Strzelectwo. W sobotę pogrzeb trenera Zdzisława Grynia, zwycięzcy naszego plebiscytu

Wojciech Koerber
Zdzisław Gryń.
Nie żyje wychowawca Andrzeja Głydy (Śląsk Wrocław), mistrza świata w strzelaniu do rzutków.

W poniedziałek, w wieku 56 lat, zmarł po długiej chorobie Zdzisław Gryń, wieloletni trener strzelectwa (skeet) w Śląsku Wrocław. To on wychował Andrzeja Głydę, który w 2003 roku w Nikozji - jako 24-letni zawodnik - sięgnął po tytuł mistrza świata. Głyda wygrał wówczas Plebiscyt Gazety Wrocławskiej na Najlepszego Sportowca Dolnego Śląska wśród zawodników, a Zdzisław Gryń wśród trenerów. Seniorski sukces strzelca w tak młodym wieku został również dostrzeżony w Plebiscycie Przeglądu Sportowego - reprezentant Śląska zajął w nim 18. lokatę. Dodajmy, że Głyda to także olimpijczyk z Sydney (14. miejsce) i Aten (21.). Z wykształcenia jest lekarzem po Akademii Medycznej im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.

Zdzisław Gryń wychował również takich zawodników jak Krzysztof Chodorowski i Dominik Tomaszewski. W przeszłości sam był strzelcem, wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski, reprezentantem kraju.

Pogrzeb trenera odbędzie się w sobotę o godz. 12.30 na cmentarzu przy ul. Opolskiej we Wrocławiu (Księże Małe). Godzinę wcześniej rozpocznie się msza żałobna w kościele przy ul. Świątnickiej (Parafia NMP Wspomożenia Wiernych).