Szczypiorniści Chrobrego wracają do gry

Dzisiaj dokończona zostanie 16. kolejka PGNiG Superligi mężczyzn. Dla głogowskiego SPR-u będzie to pierwszy mecz po zimowej przerwie.

Kibice trzeciego przed tą kolejką w tabeli grupy granatowej Chrobrego czują już duży głód szczypiorniaka i z niecierpliwością czekali na ten dzień. Po prawie dwumiesięcznej przerwie ligowa rywalizacja znów zagości pod dachem hali przy ul. Wita Stwosza w Głogowie. Na dobry początek 2017 roku podopieczni Jarosława Cieślikowskiego zmierzą się z KPR-em RC Legionowo. Stawką będą ważne dla zespołów grających w tej samej grupie trzy punkty.

Głogowianie będą chcieli odegrać się na swoich dzisiejszych rywalach za porażkę na Mazowszu. W 3. kolejce KPR wygrał przed własną publicznością 31:26 (już do przerwy prowadząc różnicą siedmiu bramek), ale trzeba podkreślić, że w tamtym spotkaniu zawodnikom trenera Cieślikowskiego nie wychodziło dosłownie nic.

Dzisiaj są faworytami i jeśli nie zawiodą, to powiększą swoją przewagę nad gośćmi, którzy na tę chwilę wciąż są dla nich groźnym konkurentem w walce o trzecie miejsce w grupie granatowej. Pierwsze dwie lokaty (Vive Tauron Kielce i MMTS Kwidzyn) są zdecydowanie poza zasięgiem pozostałej piątki.

Pierwsze mecze o stawkę w 2017 roku mają już za sobą szczypiorniści MKS-u Zagłębia Lubin. Zespół Pawła Nocha najpierw przegrał we własnej hali z 23:31 z Górnikiem Zabrze (zaległy mecz - red.), a potem napędził stracha Orlen Wiśle Płock, z którą mierzył się w 1/8 finału Pucharu Polski. O porażce lubinian 27:29 zadecydowały ostatnie minuty.

- Mam ogromny szacunek do swojego zespołu za postawę w tym meczu. To dobry prognostyk na przyszłość - mówił po spotkaniu z „Nafciarzami” Noch.

W 16. kolejce rywal zamykającego tabelę grupy pomarańczowej Zagłębia będzie nie mniej wymagający. Dziś o godz. 18 „Miedziowi” zmierzą się z Azotami Puławy.

16. kolejka PGNiG Superligi mężczyzn
Piotrkowianin - Vive Tauron Kielce 19:30 (12:15), Górnik Zabrze - MMTS Kwidzyn 28:29 (18:14). Dziś: Sandra Spa Pogoń Szczecin - Wybrzeże Gdańsk (godz. 18), SPR Chrobry Głogów - KPR RC Legionowo (g. 18), Zagłębie Lubin - KS Azoty Puławy (g. 18), KPR Gwardia Opole - Orlen Wisła Płock (g. 18.30), Meble Wójcik Elbląg - SPR Stal Mielec (g. 18.30).