Szermierka. Nowy sezon zainaugurowany zawodami w Obornikach Śląskich

Szermierczy sezon 2022/23 rozpoczęty! Wrocławski Klub Szermierczy "Kolejarza" zainaugurował go organizując I Puchar Polski Juniorów Młodszych we florecie dziewcząt i chłopców. Imprezę zorganizowano w gościnnych murach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Obornikach Śląskich.

W sumie w Obornikach Śląskich oglądaliśmy 73 zawodniczek i 88 zawodników. Walki były zacięte i wyrównane.
Inauguracja nowego sezonu wypadła pomyślnie dla Nataszy Kuś (D’Artagnan Ursynów), która w finałowym pojedynku pokonała reprezentantkę UKS-u GSS Hannę Wojtas 15:10. Miejsce na podium wywalczyły jeszcze: klubowa koleżanka triumfatorki – Małgorzata Płaza oraz Zuzanna Wojewódzka (AZS AWF Poznań).

W zawodach florecistów prym wiedli reprezentanci UKS-u Ateny Gdańsk. Główne trofeum wywalczył Idzi Duraj, a na najniższym stopniu podium zameldowali się Jakub Gorczyca i Miłosz Możejko. Jedynym zawodnikiem spoza Gdańska w czołowej czwórce był drugi w końcowej klasyfikacji Stanisław Jurga (Zjednoczeni Pabianice).

Najlepszy z reprezentantów gospodarzy - Marceli Cendrowski - został sklasyfikowany na 11. miejscu.

"Kolejarz" sprawnie zorganizował zawody, a najlepsi otrzymali ciekawe nagrody.

Finansowo i rzeczowo organizatorów wsparli: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, a także sponsorzy - DEICHMANN-OBUWIE, Zakład Ogólnobudowlany z Wąsosza, Hydropol Dekor-Wrocław, Technodrew Polska - Zawadzkie k/Opola, Region Dolnośląski we Wrocławiu i firma The Hut Group właściciel marek Myprotein i Myvitamins.