MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Światełko do Nieba 2017 we Wrocławiu. Czy będą fajerwerki?

WSK, KCZ
W ubiegłym roku przygotowano fire show
W ubiegłym roku przygotowano fire show Fot. Tomasz Hołod / Polska Press
WOŚP 2017 WROCŁAW. ŚWIATEŁKO DO NIEBA. O godzinie 20.00 rozbłyśnie Światełko do Nieba – dziś 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. We Wrocławiu nie będzie pokazu fajerwerków. Część ostatnich miejskich imprez odbywają się pod hasłem "Wrocław nie strzela". Zamiast sztucznych ogni przewidziano inne atrakcje.

– Zapraszamy o 20. na plac Nowy Targ – informuje Tomek Lektarski z agencji Lionstage. Nie chciał jednak zdradzić szczegółów na temat tego, jak ma wyglądać tegoroczne Światełko. – To będzie niespodzianka.

Tomasz Krakowiak, szef dolnośląskiego sztabu WOŚP mówi nam szczerze, że dla niego forma pokazu też jest zagadką. – - Powiedzieli mi, że to niespodzianka i że będzie to coś specjalnego. Naprawdę więcej nie wiem - mówi.

W ubiegłym roku zamiast pokazu fajerwerków przygotowano fire show, które uświetnił zespół Foliba. Przy okazji ubiegłorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy o formie Światełka do Nieba rozmawialiśmy z Jurkiem Owsiakiem. On jest zdania, że kilkuminutowy pokaz ogni sztucznych nie powinien nikomu przeszkadzać, ale decyzję o tym, jak będzie wyglądało Światełko do Nieba, ostatecznie podejmują przedstawiciele poszczególnych sztabów w porozumieniu z władzami miasta. A we Wrocławiu zgody na pokaz fajerwerków nie ma.

- Rozpalamy Światełko do Nieba od 24 lat. W porównaniu do tego, co przez kilka godzin dzieje się podczas nocy sylwestrowej, te 4 minuty 18 sekund to pestka. Tak krótki pokaz fajerwerków nie powinien nikogo razić, nawet miłośników zwierząt. To dokładnie taki sam hałas, z jakim na co dzień stykamy się w dużym mieście. Przecież codziennie jeżdżą karetki na sygnale - mówił nam w ubiegłym roku Jurek Owsiak, twórca WOŚP. - Orkiestra zdobyła sobie tylu zwolenników właśnie dlatego, że się kręci, że cały czas coś się dzieje. Dlatego wspierają nas sponsorzy. Oni chcą, by o Orkiestrze było głośno.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska