniej tej drużyny i niewiele brakowało im do zwycięstwa.

Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów. Mając na względzie ich rozwój, w programie nauczania zaplanowaliśmy im kilkanaście godzin pływania tygodniowo. Nasi uczniowie pływają w barwach klubu sportowego WKS Śląsk.

Sztafeta 4x100m stylem dowolnym kobiet zdobyła złoty medal w składzie: M. Berdechowska, M. Hartwig, N. Nosal, A. Jaworska. Panowie w tej samej konkurencji wywalczyli brązowy medal w składzie: P. Statkiewicz, M. Dębicki, I. Wereszczyński i M. Kosiarek. Finalnie reprezentanci szkoły podstawowej zdobyli aż 9 medali.

Placówka może także pochwalić się siódemką zdolnych uczniów powołanych do Kadry Wojewódzkiej Młodzików na rok 2023 w pływaniu. Także w bieżący weekend (25-26) marca młodzi zawodnicy stają w szranki w Drużynowych Mistrzostwach Województw Nowej Rudzie gdzie walczą o zwycięstwo w pierwszej rundzie zmagań ogólnopolskich.