Szermierka. Kolejarz Wrocław ugościł w Trzebnicy florecistów (ZDJĘCIA)

jg
W pięknej Hali Widowiskowo-Sportowej w Trzebnicy Wrocławski Klub Szermierczy "Kolejarz" zorganizował w grudniu III Puchar Polski Juniorów we florecie kobiet i mężczyzn. W zawodach startowało 50 kobiet i 68 mężczyzn.

We florecie kobiet najlepsza okazała się Amelia Olszewska z AZS-AWFiS Gdańsk, drugie miejsce zajęła Marta Jakubowska z UKS-u Gdańska Szkoła Floretu, a na najniższym stopniu podium stanęły: Barbara Wierzchowska (UKS DE La Salle Gdańsk) i Natasza Kuś (D'Artagnan Warszawa). Najlepszą wrocławianką była Bianka Telatyńska z WKSz "Kolejarz" która zajęła 20. miejsce.

Wśród mężczyzn pierwsze miejsce wywalczył Dawid Piosik z IK-u Leszno, który w finale pokonał Igora Woźniaka z AZS-AWF Poznań. Trzecie miejsca zajęli: Jakub Kotek (UKS Gdańska Szkoła Floretu) i Szymon Pacholczyk z (IKS). Wśród wrocławian najlepiej walczył Dominik Kania z KSz "Wrocławianie" sklasyfikowany na 21. miejscu.

Organizatorzy mogli sprawnie przeprowadzić turnieje dzięki wsparciu sponsorów, a przede wszystkim firmom "Deichmann - Obuwie" i "Hydropol - Dekor".