Studia to nie tylko nauka - co robić po zajęciach?

Materiał informacyjny BaseCamp
Nie samą nauką student żyje – to prawda znana na całym świecie. W każdym większym ośrodku akademickim nie brakuje okazji do zabawy i rozwoju. Co zatem można robić na studiach po zajęciach? Jak spędzać swój wolny czas?

Wielu absolwentów szkół średnich decyduje się na kontynuację edukacji na uczelniach wyższych, licząc na to, że będą to dla nich niezapomniane lata. Choć bycie studentem to z jednej strony sporo obowiązków, związanych z nauką, egzaminami, koniecznością zadbania o siebie czy odpowiedzialnością za codzienne życie, z drugiej strony po zajęciach wielu osobom zostaje sporo wolnego czasu. Jest to więc idealny okres na rozwój swoich pasji, nowe przeżycia i oczywiście rozwój życia towarzyskiego w licznej społeczności studenckiej.

Aktywny wypoczynek po nauce

Oczywiście studia to okres, który powinien być poświęcony przede wszystkim zdobywaniu wiedzy i umiejętności, które przydadzą nam się w późniejszym życiu zawodowym. Większość tego czasu studenci spędzają na wykładach, ćwiczeniach czy zajęciach praktycznych, a popołudniami ucząc się do kolokwiów i egzaminów. Jednak nie od dzisiaj wiadomo, że wielogodzinne siedzenie nad książkami wcale nie musi przynosić określonych efektów. Mózg każdego człowieka, jak każdy inny narząd również się męczy i od czasu do czasu potrzebuje przerwy.

Gdy dopada nas senność, mamy problemy ze skupieniem się i przyswajaniem nowych danych to znak, że warto na chwilę odłożyć książki na bok i wybrać się na świeże powietrze. W ten sposób nie tylko odświeżymy umysł, ale dotlenimy cały organizm. Co więcej, udowodniono, że przebywanie na świeżym powietrzu relaksuje i zmniejsza poziom stresu, który zwłaszcza w trakcie egzaminów rośnie w górę. Dla tych, którzy lubią ruch, alternatywą dla zwykłego spaceru może być bieganie, jazda na rowerze lub też ćwiczenia na siłowniach plenerowych. Choć po treningu możemy odczuwać fizyczne zmęczenie, wydzielane przez organizm endorfiny pobudzają nasz organizm i zapewniają nam nie tylko dobry humor, ale również pozytywną energię i motywację do nauki.

Koła naukowe, dodatkowe zajęcia

Ambitne osoby, uwielbiające wyzwania i mające zawzięcie do dalszej nauki, w wolnym czasie mogą skorzystać z szerokiej oferty dodatkowych zajęć, które oferuje praktycznie każda uczelnia wyższa. Na poszczególnych wydziałach działają różnego rodzaju koła naukowe i dyskusyjne, pozwalające poszerzać swoją wiedzę zgodnie z kierunkiem studiów. Jeżeli natomiast wolisz zadbać o swój rozwój osobisty lub swoje pasje, po zajęciach możesz skorzystać z możliwości uczęszczania np. na kurs języka obcego (w końcu w dzisiejszych czasach to obowiązkowa umiejętność, a im więcej języków znasz, tym lepiej!) czy zacząć się szkolić z gry na wymarzonym instrumencie.

Wśród innych zajęć dodatkowych, które mogą zainteresować studentów, znajdują się także takie propozycje jak szkoła fotografii, spadochroniarstwa, nauka jazdy konnej, kursy z zakresu kosmetologii i makijażu czy szkolenia z zakresu programowania. Warto też zainteresować się szkoleniami z zakresu autoprezentacji czy pewności siebie, zwłaszcza że wiele z tych zdobytych w trakcie zajęć dodatkowych umiejętności, może dać nam dodatkowe kwalifikacje i przydać się później, gdy rozpoczniemy swoją karierę zawodową.

Odpoczynek w domu/pokoju - to też dobry pomysł!

Każdy z nas jest inny i inaczej lubi odpoczywać i spędzać wolny czas. Jedno jest jednak pewne – wypoczynek jest niezbędnym elementem do prawidłowego funkcjonowania każdego z nas. W momencie przemęczenia nasz organizm podświadomie zaczyna wysyłać różne sygnały, dając nam znać, że potrzebuje odpoczynku i relaksu. Jeżeli nie jesteś duszą towarzystwa i przebywanie wśród innych osób jest dla ciebie stresujące lub męczące, dobrym pomysłem na relaks pozostanie w domu. We własnych czterech ścianach, z zachowaniem pełnej prywatności, możemy zrelaksować się tak, jak to sobie tylko wymarzymy.

Wbrew pozorom bierny odpoczynek nie musi oznaczać tylko snu. Doskonałym sposobem na wyciszenie się i relaks w zaciszu własnego domu jest wieczór z dobrą książką, czy to fabularną powieścią, czy dotyczącą samorozwoju, ciekawym filmem lub serialem, z kubkiem ulubionego napoju, pod kocem na kanapie. Dobrym sposobem na domowy relaks jest także długa kąpiel z dodatkiem ulubionego płynu do kąpieli, medytacja czy słuchanie ulubionej, wyciszającej muzyki.

Co robić po zajęciach, gdy mieszka się w akademiku?

Jednym z ciekawszych rozwiązań, jeżeli chodzi o lokum na studiach, są akademiki. Tam najlepiej poczuć „studencki klimat” i integrować się z innymi. Jeżeli jednak zależy nam na odpowiednim standardzie i komforcie, warto zdecydować się na prywatne akademiki BaseCamp. To wciąż rozbudowująca się sieć apartamentów dla studentów, które znajdziemy w Niemczech, Danii oraz Polsce, w największych ośrodkach studenckich. Doskonale zlokalizowane, zapewniają wygodny dojazd do większości miejsc w mieście, dzięki czemu są idealną bazą wypadową do zwiedzania i poznawania nowego miasta.

Akademiki BaseCamp zapewniają nie tylko niezwykle komfortowe warunki mieszkaniowe, odpowiadające potrzebom studentów, ale również dają możliwość aktywnego uczestniczenia w różnego rodzaju eventach, imprezach czy przedsięwzięciach. Super szybkie Wi-Fi i designersko, a jednocześnie praktycznie wyposażone pokoje z aneksami kuchennymi to standard, który doceni każdy student. Pokoje do cichej nauki, siłownia, wypożyczalnia rowerów, parking dla zmotoryzowanych, restauracja oraz sklep spożywczy to tylko część udogodnień, które oferuje wspólna przestrzeń w akademikach BaseCamp, dzięki czemu stają się one nie tylko miejscem, do którego wracamy by odpocząć po zajęciach, ale po prostu miejscem, w którym chce się spędzać aktywnie swój wolny czas. Dzięki tak ciekawie zagospodarowanej przestrzeni wspólnej BaseCamp są także doskonałym miejscem do spotkań ze znajomymi z uczelni, które niejednokrotnie przekształcają się w przyjaźnie i znajomości na całe życie.

Zobacz więcej o pokojach dla studentów BaseCamp w Łodzi przy ul. Rembielińskiego.

Dodaj ogłoszenie