MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szczury beztrosko buszują w śmietniku w centrum Wrocławia. W stolicy Dolnego Śląska są ich miliony

Aneta Kolesińska
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Szczury to już, niestety, pełnoprawni mieszkańcy Wrocławia. Widok stada szczurów hasających po centrum miasta może jednak szokować. Zobaczcie nagranie przesłane nam przez czytelnika Gazety Wrocławskiej. Na filmiku gryzonie bezkarnie buszują w śmietniku. Jest ich całe stado!

Na każdego mieszkańca Wrocławia przypada 10 szczurów - ocenia firma deratyzacyjna DDD Serwis. Oznacza to, że miasto zamieszkuje co najmniej 7 milionów gryzoni. Gdzie jest ich najwięcej? na nagraniu, które dostaliśmy od czytelnika, szczury buszują w otwartym śmietniku na podwórku ulic Kościuszki i Prądzyńskiego. Gryzonie czują się tam jak u siebie.

Dlaczego we Wrocławiu grasują szczury?

Szczury na dobre zadomowiły się w mieście. Nic w tym dziwnego, skoro mają łatwy dostęp do odpadków. Otwarte pojemniki na śmieci, rozrzucone dookoła worki z odpadami przyciągają gryzonie.

- Największy problem ze szczurami jest w miejscach, gdzie znajdują się zsypy i śmietniki w osłonach śmietnikowych. Ludzie nie zawsze dbają, aby ich klapy były zamknięte, więc szczury mają łatwy dostęp do pożywienia. Incydentalnie szczury są widziane w toaletach mieszkań, dostają się tam przez kanalizację – tłumaczył nam w ubiegłym roku Mateusz Krzyżowski z firmy DDD Serwis, zajmującej się deratyzacją.

Zobacz, jak szczury grasują w śmietniku na nagraniu:

emisja bez ograniczeń wiekowych

- Szczury nie wchodzą dołem do kubła, zasuwają po brzegach śmietników i po deszczu, gdy jest ślisko wpadają do środka, a nie potrafią wyskoczyć z kontenera, bo jest za wysoko. Teraz jest ich mnóstwo. Osobiście widziałem, jak atakują gołębie. Mnożą się, pozwalają sobie na coraz więcej. Dowiedziałem się, że potrafią dostać się do domu rurami kanalizacyjnymi i przejść przez toaletę do mieszkania. Co gdyby taki szczur biegał po mieszkaniu i w efekcie paniki pogryzł moje dzieci - pyta autor nagrania.

Kiedy we Wrocławiu będzie deratyzacja?

Obowiązek przeprowadzania deratyzacji leży po stronie m.in. właścicieli nieruchomości, użytkowników wieczystych i zarządców. Dotyczy on także spółek miejskich takich jak: Zarząd Zieleni Miejskiej, Wrocławskie Mieszkania czy Zarząd Zasobu Komunalnego.

Obowiązkową deratyzację przeprowadza się trzykrotnie w ciągu roku na obszarze centrum Wrocławia ograniczonym: Odrą, mostem Milenijnym, ul. Milenijną, ul. Na Ostatnim Groszu, estakadą Gądowianką, ul. Klecińską, ul. Petuniową, al. Gen. Hallera, al. Armii Krajowej, Lasem Rakowieckim oraz Starą Odrą.

Terminy deratyzacji:

  • od 1 maja do 30 września,
  • od 1 listopada do 31 grudnia.

Na pozostałym terenie Wrocławia deratyzacja planowana jest:
od 1 listopada do 30 listopada.

Szczury beztrosko buszują w śmietniku w centrum Wrocławia. W stolicy Dolnego Śląska są ich miliony >>

Zobacz też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska