Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Stroiki, kwiaty i znicze. Porównaliśmy ceny na cmentarzach we Wrocławiu [ZDJĘCIA]

Adriana Boruszewska
Adriana Boruszewska
Cmentarz Osobowicki
Cmentarz Osobowicki Fot. Tomasz Hołod
STROIKI, KWIATY, ZNICZE - CENY. Tuż przed Wszystkim Świętymi byliśmy na czterech wrocławskich cmentarzach - Osobowickim, Grabiszyńskim, Bardzkiej i na Bujwida - porównaliśmy ceny zniczy oraz kwiatów.

KWIATY, ZNICZE I STROIKI NA WROCŁAWSKICH CMENTARZACH

Okazuje się, że nie ma znacznych różnic w cenach, zarówno w kwiatach, jak i wśród zniczy. Na większych cmentarzach, tj. na Osobowicach czy Grabiszynku, możemy jednak liczyć na większy wybór niż na przykład przy ul. Bujwida.

CMENTARZ GRABISZYŃSKI
Tu królują chryzantemy. Najpopularniejsze to te wielokwiatowe, które formują się w duże pąki, w kolorze jasnożółtym. Niestety są one mniej wytrzymałe na mróz niż chryzantemy drobno- i średniokwiatowe. Wielokwiatowe są jednak najdroższe - za doniczkę zapłacimy 25 złotych, a za paczkę - 20 zł. Doniczka chryzantem średniokwiatowych wyniesie nas 20 złotych, a paczka - 15 złotych. Za drobnokwiatowe chryzantemy - te najbardziej odporne na mróz - zapłacimy odpowiednio 15 zł za doniczkę i 12 złotych za paczkę.

W tym roku popularne są również wrzosy - 12 złotych za doniczkę i bukiety ułożone ze sztucznych kwiatów, szyszek i choinki - 40 złotych za sztukę.

Wrocławianie najczęściej kupują znicze w przedziale cenowym od 5 do 10 złotych. Te droższe po 40 złotych praktycznie nie schodzą. Wybierając wkłady do zniczy, powinniśmy zdecydować się na te olejowe, a nie parafinowe. Cena jest taka sama - 5 złotych, ale parafinowe palą się 2 dni, a olejowe - 5. - Olejowe nie kopcą - słyszymy od jednego z klientów na stoiku ze zniczami.

CMENTARZ OSOBOWICKI
Ceny chryzantem (w doniczkach i w paczkach) nie różnią się od tych z Cmentarza Grabiszyńskiego. Tu jednak mamy większy wybór gotowych wiązanek - zarówno tych sztucznych, jak i z prawdziwych kwiatów. Za bukiet sztucznych kwiatów zapłacimy od 10 do 30 złotych. Ceny gotowych bukietów z dwóch chryzantem lub wiązanki kolorowych margaretek wahają się od 15 do 18 złotych.

Ceny zniczy na Osobowickim nie odbiegają również od tych na Grabiszyńskim. Największy wybór panuje wśród zniczy w przedziale cenowym od 10 do 20 złotych.

CMENTARZ ŚW. WAWRZYŃCA, BUJWIDA
Przy ul. Bujwida możemy liczyć na nieco niższe ceny niż na Osobowicach czy przy ul. Grabiszyńskiej. Dla przykładu doniczka chryzantem wielokwiatowych kosztuje nie 25 złotych, a 15, 18 lub 20 złotych. Za wiązankę ułożoną ze sztucznych chryzantem i liści zapłacimy 25 złotych.

Od sprzedających słyszymy również, że najlepiej sprzedają się najtańsze znicze, czyli za 2 złote. Nieliczni kupują zaś najdroższe - w cenie 30 zł.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska