#szczepiMYgminy. Mobilne punkty szczepień na Dolnym Śląsku. Tu się zaszczepisz bez rejestracji [LISTA, MIEJSCA, DATY]

Katarzyna Zimna
Katarzyna Zimna
Mobilne punkty szczepień pojawiają się w wielu miejscach Dolnego Śląska. Zebraliśmy informacje, gdzie i kiedy będzie można się zaszczepić. Zobaczcie.
#szczepiMYgminy

AKTUALIZACJA

(tekst jest aktualizowany, najnowsze informacje znajdują się na górze strony)

KOBIERZYCE
W soboty: 2 i 16 października wszyscy chętni będą mogli korzystać z punktu szczepień w przychodni Twój Lekarz w Kobierzycach. Transport zapewni Urząd Gminy Kobierzyce.

OLEŚNICA
W piątek (24 września) w godzinach 13-18 w oleśnickim Punkcie Szczepień Powszechnych w hali sportowej ATOL przy ul. Kochanowskiego 2 odbędą się szczepienia przeciw Covid-19 dzieci i młodzieży uczęszczających do oleśnickich szkół podstawowych i średnich, szczepionką mRNA Comirnaty Pfizer. Zaszczepić się będą mogły nie tylko osoby zapisane w szkołach, ale wszyscy chętni.

LUTOGNIEWICE
Mobilny punkt szczepień stanie w Lutogniewicach koło Bogatyni w sobotę (25 września) o godz. 14. Zaszczepić będzie się można na terenie Koła Gospodyń Wiejskich podczas festynu na zakończenie lata.

ŚWIEBODZICE
W sobotę (25 września) w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach uruchomiony zostanie mobilny punkt szczepień przeciw Covid-19. Szczepienia odbywać się będą w godzinach 11-13 na pierwszym piętrze w Sali Kominkowej. To kolejna szansa na zaszczepienie się bez wcześniejszej rejestracji jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson. Wystarczy przyjść i okazać dokument tożsamości. Organizatorem akcji jest Gmina Świebodzice i SP ZOZ Miejski Ośrodek Zdrowia w Świebodzicach.

MICHAŁOWICE
W niedzielę (26 września) na boisku w Michałowicach odbędzie się Piknik Rodzinny pod hasłem "Szczepimy się". Wystarczy przyjść tam z dowodem osobistym w godzinach 14-19, aby zostać zaszczepionym. Dla osób, które zaszczepią się podczas festynu przewidziano upominki.

WAŁBRZYCH
Mobilny punkt szczepień stanie przy szkole na ul. Wańkowicza w Wałbrzychu 21 września. Zaszczepić może się każdy, bez skierowania. Punkt będzie czynny do godz. 18.

ŻERNIKI WROCŁAWSKIE
19 września podczas festynu w Żernikach Wrocławskich zaszczepić się będzie można pełnodawkowym preparatem J&J lub dwudawkowym firmy Pfeizer.

OŁAWA
Mobilny Punkt Szczepień stanie w niedzielę (12 września) w godzinach 9-12 na Placu Zamkowym obok fontanny w Oławie. Zarejestrować się będziesz mógł w dniu szczepienia, wystarczy, że zabierzesz z sobą dowód osobisty.

MYSŁAKOWICE
Mobilny punkt szczepień stanie podczas dożynek w Mysłakowicach, które odbędą się w niedzielę (12 września) w parku Królewskim od godz. 12.

WĘGLINIEC
W Węglińcu można się zaszczepić podczas II Gminnego Grzybobrania jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson. Mobilny Punkt Szczepień będzie otwarty 11 września w godz. 12-14. Osoba chcąca się zaszczepić powinna posiadać dowód osobisty lub paszport.

OŁAWA
Ważna informacja! Od 6 września szczepienia przeciwko Covid-19 wykonywane są w nowym punkcie - w Ośrodku Kultury przy ulicy 11 Listopada 27.

GŁOGÓW
10 września na Targowisku Miejskim przy ul. K. Sprawiedliwego w Głogowie chętni mieszkańcy będą mogli zaszczepić się przeciwko Covid-19. Terenowy punkt szczepień działał będzie w godz. 8-12.

STOSZOWICE
Zaszczep się bez rejestracji w piątek (10 września) w Świetlicy Wiejskiej w Stoszowicach. Punkt szczepień będzie działał w godz. 10-12, do dyspozycji będą szczepionki Johnson&Johnson oraz Pfizer.

KOTOWICE, GROBLICE
W piątek (10 września) mobilne punkty szczepień staną w miejscowościach:
Kotowice (ul. Podwalna 1, przy szkole podstawowej) w godz. 15.30-17.30
Groblice (ul. Kolejowa, teren sportowo-rekreacyjny) w godz. 18-20

RATOWICE
Mobilny punkt szczepień stanie na Pikniku pod Lipami na placu festynowym bok przedszkola w Ratowicach w sobotę (11 września) o godz. 16. Nie zapomnijcie zabrać dowodu osobistego!

WROCŁAW
Specjalny autobus MPK, w którym można się zaszczepić przeciw Covid-19 zaparkuje:
W środę (8 września), w godz. 14-19 Rynek/plac Solny
W czwartek (9 września), w godz. 14-19 Operetka na Wynos, ul. Osobowicka 112F/9
W piątek (10 września), w godz. 17-21 Potańcówka w Liceum Ogólnokształcącym nr 1, ul. księcia Józefa Poniatowskiego 9
W sobotę (11 września) w godz. 13-17 Festiwal Krasnoludków, pl. Teatralny oraz w godz. 17:30-21 Wielka Wrocławska Potańcówka Wolności, plac Wolności
W niedzielę (12 września), w godz. 8-11:30 Kościół Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej, ul. Maślicka 138, a w godz. 12-14 Rodzinny Piknik, ul. Serbska 5a

NADOLICE WIELKIE
5 września w godzinach 11-17 w świetlicy wiejskiej przy ulicy Wrocławskiej 56 w Nadolicach Wielkich działać będzie Mobilny Punkt Szczepień z Kiełczowa Novum Clinic.

JAWOR
W sobotę (28 sierpnia) w punkcie szczepień w Ośrodku Wypoczynku Jawornik do wyboru będzie jednodawkowa szczepionka Johnson&Johnson lub dwudawkowa Pfizer. Punkt działać będzie w godz. 13-18.

JAWORZYNA ŚLĄSKA
W sobotę (28 sierpnia) na stadionie miejskim w Jaworzynie Śląskiej, podczas odbywających się tam dożynek, od godz. 14 będzie działał punkt szczepień. Wystarczy przyjść z dowodem osobistym lub paszportem. Szczepienia skierowane są do osób pełnoletnich.

OCICE
W niedzielę (29 sierpnia) w Domu Ludowym w Ocicach (gmina Bolesławiec) działać będzie mobilny punkt szczepień. Dostępne będą szczepionki firm: Pfizer i Johnson&Johnson. Istnieje możliwość dowozu do punktu przez OSP Trzebień - wystarczy zadzwonić pod numer 512814844.

STARE BOGACZOWICE
Dożynkowy punkt szczepień będzie działał w sobotę (28 sierpnia) w godz. 16-18 na Stadionie Sportowym w Starych Bogaczowicach. Chętni będą mogli przyjąć jednodawkową szczepionkę Johnson&Johnson. Przypominamy, na wizytę w mobilnym punkcie szczepień nie trzeba się rejestrować, wystarczy przyjść z dokumentem tożsamości.

BOGUSZÓW-GORCE
Osoby chcące zaszczepić się jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson powinny przyjść do budynku OSiR przy ul. Olimpijskiej w Boguszowie-Gorcach. Punkt szczepień czynny będzie w sobotę i niedzielę (28 i 29 sierpnia) w godz. 9-15.

RAKOSZYCE
4 września w Rakoszycach koło Środy Śląskiej będzie można się zaszczepić podczas dożynek. Mobilny Punkt Szczepień stanie na boisku sportowym.

WAŁBRZYCH
Wałbrzych zaprasza na szczepienia w ostatni weekend wakacji. Szczepionkobus stanie w sobotę (28 sierpnia) 28 przy markecie B1 na Piaskowej Górze, a w niedzielę (29 sierpnia) na parkingu przy ul. Rycerskiej w Śródmieściu. Zaszczepić się będzie można w godz. 9-15.

KSIĘGIENICE
Bez skierowania, bez wcześniejszej rejestracji i wyznaczania terminu można się będzie zaszczepić przeciwko COVID -19 w Księgienicach. Mobilnym Punkcie Szczepień będzie działał 4 września podczas Festiwalu Kapusty i Pieroga.

BIERUTÓW
W niedzielę (29 sierpnia) warto wybrać się do Punktu Szczepień w hali sportowo-widowiskowej w Bierutowie, gdzie odbywać się będzie piknik na koniec wakacji. Będzie się można zaszczepić jednodawkową szczepionką Vaccine Janssen. Punkt będzie czynny od godz. 16.

BUDZIWOJÓW
Szczepień można dokonać podczas Festynu Narodowego Programu Szczepień #Szczepimy się z Kołem Gospodyń Wiejskich Strupiczanki, który odbędzie się 4 września od godziny 12 w Budziwojowie w gminie Chojnów.

OŁAWA
Mobilny Punkt Szczepień będzie czekał na mieszkańców Oławy w niedzielę (29 sierpnia) w godzinach 9-13 na Placu Zamkowym przy fontannie. Nie trzeba się wcześniej umawiać, wystarczy przyjść na miejsce z dowodem osobistym.

OSIEK
Szczepienia jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson odbędą się w niedzielę (29 sierpnia) w godzinach 12-15 w Osieku koło Oławy. Przy świetlicy wiejskiej stanie Mobilny Punkt Szczepień. Wystarczy zabrać ze sobą dowód osobisty.

GŁOGÓW
W także w najbliższy piątek (27 sierpnia) będzie można zaszczepić się na targowisku na os. Piastów Śląskich w Głogowie. Pracownicy szpitala będą czekać na chętnych od godz. 8 w dedykowanym namiocie. Następna taka możliwość będzie we wtorek (31 sierpnia) i w piątek (3 września), także na miejskim targowisku.

LWÓWEK ŚLĄSKI
Do Punktu Szczepień Powszechnych w Aptece Pod św. Nepomucenem w Lwówku Śląskim (ul. Kościelna 23) dostarczonych zostanie 50 dawek szczepionek marki Johnson & Johnson oraz 36 dawek marki Pfizer. Szczepienia zaplanowano na weekend 28-29 sierpnia.
Zainteresowani powinni zadzwonić pod numery: 75-782-01-68, 534-962-764 lub na infolinię: 19239.

KOBIERZYCE
Kolejna akcja szczepień przeciw Covid-19 w Kobierzycach odbędzie się 11 i 18 września. Podobnie, jak ostatnio, do przychodni NZOZ Twój Lekarz, chętnych mieszkańców dowiezie Urząd Gminy Kobierzyce.

GMINA CHOJNÓW

Wójt Andrzej Pyrz ogłosił konkurs dla zaszczepionych mieszkańców gminy. Do wygrania: rower trekkingowy, tablet i OptiGrill. Warunki? Trzeba się zaszczepić do 8 września w jednym z punktów szczepień w Krzywej lub Rokitkach, wypełnić kartę zgłoszenia i zaproponować krótkie hasło promujące szczepienia przeciwko Covid-19 (szczegółowe informacje uzyskacie w Urzędzie Gminy Chojnów przy ul. Fabrycznej 1).

Okazją do przyjęcia szczepionki będzie Festyn Narodowego Programu Szczepień #Szczepimy się z Kołem Gospodyń Wiejskich Strupiczanki, który zaplanowano na 4 września w Budziwojowie.

DOBROSZYCE
W niedzielę (29 sierpnia) przy muszli koncertowej w Dobroszycach stanie Mobilny Punkt Szczepień. Będzie można się w nim zaszczepić w godz. 16-19 jednodawkowym preparatem firmy Johnson&Johnson lub dwudawkowym Pfeizera.

KOBIERZYCE
Wszyscy chętni do przyjęcia szczepionki mogą w godzinach od 8 do 15:30, zgłaszać się telefonicznie pod numerami: 71 36 98 120 lub 71 36 98 129. Osoby, które zgłoszą się do akcji otrzymają jednodawkowy preparat firmy Johnson&Johnson oraz zaświadczenie o zaszczepieniu przeciw COVID-19. Jest także możliwość zaszczepienia dwudawkowym preparatem firmy Pfizer. Szczepionkę będzie można przyjąć 21 sierpnia w Przychodni NZOZ Twój Lekarz w Kobierzycach.

Gmina Kobierzyce ma najwyższy wskaźnik szczepień przeciw COVID-19 w Powiecie Wrocławskim. Według danych rządu, zaszczepionych jest tu 56,5% mieszkańców, co daje 40. miejsce w ogólnopolskim rankingu.

KĄTY WROCŁAWSKIE
Mobilny punkt szczepień przeciwko Covid-19 stanie podczas rodzinnego pikniku w Kątach Wrocławskich. Imprezę zaplanowano na niedzielę (15 sierpnia) przy Hali Widowiskowo-Sportowej i SP2 przy ul. Brzozowej. Start o godz. 13. W programie festynu przewidzianych jest też mnóstwo atrakcji i zabaw dla całych rodzin.

ŻÓRAWINA
Akcja mobilnych szczepień w gminie Żórawina zaplanowana jest na dwie niedziele: 15 i 22 sierpnia.
15 sierpnia 2021 r. punkt szczepień będzie działał:
w godz. 10-12 - Karwiany (boisko sportowe)
w godz. 12-13 - Komorowice Gencz (przystanek)
w godz. 13-14 - Rzeplin (przy szkole)
w godz. 14-16 - Żórawina (przy szkole)
w godz. 16-16.30 - Galowice (przy sklepie)
w godz. 16.30-17 - Jaksonów (przy kościele)
w godz. 17-17.30 - Przecławice (przy kościele)
w godz. 17.30-18 - Węgry (plac Witosa)

22 sierpnia 2021 r. punkt szczepień będzie działał:
w godz. 10-12 - Mędłów (boisko)
w godz. 12-12.30 - Turów (boisko)
w godz. 12.30-13.30 - Wojkowice (przy sklepie)
w godz. 13.30-14 - Mnichowice (plac zabaw)
w godz. 14-14.30 - Okrzeszyce (krzyżówka)
w godz. 15-16 - Milejowice (pod kościołem)
w godz. 16-16.30 - Krajków (świetlica
w godz. 17-17.30 - Stary Śleszów (przy kościele)
w godz. 17.30-18 - Nowojowice (świetlica)

Nie jest potrzebna rejestracja, wystarczy przyjść na miejsce z dowodem osobistym. Od razu po zaszczepieniu otrzymamy certyfikat.

SIECHNICE
W czwartek (5 sierpnia) przy ratuszu w Siechnicach działać będzie mobilny punkt szczepień przeciwko Covid-19. Szczepienia będą wykonywane w godz. 10-16 jednodawkową szczepionką firmy Johnson&Johnson. Nie trzeba się wcześniej rejestrować, wystarczy przyjść z dowodem osobistym lub paszportem. Od razu po zaszczepieniu otrzymamy certyfikat.

ŚRODA ŚLĄSKA
W hali OSiR przy ul. 1 Maja 4 w Środzie Śląskiej można przyjąć szczepionkę Pfizera, Moderny i Astra Zeneca, a od sierpnia można zapisać się na szczepienie preparatem jednodawkowym Johnson&Johnson.
Terminy szczepień:
4 sierpnia od 15:00 do 20:00 – Pfizer, Johnson, Moderna, Astra Zeneca
14 sierpnia od 10:00 do 13:00 – Pfizer, Johnson, Moderna, Astra Zeneca
21 sierpnia od 10:00 do 13:00 – Pfizer
25 sierpnia od 16:00 do 19:00 – Pfizer, Moderna, Astra Zeneca

ZABŁOTO (GMINA KOSTOMŁOTY)
1 sierpnia w miejscowości Zabłoto w ramach odbywającej się imprezy folklorystycznej będzie możliwość zaszczepienia się jedną dawką szczepionki Johnson&Johnson. Nie jest wymagana rejestracja - wystarczy przyjść z dowodem tożsamości. Dodatkowo, każdy mieszkaniec gmin, który zaszczepi się w ramach niedzielnej akcji i wypełni ankietę konkursową, będzie miał szansę na zdobycie nagród.

Lista stacjonarnych punktów szczepień populacyjnych w gminach powiatu wrocławskiego:

GABINET LEKARZA RODZINNEGO W WOJKOWICACH
ZDROWA 6
55-020 WOJKOWICE

GMINNY OŚRODEK ZDROWIA W ŻÓRAWINIE
URZĘDNICZA 11
55-020 ŻÓRAWINA

KLUB RELAX W SIECHNICACH
FABRYCZNA 15
55-011 SIECHNICE

NZOZ "TWÓJ LEKARZ" W TYŃCU MAŁYM
ZDROWA 2
55-040 TYNIEC MAŁY

NZOZ FIRMA LEKARSKA KAMA W KĄTACH WROCŁAWSKICH
1 MAJA 78
55-080 KĄTY WROCŁAWSKIE

NZOZ PRZYCHODNIA RODZINNA KAJDEROWICZ I BILIŃSKI
KRÓTKA 2B
55-050 SOBÓTKA

PORADNIA POZ
KOLEJOWA 22
55-010 ŻERNIKI WROCŁAWSKIE

PRAKTYKA CHIRURGICZNA
NEKTAROWA 1
55-040 BIELANY WROCŁAWSKIE

PRAKTYKA LEKARZA RODZINNEGO - AGATA SŁAWIN
WILCZYCKA 14
55-093 KIEŁCZÓW

PUNKT SZCZEPIEŃ
CICHY KĄCIK 8
55-002 KAMIENIEC WROCŁAWSKI

PUNKT SZCZEPIEŃ
WROCŁAWSKA 54
55-003 CZERNICA

PUNKT SZCZEPIEŃ
WROCŁAWSKA 42
55-093 KIEŁCZÓW

PUNKT SZCZEPIEŃ
PRZYSTANKOWA 2
55-040 ŚLĘZA

PUNKT SZCZEPIEŃ
WINCENTEGO WITOSA 5
55-040 KOBIERZYCE

PUNKT SZCZEPIEŃ
STRZELCÓW 2
50-050 SOBÓTKA

SALUS OŚRODEK ZDROWIA W ŁOZINIE
MILICKA 16
55-095 ŁOZINA

SALUS OŚRODEK ZDROWIA W SIEDLCU
WROCŁAWSKA 8
55-095 SIEDLEC

WOJEWÓDZKA PRZYCHODNIA POZ - FILIA W DŁUGOŁĘCE
WROCŁAWSKA 24A
55-095 DŁUGOŁEKA

ZESPÓŁ OPIEKI AMBULATORYJNEJ W KĄTACH WROCŁAWSKICH
KOLEJOWA 37
55-080 MIETKÓW

ZESPÓŁ OPIEKI AMBULATORYJNEJ W KĄTACH WROCŁAWSKICH
STASZICA 9
55-080 KĄTY WROCŁAWSKIE

Przed przyjściem do punktu musisz zapisać się na szczepienie - zadzwoń na infolinię 988

Możesz też zarejestrować się przez SMS - hasło "SzczepimySie" wyślij na numer 880 333 333.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Ostrzał Kijowa. W trakcie operacji na sercu dziecka zabrakło prądu

Komentarze 7

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Ludobójcy zaj. Ani. Jeszcze promują to [wulgaryzm]
G
Gość
26 sierpnia, 12:53, Gość:

Nie ma i nie było żadnej pandemii świrusa. Jest za to coroczny sezon grypowy który trwa od września do wiosny. Nie trzeba być żadnym prorokiem by wiedzieć że w tym okresie ludzie chorują na grypę i że niektórzy z nich umrą. Tak jest od tysięcy lat.

27 sierpnia, 12:47, Lookas:

Zrób przysługę światu i umrzyj na "tę grypę" tej jesieni...

Ludzie umierają bo nie mają dostępu do lekarzy specjalistów trafiając do szpitala

G
Gość
Region prostych ludzi. Oni już w anginę, zapalenie płuc/oskrzeli, przewlekłą grypę nie wierzą, wierzą za to w przekaz z jedynego źródła prawdy jakim jest szklany ekran. Jeszcze dwa lata temu z anginą trafiałeś pod opiekę lekarza rodzinnego specjalista od choroby współistniejącej. Dzisiaj trafiasz pod opiekę łóżka salowego a następnie pracownika zakładu pogrzebowego
G
Gość
­i ­b­As­i­c­A­l­ly ­m­A­k­e ­A­b­out.........$6,000­k-$8,000­k ­A ­m­o­nt­h ­o­n­l­i­n­e.......... ­it's ­e­n­ou­g­h t­o ­c­o­m­f­ort­A­b­ly r­e­p­l­A­c­e ­my ­o­l­d j­o­bs ­i­n­c­o­m­e, ­es­p­e­c­i­A­l­ly ­c­o­ns­i­d­er­i­n­g ­i ­o­n­ly w­or­k ­A­b­out 10-13 ­h­ours ­A w­e­e­k ­fr­o­m ­h­o­m­e.>>>>>>>>>>>>>>>>>>>­ .... w­­w­­w­­.­­f­­l­­y­­e­­r­­c­­a­­s­­h­­3­­.­­c­­o­­m
G
Gość
Najlepsze wyjście, to wyłączyć media mainstreamowe lub przełączyć na media niezależne. Te media niezależne, to: telewizja internetowa wRealu24, Media Narodowe itd.
G
Gość
Większość tych punktów "szczepień" zlokalizowano na rogu w krzakach. Zaś w Siechnicy w klubie ... Relax. Po szprycy faktycznie wieczny relaks jest bardzo prawdopodobny.
G
Gość
Błagam Was, daleko od tego preparatu !!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie