Sunlike Polska - Inwestycja w odnawialne źródła energii

Artykuł sponsorowany Sunlike Polska

SUNLIKE POLSKA - INWESTYCJA W ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII

W ciągu ostatnich lat, w wielu krajach zauważyć można dynamiczny rozwój odnawialnych źródeł energii. Odchodząc od energetyki konwencjonalnej, przyczyniamy się do poprawy stanu środowiska naturalnego (oraz swojego portfela!) , redukcji emisji CO2 do atmosfery oraz oszczędzenia naturalnych zasobów. Chcąc przyczynić się do aktywnego udziału w rozwoju energetyki odnawialnej możemy skorzystać z nowoczesnych rozwiązań takich jak fotowoltaika, pompy ciepła oraz ogrzewanie podczerwienią –wszystko to znajdziemy w ofercie firmy Sunlike. Sunlike Polska to zespół pasjonatów odnawialnych źródeł energii i ekologicznego stylu życia. Przedsiębiorstwo skupia się na kompleksowych i innowacyjnych rozwiązaniach w budownictwie mieszkaniowym oraz przemysłowym. Misją Sunlike Polska jest zmiana podejścia mieszkańców naszego kraju do nowoczesnych systemów energii odnawialnej zamknięta w haśle „czyste powietrze dla przyszłych pokoleń”.

1. FOTOWOLTAIKA

Słońce jest stałym, niewyczerpalnym i bezpłatnym źródłem energii dlatego korzystanie z jego zasobów jest coraz bardziej popularne i ekonomicznie opłacalne. Energię promieniowania słonecznego można zamienić bezpośrednio w energię elektryczną dzięki systemowi fotowoltaicznemu. Rynek fotowoltaiki rozwija się w Polsce w bardzo szybkim tempie. Do tej pory największą popularnością cieszyły się domowe mikroinstalacje fotowoltaiczne, które pozwalają ich mieszkańcom na bycie prosumentem czyli osobą, która produkuje i jednocześnie konsumuje energię elektrycznąwyprodukowaną na dachach swoich domów. Dzięki nowelizacji ustawy w 2019 roku, do grona prosumentów dołączyli również przedsiębiorcy – w wielu firmach, zakładach produkcyjnych fotowoltaika pozwala znacznie obniżyć rachunki za prąd. Ponadto, w kraju dostępne są różne formy dofinansowań m.in. z programu Mój Prąd, dzięki czemu można zyskać do 5 tys. zł dofinansowania.

Fotowoltaika to przede wszystkim darmowy prąd ze Słońca – w ciągu dnia system fotowoltaiczny produkuje energię, która jest na bieżąco zużywana wdomu lub w firmie. Nadwyżki wyprodukowanego prądu trafią do zakładu energetycznego, z którego energia może być przez nas odebrana w dowolnej chwili. Ponadto, system fotowoltaiczny jest bezobsługowy, zapewniając nam wygodę i niskie lub bliskie zeru rachunki za prąd.

Firma SUNLIKE swoją ofertę w zakresie fotowoltaiki kieruje zarówno do klientów indywidualnych jak i biznesowych. Oferuje profesjonalne doradztwo, szybką realizację oraz konkurencyjne ceny. Dodatkowym atutem jest fakt, że posiada własne zespoły wykwalifikowanych instalatorów.

Pracownicy firmy Sunlike projektują systemy fotowoltaicznie dobierając komponenty i parametry instalacji indywidualnie do potrzeb klientów. Co więcej, zajmują się wszystkimi formalnościami i pomagają dobrać odpowiednie wsparcie finansowe.


2. OGRZEWANIE PODCZERWIENIĄ

Tradycyjne grzejniki ogrzewają powietrze, od którego następnie nagrzewają się mury domu. Obok aspektu ekonomicznego, związanego ze stratą energii cieplnej na ogrzanie powietrza, rozwiązanie takie jest niekorzystne dla naszego zdrowia (przez konwekcję w powietrzu unosi się kurz). Promienie podczerwone INFRARED działają zupełnie inaczej - wnikają one w powierzchnię ścian, sufitów, podłóg, mebli, a także innych rzeczy znajdujących się w ich zasięgu praktycznie bez straty energii cieplnej na ogrzanie powietrza, poczym ciepło oddawane jest do pomieszczenia. Ogrzewanie na podczerwień daje więc natychmiastowe odczucie komfortu cieplnego. Nawet mimo częstego wietrzenia ten komfort jest dużo większy, a koszty eksploatacji niższe, gdyż nagromadzone ciepło oddawane jest od razu z ogrzanych powierzchni.

Ogrzewanie podczerwienią jest najefektywniejszym dostępnym systemem ogrzewania na rynku dającym natychmiastowe odczucie komfortu cieplnego, bez strat energii. Zaletą ogrzewania podczerwienią jest możliwość zastosowania go zarówno jako ogrzewanie sufitowe jak i podłogowe.

Firma Sunlike w swojej ofercie posiada folię grzewczą TSW-SUNLIKE, która jest wykonana z wysokiej jakości folii PET, która ma właściwości żaroodporne i wodoodporne. Podczas precyzyjnego procesu technologicznego folia bazowa jest pokrywana wysokiej gęstości cząstkami węgla i żywicy PE w mniej niż 1 mikronów grubości warstw. Elektrody są wykonane z folii miedzianej, a następnie w procesielaminowania powstaje 6-warstwowa folia. Do montażu folii grzewczych na podczerwień Sunlike mogą być wykorzystane wszystkie powierzchnie pomieszczenia – podłogi, ściany i sufity, przy czym folia może być stosowana pod następujące typy nawierzchni: parkiet,laminat, płytki ceramiczne, dywan, podłogi oraz na sufitach pod suchą zabudową ( płytą GK, Farmacel). Można je bez trudu ułożyć samodzielnie w każdym pomieszczeniu w domu. Jakie są zalety ogrzewania na podczerwień? Przede wszystkim cena, która obejmuje nie tylko niski koszt eksploatacji, ale także niewielki początkowy koszt inwestycji, wynikający z wyeliminowana konieczności budowy instalacji, kominów, przyłączy itd.; nie potrzeba też wydzielać pomieszczenia na kotłownię ani na magazyn nośników energii (węgla, drewna, oleju, pelletu itp.).W tym wypadku montaż systemu grzewczego kończy się na etapie instalacji elektrycznej, którą i tak trzeba przeprowadzić w każdym budynku. Użytkownik nie ponosi też kosztów związanych ze stratami ciepła podczas przesyłu, ponieważ jest ono wytwarzane bezpośrednio w miejscu, w którym jest potrzebne. Z tradycyjnym ogrzewaniem systemy na podczerwień wygrywają też szybkością nagrzewania oraz niewielkim kosztem w przypadku konieczności wymiany uszkodzonego pojedynczego urządzenia po okresie gwarancyjnym. Dzięki temu, że ciepło jest zakumulowane w przegrodach – mimo wietrzenia, ściany w pomieszczeniu w dalszym ciągu pozostają ogrzane i od razu oddają zakumulowane w nich ciepło ogrzewając ludzi, w przeciwieństwie do grzejników konwekcyjnych, gdzie grzejnik musi dłużej pracować, aby ponownie nagrzać powietrze w pomieszczeniu, a dopiero potem ściany i ludzi.

Folia grzewcza na podczerwień Sunlike

Folia grzewcza na podczerwień Sunlike

3. POMPY CIEPŁA

Firma Sunlike w swojej ofercie posiada systemy grzewczo-chłodzące Polskiej firmy FERIS.Pompy ciepła FERIS posiadają najwyższy poziom wykonania oraz jakości, są zaprojektowane do polskiego klimatu oraz przystosowane do pracy bez grzałek elektrycznych. Urządzenia posiadają autorskie rozwiązania konstrukcyjne, dzięki którym stały się jeszcze bardziej sprawne oraz wydajne, osiągając klasę A+++. Pompy ciepła FERIS wyróżniają się na rynku ze względu na zastosowanie nowoczesnych rozwiązań takich jak: autorski system błyskawicznego odmrażania iFROST, inteligentny system mobilnego sterowania iFERIS, regulator urządzenia z cyfrową transmisją danych oraz moduł internetowy w standardzie oraz funkcja przewidywania pogody z wyprzedzeniem 24h. W urządzeniach FERIS montowane są najbardziej zaawansowane technologicznie sprężarki typu scroll (wersja Premium copeland), które gwarantują najwyższe osiągi i współczynniki COP i SCOP. Co więcej, oferowane produkty wykonane są z najlepszych i sprawdzonych podzespołów na rynku. Jednostki gwarantują bezobsługową pracę c.o./c.w.u./chłodzenie oraz zdalne sterowanie i zdalny serwis.Pompy ciepła wyposażone są w duże wentylatory z silnikami synchronicznymi, bez-szczotkowymi klasy EC o sprawności 90%, które generują do 50% oszczędności w zużyciu energii w stosunku do typowych wentylatorów.

Jednostki firmy FERIS wyposażone są w innowacyjne wieże hydrauliczne pełniące rolę kompletnych kotłowni/węzłów w jednym urządzeniu. Wieża hydrauliczna to kompaktowe rozwiązanie do ogrzewania, chłodzenia i przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Urządzenie przeznaczone jest do współpracy z pompami ciepła powietrze-woda monoblok oraz jednostkami gruntowymi. Rozwiązanie to zapewnia komfortowe korzystanie z pompy ciepła, estetykę węzła oraz eliminuje do minimum potencjalne błędy podczas instalacji węzłów z pompami ciepła. Obudowa zapewnia nieskomplikowany dostęp do elementów eksploatacyjnych, ułatwiając wykonywanie okresowych czynności serwisowych. Konstrukcjaurządzenia umożliwia wymianę zasobnika c.w.u. oraz buforów w razie awarii czy innych elementów/armatury.

Idealnym rozwiązaniem dla pomp ciepła są maty kapilarnestanowiące innowacyjny system niskotemperaturowego ogrzewania, chłodzenia i stabilizacji temperatury.Maty kapilarne przewyższają wszelkie inne wodne systemy powierzchniowe, ponieważ duże zagęszczenie rurek kapilarnych zapewnia o 100% większą powierzchnięwymiany ciepła w porównaniu do typowego, wodnego ogrzewania podłogowego lub ściennego. Bezkonkurencyjnością produktu w połączeniu z pompami ciepła jest naturalna klimatyzacja i uczucie przyjemnego chłodu w sezonie letnim. Maty kapilarne FMK dzięki minimalizacji konwekcji do minimum, ruchu powietrza i prądów konwekcyjnych zapewniają w ogrzewanych pomieszczeniach: przyjazny mikroklimat, brak wzbijania kurzu, naturalnąwilgotność i świeże, nie przegrzane, zjonizowane ujemnie powietrze, a tym samym są przyjazne dla alergików, osób starszych, dzieci. Sam system jest niesłyszalny, a przy tym możliwy do zainstalowania niezależnie od kształtu sufitu czy ściany.Jest to system odporny na korozję, ryzyko zapchania się; charakteryzuje go zdolność samo odpowietrzania. Ponadto, maty kapilarne firmy FERIS dzięki dużej powierzchni wymiany energii do przegrody umożliwiają chłodzenie pasywne.


Mata kapilarna Feris


Pompa ciepła Feris

4. POŁĄCZENIE FOTOWOLTAIKI Z POMPĄ CIEPŁA LUB PODCZERWIENIĄ

Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest połączenie systemu fotowoltaicznego z pompą ciepła lub podczerwienią. Połączenie fotowoltaiki z pompą ciepła w jeden system umożliwia obniżenie rachunków za ogrzewanie nawet do 80% niż w przypadku ogrzewania za pomocą kotła. Pompa ciepła ogrzewa się w około 75% z energii pochodzącej z otoczenia zewnętrznego, jednak pozostałe 25% należy dostarczyć w postaci prądu. Warto zatem rozważyć wykorzystanie darmowego i ekologicznego prądu wytworzonego w domowej mikroinstalacji fotowoltaicznej. Ponadto, pompa ciepła zwiększa bieżącą konsumpcję energii elektrycznej pochodzącej z instalacji fotowoltaicznej. Z kolei folie grzewcze na podczerwień, połączone z instalacją fotowoltaiczną to doskonały sposób na to, aby radykalnie obniżyć koszty eksploatacji, które są wówczas bardzo niskie, bo energia elektryczna potrzebna do zasilania ogrzewania pochodzi z darmowego i naturalnego źródła, jakim jest słońce. Tę energię dzięki instalacji fotowoltaicznej można zamienić na prąd stały, służący do zasilenia ogrzewania na podczerwień, które dostarczy niezbędne ciepło bez emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Dla porównania –w przypadku ogrzewania gazowego, jego produkcja, dystrybucja, procesy ogrzewania są odpowiedzialne za ok. 249,32g/kWh emisji. Gdy ogrzewanie na podczerwień będzie wykorzystywać energię elektryczną produkowaną przez moduł fotowoltaiczny, emisja jest zerowa.

Pompy ciepła, elektrownie wiatrowe, panele fotowoltaiczne i ogrzewanie na podczerwień... cena zakupu energooszczędnych, nowoczesnych rozwiązań tylko początkowo może się wydawać wysoka, ale szybko okazuje się, że dzięki niskim kosztom eksploatacji wydatek inwestycyjny szybko się zwraca. Czy klasyczne systemy grzewcze odejdą do lamusa, a ich miejsce zajmą rozwiązania bardziej nowoczesne? Przykłady wielu krajów, zwłaszcza z zachodu Europy pokazują, że ten proces postępuje bardzo szybko. Ale i w Polsce nie brak firm, które są w stanie zaspokoić potrzeby wymagających klientów, chcących uniezależnić się od rosnących cen energii. Znajdziemy je w ofercie firmy Sunlike.

Sunlike Polska Sp. z o.o

Ul. Wrocławska 33E pok. 3

55-095 Długołęka

Tel. +48 692 781 971

e-mail: biuro@sunlike.eu

weeb:

www.sunlike.eu

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3