Szermierka. Najlepsi młodzi szpadziści walczyli we Wrocławiu - mistrzostwa Polski 2021 (ZDJĘCIA)

W Hali Sportowej Szkoły Podstawowej Nr 84 Wrocławski Klub Szermierczy „Kolejarz” przeprowadził turnieje indywidualne i drużynowe Mistrzostw Polski Juniorów w szpadzie kobiet i mężczyzn. W turniejach indywidualnych startowało 70 kobiet i 70 mężczyzn, a w drużynowych odpowiednio 15 i 16 drużyn. Liczba startujących z powodu pandemii zostały ograniczone.

Tytuł mistrzowski w stawce kobiet zapewniła sobie Alicja Klasik (RMKS Rybnik), która w finale pokonała 15:13 Glorię Klughardt (KS Szpada Wrocław). Brązowe medale odebrały Emilia Korkus (Piast Gliwice) i Kinga Zgryźniak (RMKS Rybnik). Złoto wśród juniorów wywalczył Tomasz Kałuziński (AZS AWF Katowice). W pojedynku decydującym o tytule pokonał Wiktora Wałacha (RMKS Rybnik) 15:12. Brąz zapewnili sobie bracia Jan i Antoni Sochowie (Polski Klub Szermierczy Warszawa). Piąte miejsce zajął Karol Noganowicz (Kolejarz Wrocław) a ósmy był Stanisław Rutz (KS Szpada Wrocław).

Rywalizację szpadowych drużyn kobiecych wygrał zespół RMKS Rybnik - Patrycja Frystacka, Alicja Klasik, Liliana Porwoł i Kinga Zgryźniak. Tytuł wicemistrzowski zdobyły zawodniczki Piasta Gliwice. Trzecie miejsce wywalczyły szpadzistki KS Szpady Wrocław walczace w składzie: Gloria Klughardt, Zofia Janelli, Oliwia Tercjak i Oliwia Opoń.

Najlepszą drużyną juniorów byli reprezentanci Polskiego Klubu Szermierczego Warszawa w składzie Jakub Cieślik, Antoni Socha i Jan Socha. Srebro wywalczyli zawodnicy AZS AWF Katowice, a trzecie miejsce zespół MKS-u Gryfa Mielec. Czwarte miejsce dla KS-u Szpady Wrocław walcząca w składzie: Stanisław Rutz, Maciej Szurlej, Maciej Gramza i Hubert Klughardt. Na szóstym miejscu sklasyfikowana została drużyna gospodarzy mistrzostw – Kolejarza Wrocław (Karol Noganowicz, Adam Chlebik, Adam Siergiej).

Zawody można było sprawnie przeprowadzić dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, oraz sponsorów - firm: Deichmann, Hydropol Dekor, Firma Ogólnobudowlana z Wasosza, Technodrew – Zawadzkie k/Opola i Diagnostyka Sp. z o.o. Kraków Region Południowo-Zachodni we Wrocławiu.