Sylwester na Rynku - wszystko co musisz wiedzieć o imprezie

Damazy PodsiadłoZaktualizowano 
Od godz. 13 próba generalna, a od godz. 20 na wrocławskim Rynku wielki koncert Sylwester z Dwójką. Wybieracie się na imprezę? Oto co musicie wiedzieć!

O godz. 13 rozpoczęła się próba generalna. Na scenę wszedł prowadzący sylwestrowy koncert Tomasz Kammel i Maryla Rodowicz. Mimo iż miasto informowało wcześniej, że nie dostaniemy się wtedy na część Rynku ze sceną, to dziś publiczność może w próbie uczestniczyć. Bramki na wejściach do Rynku nie zostały zamknięte. Dopiero od godz. 17 część wrocławskiego Rynku będzie całkowicie zamknięta dla pieszych. Nie dojdziemy nawet do restauracji czy sklepów. A wszystko z powodu koncertu sylwestrowego. Swobodne wejście na Rynek będzie możliwe dopiero od godz. 18.30.

Uwaga! W sylwestrową noc marznący deszcz i gołoledź

Na Rynek i plac Solny wejdziemy od ulic Ruskiej i Kiełbaśniczej, Ofiar Oświęcimskich i Gepperta, Świdnickiej i Oławskiej oraz Szewskiej. Nie będzie wejścia od strony ul. Świętego Mikołaja i Odrzańskiej.

Gwiazdy na Rynku

Podczas koncertu na scenie pojawią się Kate Ryan, The Stranglers, OMD, Maryla Rodowicz, Ewa Farna, Sarsa, Ewelina Lisowska, Sound'n'Grace, Margaret, Andrzej Piaseczny, Dawid Podsiadło, Feel, Lady Pank, Hey, Ira, Varius Manx i Kasia Stankiewicz, Rafał Brzozowski, Natalia Przybysz, Natalia Szroeder, Kasia Cerekwicka, Krzysztof Zalewski, Natalia Nykiel, Kasia Popowska, Krzysztof Iwaneczko, Ana Andrzejewska, William Prestigiacomo, Tobiasz Staniszewski, Pszona Band i Grupa Volt.

Zobacz zdjęcia z pierwszych prób w środę - kliknij

Zobacz też: W środę na Rynku próby artystów

Komunikacja miejska w sylwestra

Do centrum najlepiej dostać się komunikacją miejską. Ale uwaga! Autobusy i tramwaje kursują normalnie tylko do godz. 20. Później część linii zostanie zawieszonych, a inne będą pojawiały się na przystankach jedynie co 30 minut. Będą za to dodatkowe kursy autobusów nocnych. Komunikacja miejska w sylwestra i Nowy Rok (KLIKNIJ I ZOBACZ ROZKŁADY)

Zakazy wjazdu i parkowania

Urzędnicy z ratusza odradzają podróż samochodem na imprezę – wiele ulic w centrum będzie zamkniętych lub nie będzie można na nich parkować. 31 grudnia zostaną ustawione zapory drogowe na prawie każdej drodze prowadzącej od Kazimierza Wielkiego i Nowego Światu w kierunku Rynku. Straż Miejska już zapowiada, że bezwzględnie będą odholowywane samochody zaparkowane na niektórych ulicach przy Rynku.

Zakazy parkowania wokół Rynku:
od 27 grudnia na ulicach:
- ul. Odrzańska na odcinku od ul. Kotlarskiej do Rynku,
- ul. św. Mikołaja od Rynku do ul. Kiełbaśniczej (obszar przeznaczony zna zaplecze sceny, wozy transmisyjne, itp.),
- wjazd w ul. św. Elżbiety od ul. Kiełbaśniczej (miejsce ustawienia wozów transmisyjnych),
- wylot ul. Igielnej do ul. Odrzańskiej (miejsce ustawienia wozów transmisyjnych),
- ul. Odrzańska na wysokości ul. Kotlarskiej (miejsce ustawienia wozów transmisyjnych).

Od 31 grudnia nie będzie możliwości wjazdu na następujące odcinki ulic:
- pl. Solny od ul. Gepperta i ul. Ofiar Oświęcimskich (zapora),
- ul. Wita Stwosza (odcinek od Rynku do Szewskiej), zapora na ul. Szewskiej,
- ul. Gepperta od ul. Kazimierza Wielkiego (zapory),
- wjazd w ul. Ruską od ul. Kazimierza Wielkiego (zapora),
- ul. św. Marii Magdaleny od ul. Łaciarskiej (zapora),
- ul. Łaciarska od ul. Ofiar Oświęcimskich (zapora),
- ul. Rzeźnicza od ul. Łaziennej (zapora),
- wjazd w ul. Kurzy Targ od ul. Szewskiej (zapora),
- ul. Kiełbaśnicza wjazd od ul. Łaziennej (zapora),
- wjazd w ul. Wita Stwosza od ul. Łaciarskiej (zapora),
- ul. Ruska za skrzyżowaniem z ul. Rzeźniczą (zapora),
ul. Kuźnicza na wysokości ul. Igielnej (zapora).

Dodatkowo w sylwestra (od 31 grudnia od godz. 6.00) zakaz parkowania będzie obowiązywał na ulicach:
- ul. Ruska na odcinku od placu Solnego do ul. Rzeźniczej – po stronie prawej patrząc w kierunku ul. Kazimierza Wielkiego,
- ul. Kiełbaśnicza na odcinku od placu Solnego do ul. św. Mikołaja- po obu stronach,
- ul. Gepperta od ul. Kazimierza Wielkiego do placu Solnego po obu stronach,
- ul. Więzienna od ul. Igielnej do Rynku po obu stronach,
- ul. Wita Stwosza od ul. Szewskiej do Rynku po obu stronach,
- ul. Igielna od ul. Odrzańskiej do ul. Kuźniczej po obu stronach,
- ul. Ofiar Oświęcimskich od placu Solnego do ul. Świdnickiej po obu stronach,
- ul. św. Elżbiety (w związku z koniecznością ustawienia wozów technicznych) – po obu stronach ulicy.

Zakazy parkowania i wjazdu obowiązują do 1 stycznia do godz. 5.00.

Z butelką i fajerwerkami wstęp wzbroniony

Na teren imprezy nie można wnosić fajerwerków. W tym roku Wrocław nie będzie organizował pokazu sztucznych ogni. Nie można oczywiście wnosić broni, noży, kijów i „przedmiotów zagrażających życiu i zdrowiu”. Wliczają się w to szklane butelki! Nie można też wnieść narkotyków, środków odurzających i psychotropowych. Nie zostaną wpuszczone osoby pijane lub będące pod wpływem narkotyków oraz osoby zachowujące się obraźliwie i wulgarnie.

Gdzie będziemy mogli zjeść lub napić się szampana? Lokale wokół rynku będą czynne, jednak jeśli nie zarezerwowaliśmy sobie w nich miejsca wcześniej, teraz może być to bardzo trudne lub niemożliwe. Ale to nie powód do zmartwień, na placu Solnym znajdziemy stoiska gastronomiczne.

Toalety będą ustawione w trzech miejscach: na pl. Solnym, na ul. Oławskiej (przy Szewskiej) oraz w Przejściu Garncarskim. W Przejściu Sukienniczym znajdziemy punkt medyczny. W przypadku kontuzji należy zgłosić się tam lub znaleźć jeden z ośmiu zespołów medycznych, które będą patrolować teren imprezy. W pobliżu Rynku będą też trzy karetki pogotowia, stu strażników miejskich, dodatkowe patrole policji oraz pracownicy prywatnej agencji ochroniarskiej (mogą oni wydawać polecenia uczestnikom imprezy).

polecane: Flesz - e-papieros zagraża zdrowiu

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 43

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

j
jakiś gość

Ludzie sztucznie stłumieni, ściśnięci jakimiś płotkami w jednej części Rynku, żeby przed kamerami ładnie wyglądało, że niby taki tłum.

l
luk

Jak nic nie wolno? Do d..py z takim Sylwestrem.

b
bbn

„To był dobry rok!” – stwierdził prezydent IV RP pod koniec 2016 r. I miał rację. Mimo początkowych euroszykan i zmasowanego ataku zachodnich mediów, częściowego embarga i prób nakładania sankcji ekonomicznych. O ich porażce zdecydowało stanowisko Konfederacji Międzymorza, luźnego sojuszu państw Europy Centralnej i Wschodniej, powołanego po szczycie NATO w Warszawie, na którym do wspólnoty obronnej przyjęto Ukrainę.

W rocznicę wyborów, 25 października, uchwalono nową konstytucję, wprowadzającą w Polsce system prezydencki i ordynację mieszaną – połowa posłów miała zostać wybrana w okręgach jednomandatowych, a połowa z list partyjnych. W powtórzonych w listopadzie wyborach samorządowych wyłoniono również w głosowaniu powszechnym prezesów sądów i prokuratorów. Ideologia gender została zabroniona na równi z faszyzmem i komunizmem. Powołano też Trybunał Narodowy w celu osądzenia afer i zbrodni III RP. Uchwalenie ustawy zasadniczej stało się możliwie po rozpadzie Platformy Obywatelskiej, jak się okazało – trwale niezdolnej do wyłonienia silnego przywództwa. W rozsypkę poszła również tzw. Nowoczesna PL. Jednocześnie po utracie immunitetów i mandatów poselskich kilkunastu posłów byłej koalicji, którym udowodniono korupcję i działanie na szkodę państwa, do parlamentu weszło sporo nowych posłów, chętnych do działania w biało-czerwonym zespole. Po zrealizowaniu zapowiedzianych reform poparcie dla rządu sięgnęło jesienią 70 proc. PSL praktycznie przestał istnieć.

Kończący kadencję Donald Tusk zwrócił się z prośbą o azyl w Peru.

W obliczu wielkich starć na tle religijnym, które latem wraz z nową wielką falą uchodźców nastąpiły na terenie Francji i Niemiec, do Paryża przybyły oddziały amerykańskie, a bratniej pomocy Niemcom udzieliły państwa Międzymorza pod kierownictwem Polski, Czech i Węgier, a część ich wojsk pozostała na stałe w bazach na terenie dawnej DDR. Zrewidowano projekt klimatyczny na rzecz zalesienia i rekultywacji Sahary poprzez stworzenie wewnętrznego morza, nad którym postanowiono osiedlić wszystkich muzułmanów niechcianych w Europie. Równocześnie po referendach przeprowadzonych w większości krajów europejskich przywrócono karę śmierci za terroryzm.

Jesienią pucz wojskowy w Rosji obalił prezydenta Władimira Putina. On sam do końca roku nie został odnaleziony. Przypadkowo zbiegło się to z wydaniem w Warszawie i Waszyngtonie ostatecznego raportu komisji Nowaczyka–Szuladzińskiego–Biniendy.

W maju ukazał się ostatni numer „Gazety Wyborczej”. Koncern Agora ogłosił bankructwo, a część dziennikarzy przeszła do pisemka – organu Komitetu Obrony Demokracji pt „Żołnierz Wolności”. TVN wystawiona na giełdzie przeszła w ręce wielu prywatnych akcjonariuszy, a w Polsacie większość właścicielską uzyskały spółki skarbu Państwa.

„To był dobry rok, ale liczę, że następny, 2017, będzie, z Bożą pomocą, jeszcze lepszy” – zakończył swoje wystąpienie Prezydent.

g
gwiazdy

i gwiazdeczki wystrzelić w kosmos,bo tam ich miejsce!

K
Koncert Noworoczny

"Tomasz Foxdojcz na zywo" poprowadzi wywiad z banksterem Petru i szefem Komitetu Obrony Dranstwa (ten co nie chce placic alimentow na wlasne dzieci). Moze nawiedzi nas tez wroclawski gangster Schetyna (ten od afery hazardowej) z gnijacej Przestepczej Organizacji. Na deser natomiast bedzie sie jakal obrzydliwy Adam Szechter z antypolskiego GWna. Wesolego Nowego Roku.

W
Wygwizdać Dudka !

Łysych pajaców z Mikstatu też powinni zatrzymywać i nie wpuszczać .

j
ja

Sylwester z dwójką najlepiej się ogląda w TV - wygodnie, ciepło i w czasie gadaniny (studio czy reklamy) można przełączyć lub co innego zrobić, a nie stać jak kołek.

s
sdc

wybetonowane, wsczędzie płynie prąd zamieniający się na ciepło. W nadchodzące lato będzie chorror bo wycięto prawie cały starodrzew z wielkimi koronami, małe drzewka ale na długich tyczkach przez dziesiątki lat tego nie zrekompensują!

s
sdc

oddając głos w wyborach, a za impreze i tak płaca tacy jak ty.

j
jak tradycja to tradycja

...a wsadź sobie racę w odbytnicę i odpal!

F
Ferdek Kiepski

...kiedy na rynek wtargną nachlane i naćpane grupy łysych karków kibolskich, albo 'pany ponad wszystko'!

K
KOSZTUJĄ

TE ZBLAZOWANE ŚC....iER,,,,WWA WE WROCŁAWIU ? CAŁA TA DMUCHANA IMPREZA ,ILE KOSZTUJE WROCŁAWIAN?

p
przegląd prasy

W tym roku najcenniejszą z gwiazd została Edyta Górniak (43 l.), która w zaledwie 20 minut na scenie zarobi aż 120 tys. zł. Edyta Górniak specjalnie na występ w TVN wraca ze świątecznego wyjazdu do Nowego Jorku. Będzie śpiewać przez 20 minut, i to w momencie, kiedy wybije północ!

Zaraz za Górniak uplasowały się Maryla Rodowicz (80 000 zł za 15 minut), Beata Kozidrak (80 000 zł za 16 minut) oraz Agnieszka Chylińska (70 000 za 16 minut). Topową piątkę zamyka natomiast Kayah (60 000 za 14 minut). Wszystkie panie pokażą się na scenie przez kilkanaście minut.
/se.pl/

O
Ochach

Szampan... taaa

w
wuj i wp

tam gwizda i występuje,i żrą z naszego koryta

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3