Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Światowe Dni Młodzieży - czuwanie nie tylko w kościele

Malwina Gadawa
W związku ze Światowymi Dniami Młodzieży to może być pracowite lato dla lekarzy i pielęgniarek
W związku ze Światowymi Dniami Młodzieży to może być pracowite lato dla lekarzy i pielęgniarek Pawel Relikowski / Gazeta Wroclawska
Może nie być remontów szpitalnych oddziałów podczas wakacji. Placówki, w związku z organizacją Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, muszą być w pełnej gotowości. Światowe Dni Młodzieży w Krakowie potrwają od 27 do 31 lipca. Wcześniej stolicę Dolnego Śląska odwiedzi kilkanaście tysięcy pielgrzymów z całego świata.

W związku z organizacją ŚDM dyrektorzy wrocławskich szpitali otrzymali list od wojewody dolnośląskiego Pawła Hreniaka.

- Wojewoda chce mieć pewność, że w razie jakiejkolwiek kryzysowej sytuacji związanej ze Światowymi Dniami Młodzieży wrocławskie szpitale będą gotowe na przyjęcie pacjentów - mówi Janusz Wróbel, dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Falkiewicza na Brochowie. - W czasie organizacji ŚDM nie powinny odbywać się jakiekolwiek remonty na szpitalnych oddziałach. Wszystkie wyspecjalizowane placówki muszą być w pełnej gotowości. Janusz Wróbel potwierdza, że placówka, którą kieruje na pewno będzie przygotowana na wydarzenia związane ze Światowymi Dniami i Młodzieży.

- W tym roku na wakacje nie zamykamy nawet porodówki, jak to się działo zazwyczaj - dodaje Janusz Wróbel.

Monika Kowalska, rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ul. Borowskiej potwierdza, że placówka i cały personel jest przygotowany na ewentualne wydarzenia, do których może dojść na przełomie lipca i sierpnia. - Planowane przerwy w pracach poszczególnych oddziałów nie kolidują z terminem Światowych Dni Młodzieży - twierdzi Monika Kowalska.

Jak informują pielęgniarki niektóre musiały dostosować swoje plany urlopowe właśnie do terminu organizacji ŚDM w Krakowie.

- Harmonogram pracy na wakacje został tak ułożony, żeby na każdym szpitalnym oddziale była optymalna obsada. Ważne jest, żeby ewentualni pacjenci, którzy trafią do wrocławskich szpitali mieli zapewnioną odpowiednią opiekę - mówi Anna Szafran, przewodnicząca Dolnośląskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych

Do Wrocławia przyjadą pielgrzymi z wielu krajów. Najliczniejszą grupę będą stanowić Francuzi (4 tys. osób), Niemcy, Hiszpanie oraz Włosi. Pojawią się także zorganizowane grupy z Kanady, Szwajcarii, Nowej Kaledonii i Korei. Będą również pielgrzymi ze Stanów Zjednoczonych, Senegalu, Kolumbii, Ghany, Chin, Rosji, Węgier, Panamy, Australii i Ukrainy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska