Sylwester 2016/2017 na Rynku we Wrocławiu [RELACJA NA ŻYWO, SYTUACJA NA RYNKU I W OKOLICY]

PB, JU. fot. Tomasz HołodZaktualizowano 

Wideo

Zobacz galerię (144 zdjęcia)
Sylwester 2016/2017 na Rynku we Wrocławiu za nami! Impreza wystartowało o godzinie 19 i zakończyła się około 1 w nocy. Na dwóch scenach wystąpili artyści związani z Wrocławiem. - Dziękuje za wspaniały 2016 rok. Niech żyje Polska, niech żyje Wrocław. Szczęśliwego Nowego Roku! - życzył wrocławianom prezydent Rafał Dutkiewicz. Na żywo informowaliśmy Was, jak wyglądała sytuacja na Rynku i na drogach dojazdowych.

Około 3,5 tysiąca osób bawiło się w strefie koncertowej podczas Sylwestra na Rynku we Wrocławiu (jak podają organizatorzy, przez cały wieczór przez Rynek przewinęło się przez ok. 60 tys, osób). Drugie tyle wolało imprezować poza strefą (do strefy nie można było wnosić swojego alkoholu). Tegoroczny sylwester 2016/2017 na Rynku we Wrocławiu rozegrał się pod batutą Szanownego Pana Sylwestra Wrocławskiego. Wzięli w nim udział tylko artyści związani z Wrocławiem (Frühstück, MILOOPA, Teatr Muzyczny Capitol i L.U.C z orkiestrą Rebel Babel, Blade Loki, Mikromusic, Alicja Janosz i Goście, Mesajah oraz Girls on Fire). Program zakończył Wielki Koncert Gongów (największy w Polsce koncert kilkudziesięciu olbrzymich gongów tybetańskich). Przed północą do bawiących się pod scenami wrocławian i turystów dołączyli imprezowicze z wrocławskich klubów. Na Rynku było wówczas nawet kilkanaście tysięcy osób. Odpalali petardy, pili szampana i składają sobie życzenia. Po północy prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz złożył życzenia bawiącym się na Rynku wrocławianom. - Dziękuje za wspaniały 2016 rok. Niech żyje Polska, niech żyje Wrocław. Szczęśliwego Nowego Roku! - mówił.

Mimo że Wrocław był jednym z wielu miast, który zrezygnował z pokazu sztucznych ogni, na Rynku nie zabrakło wrocławian ze swoimi fajerwerkami.

Pożar w centrum Wrocławia. Ogień na dachu Instytutu Archeologii PAN. Najprawdopodobniej od fajerwerków

TAK RELACJONOWALIŚMY DLA WAS NA ŻYWO WROCŁAWSKIEGO SYLWESTRA 2016/2017 - KLIKNIJ I ZOBACZ

Godz. 00:15 Kilkanaście tysięcy ludzi na wrocławskim Rynku. Do bawiących się pod scenami wrocławian i turystów dołączyli imprezowicze z wrocławskich klubów. Odpalają petardy, piją szampana i składają sobie życzenia.

Godz. 00:00 Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz złożył życzenia bawiącym się na Rynku wrocławianom - Dziękuje za wspaniały 2016 rok. Niech żyje Polska, niech żyje Wrocław. Szczęśliwego Nowego Roku! - mówił prezydent.

SYLWESTER NA RYNKU WE WROCŁAWIU - RELACJA NA ŻYWO
Godz. 23:33 Coraz więcej ludzi na wrocławskim Rynku. Z szampanami czekają na północ.

godz. 23:00 Mimo że pod scenami jest jeszcze sporo miejsca, wielu wrocławian spędza Sylwestra 2016/2017 za barierkami strefy koncertowej. Piją alkohol (głównie szampana i wódkę) - przypomnijmy, że do strefy koncertowej nie można wnosić swojego alkoholu.

Godz. 22:50 Na scenie Mesajah. Urodzony we Wrocławiu wokalista reggae i dancehall zaśpiewał m.in. utwory "Robię sobie wolne" i "Lepsza połowa" Bardzo zadowolona z jego występu jest pani Kasia, która uwielbia tego artystę, a na wrocławskiego Sylwestra 2016/2017 razem z mężem i dziećmi przyjechała specjalnie z Oławy.

Godz. 22:15 Obecnie na rynku jest około 3 do 3,5 tysiąca osób.

Godz. 22:00 Wrocławianie, którzy przyszli na wrocławski Rynek świetnie się bawią podczas imprezy Sylwestrowej. - Bardzo się cieszę, że tu przyszłam. Wrocławscy artyści bardzo się starają, żeby impreza była udana - mówi zadowolona pani Sylwia, która przyjechała na wrocławski Rynek spod Wrocławia.

Sylwester 2016/2017 na Rynku we Wrocławiu. 31.12.2016 Fot. Tomasz Hołod

Godz. 21:00 Kto jeszcze nie pojawił się na wrocławskim Rynku, nadal ma szansę bawić się na żywo z wrocławskimi artystami. Frekwencja nie powala. Pod scenami jest już jednak około 2 tysięcy osób.

Godz. 20:30**Sylwester 2016/2017 we Wrocławiu - kto gdzie gra?
Przypominamy, że na Sylwestrze we Wrocławiu grają tylko artyści związani z naszym miastem. Kto występuje na której scenie? Zobaczcie:
SCENA: MÓZG (plac Gołębi)
Fruhstuck
Miloopa
Rat Pack (Teatr Muzyczny Capitol)
Teatr Muzyczny Capitol
Rebel Babel & L.U.C
Wielki Koncert Gongów Niburu Project & Friends

SCENA: SERCE (od strony placu Solnego)**
Blade Loki
Mikromusic
Alicja Janosz & Goście
Mesajah
Girls on Fire
Wielki Koncert Gongów Niburu Project & Friends

Godz. 20:00**Sylwester 2016/2017 we Wrocławiu** nie cieszy się zbyt dużym powodzeniem. Około tysiąca osób bawi się w strefie koncertowej na imprezie sylwestrowej na wrocławskim Rynku. Są to głównie rodziny z dziećmi. Wrocławianie wciąż przybywają. Wokół zamkniętej strefy też nie ma zbyt dużych tłumów. - Idziemy do znajomych, którzy mieszkają niedaleko. Po drodze zaszliśmy zobaczyć, co tu się dzieje - mówi wrocławianka Ilona.

Godz. 19:30 Coraz więcej ludzi pod scenami na wrocławskim Rynku. O bezpieczeństwo dba policja, straż miejska i żandarmeria wojskowa.

Godz. 19:15. Od 15 minut trwa sylwestrowy koncert na wrocławskim Rynku. Każdego roku podczas Sylwestra z TVP2 o tej porze były tu już tłumy. Dzisiaj na imprezie sylwestrowej we Wrocławiu przy scenie bawi się kilkaset osób. Sporo wrocławian przechodzi obok, zatrzymuje się na chwilę i idzie dalej w swoim kierunku.

KLIKNIJ ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

Sylwester 2016/2017 na Rynku we Wrocławiu. 31.12.2016 Fot. Tomasz Hołod

Godz. 18:50 Nowy Świat, Grodzka, Kazimierza Wielkiego, Piaskowa, Purkyniego, Świętej Katarzyny, Oławska - na tych ulicach przygotujcie się na korki. Wygląda na to, ze część wrocławian postanowiła jednak wybrać się na Rynek swoim samochodem.

Sylwester 2016/2017 na Rynku we Wrocławiu. 31.12.2016 Fot. Tomasz Hołod

ZOBACZ TEŻ: CZYM DOJECHAĆ NA SYLWESTRA NA WROCŁAWSKI RYNEK - JAK JEŹDZI MPK - TRAMWAJE, AUTOBUSY

Godz. 18:44**A Ty gdzie spędzasz Sylwestra 2016/2017?**

Godz. 18:36 Sylwestrowe sceny na wrocławskim Rynku będzie można obserwować także na telebimie przy pomniku Fredry oraz przy strefie gastronomicznej na Placu Solnym. Toalety umiejscowione są w Przejściu Garncarskim oraz na Placu Solnym, a punkt medyczny dla uczestników imprezy znajduje się w Sukiennicach.

ZOBACZ KONIECZNIE: Hity na Sylwestra - największe przeboje, nieśmiertelne piosenki! Nie może ich zabraknąć (VIDEO)

Godz. 18. Ochrona zaczęła wpuszczać ludzi na teren imprezy. Na wrocławskim Rynku stoją dwie sceny. Strefa dla publiczności pomiędzy scenami jest ogrodzona. Uczestnicy imprezy mają do swojej dyspozycji cztery wejścia (patrz mapa poniżej). Muzyczna rozgrzewka przed koncertem zaplanowana była na godzinę 18.20.

Sylwester 2016/2017 na Rynku we Wrocławiu. 31.12.2016 Fot. Tomasz Hołod

SYLWESTER NA RYNKU WE WROCŁAWIU - ZAPOWIEDŹ
Tegoroczny sylwester 2016 na Rynku we Wrocławiu rozegra się pod batutą Szanownego Pana Sylwestra Wrocławskiego, co oznacza, że wezmą w niej udział tylko uznani artyści związani z Wrocławiem. Wielki koncert podsumuje rok, w którym Wrocław był Europejską Stolicą Kultury, i rozegra się aż na dwóch scenach.

Wystąpią na niej: Frühstück, MILOOPA, Teatr Muzyczny Capitol i L.U.C z orkiestrą Rebel Babel. Na scenie od strony Placu Solnego, czyli w Sercu Sylwestra Wrocławskiego, zagrają: Blade Loki, Mikromusic, Alicja Janosz i Goście, Mesajah oraz Girls on Fire. Cały program zakończy Wielki Koncert Gongów, czyli największy w Polsce koncert kilkudziesięciu olbrzymich gongów tybetańskich. Kamienice na wrocławskim Rynku zamienią się w ekrany, na których publiczność będzie mogła podziwiać unikatowe wizualizacje. Nie będzie pokazu ogni sztucznych.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 162

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
2017 !

...WROCŁAW - rules !!!

2017 !

...WROCŁAW - rules !!!

g
gomez

to jesteś śmieszny i żałosny w swojej wypowiedzi.

E
ESKultury

Ten Sylwester to było ukoronowanie Wrocławia jako Europejskiej Stolicy Kultury i świadczy o tym jak przebiegały wszystkie imprezy we Wrocławiu. DNO.

G
Gość

1. Sugerujesz, że wydał mniej, czy na pewno?
2. Ile naszych pieniędzy wydali urzędnicy na ESK, wliczając infrastrukturę i czy koszty były współmierne do rezultatów?

G
Gość

1. Sugerujesz, że wydał mniej, czy na pewno?
2. Ile naszych pieniędzy wydali urzędnicy na ESK, wliczając infrastrukturę i czy koszty były współmierne do rezultatów?

a
azyx

Być może istnieją osoby, ktorych oczekiwania były wyższe? Negatywna opinia jest tak samo ważna, jak pozytywna. Najwyraźniej "poleźli" i byli zwiedzieni.

a
azyx

Być może istnieją osoby, ktorych oczekiwania były wyższe? Negatywna opinia jest tak samo ważna, jak pozytywna. Najwyraźniej "poleźli" i byli zwiedzieni.

x
xyza

narzekacie i narzekacie,a za przeproszeniem buzie w kubeł,jak się nie podobało to po coś tam jeden z drugim lazł co?

x
xyza

narzekacie i narzekacie,a za przeproszeniem buzie w kubeł,jak się nie podobało to po coś tam jeden z drugim lazł co?

f
faciu

Kompletne dno ile kosztował nas?

f
faciu

Kompletne dno ile kosztował nas?

i
inna bajka

Nie przyjmuje życzeń ani nie składam nikomu.

Ł
Łukasz

Co do tego że się nie popisał. Co roku trują mu stuknięci mieszkańcy Wrocławia że wydano na sylwestra zbyt dużo pieniędzy i że jak to tak bez wrocławskich grajków na sylwestra. Teraz ludzie dostali i dalej narzekają w drugą stronę.

f
ferdek kiepski

w tym roku nie dopisały kurde?

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3