Szermierka. Juniorzy młodsi zaczęli sezon we Wrocławiu

red.
W sobotę Wrocławski Klub Szermierczy "Kolejarz" zorganizował i przeprowadził I Puchar Polski Juniorów Młodszych w szpadzie dziewcząt i chłopców "O Puchar Prezesa Firmy Deichmann". Trzy razy na podium stawali Dolnoślązacy.

Turniej rozpoczynał nowy sezon 2016/2017 i klasyfikację zawodniczek i zawodników do przyszłorocznych mistrzostw świat i Europy. Duży sukces odnieśli zawodnicy Dolnego Śląska, którzy trzykrotnie stawali na podium dla najlepszych.

Pierwsze miejsce w szpadzie chłopców wywalczył zawodnik MKS-u UKS-u Olimp Lubin Piotr Kołpa, a trzecie miejsce zajął zawodnik gospodarzy Bartłomiej Szurlej.

Wśród dziewcząt trzecie miejsca zajęła zawodniczka KS Szpada Wrocław Zofia Janelli.

Sponsorami zawodów byli: Deichmann Sp. z o.o., Technodrew – Polska Zawadzkie k/Opola, Kaufland – Market we Wrocławiu, „Diagnostyka” Sp.z o.o. Region Dolnośląski we Wrocławiu i Hydropol-Dekor.