Środek dnia, a we Wrocławiu latarnie świecą się w najlepsze

Jerzy WójcikZaktualizowano 
- W mediach głośno, iż samorządy czeka podwyżka rachunków za prąd. A u nas we Wrocławiu godzina 13, słońce w pełni, tymczasem na moście Milenijnym latarnie włączone - pisze do nas Pan Artur. - Czy miasto to robi celowo, czy dostawca energii? - dopytuje Czytelnik. Wyjaśnieniem tej sprawy zajął się reporter Jerzy Wójcik.

Na pytanie naszego Czytelnika odpowiedź znalazła Ewa Mazur, rzeczniczka Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu. - Na moście Milenijnym wandale zniszczyli element sterowania zegarowego, które odpowiada. za włączenie i wyłączenie latarni o określonych godzinach. Na skutek uszkodzenia tej części zegar nie mógł ustalić godziny wyłączenia - tłumaczy Ewa Mazur. - Antena została wymieniona i wszystko już działa prawidłowo - zapewnia.

Ostatnio latarnie uliczne świeciły się także wzdłuż alei Karkonoskiej. Również w tym przypadku urzędnicy tłumacza, że nie ma tu mowy o żadnej niegospodarności. Wymieniano tam źródło światła i nowe żarówki trzeba było przetestować przed włączeniem o zmierzchu.

W jakich godzinach powinny działać latarnie we Wrocławiu? Przypomnijmy, że najwcześniej latarnie włączają się w grudniu, który we Wrocławiu jest najciemniejszym miesiącem. Pierwsze lampy uliczne zapalają się wtedy już około godz. 16.45 i pracują do godz. 7.20. Najpóźniej zaś w czerwcu, kiedy to latarnie świecą przeciętnie od godz. 20.45 do 2.45.

polecane: FLESZ: samochód zrobiony z plastiku po recyklingu, nie trzeba prawa jazdy, auto przyszłości

Materiał oryginalny: Środek dnia, a we Wrocławiu latarnie świecą się w najlepsze - Gazeta Wrocławska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 20

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
G
Gość

Burza z dupy, jak zwykle. Szukanie Ch..a do du...y przez GW.

zgłoś
s
stefan"siara"

jaki zegar.Fotokomorka powinna byc zalozona i po klopocie

zgłoś
G
Gość

Czy ktos w Niemczech w nocy widział tyle latarni co w polsce !!!! Tam jest ciemno . Ale kto bogatemu zabroni .

zgłoś
G
Gość

To ja się pytam czy gdy potrąci mnie auto czy jak będę miał stluczke to winę ponosi zarządca drogi czy miasto? Jest wiele przejść że nie widać czy czasem ktoś nie wybiega na pasy lub nie wyjeżdża z drogi bocznej. Dopiero pomyslicie jak się stanie nieszczęście? Mam nadzieję że wrocicie po rozum do głowy.

zgłoś
G
Gość

tytuł jak zwykle podkręca atmosferę ogólnego pod...wienia. A co się okazuje? że wandale zniszczyli antenę na moście a cała reszta jest normalnie. Po co taki tytuł?

zgłoś
G
Gość

Cudownie, jak przejdziemy na stałe na czas zimowy, to w czerwcu latarnie wyłączą się o godzinę wcześniej. O 2:00 będzie już jasno...

zgłoś
M
MonkaDTR
2019-05-29T17:14:53 02:00, Monka:

Płaćcie parchlątka wrocławskie a nie upychacie dutki po skarpetach😂😂😂😂nie piskać mi tu pipipipip hahahah😊😊😊😊😊😊😊

2019-05-29T20:57:52 02:00, egon:

Parcha masz między kopytami, zawszona lambadziaro z Dolnośląskich Terenów Rolnych!

2019-05-30T08:17:12 02:00, M29:

Ogonie powiadam ci wincyj frustracji wincyj hahaha:))))))))nue jestem lambadziarą bo nie łażę po dyskotekach i innych spelunach raczej lubię odwiedzać waszą filharminię i teatr, sporadycznie wpadam też do kin gdy wypatrzę coś ciekawego dla siebie, uwelbiam wielkie i spokojne parki więc często uciekam w wasze rewiry😁😁😁😁.

Wrocław jako architektura jest piękny ale ludzie zakłamani podli i nieznośni dlatego nigdy bym nie chciała tutaj mieszkać. Jeśli chodzi o Trzebnicę to faceta do takiego miasta też bym nie ściągnęła gdyż ludzie są tu niesamowicie mściwi i strasznie plotkują-nie jestem fanką notorycznego obgadywania jak i wpierniczania się w cudze życia a tu nuestety tak jest. Wolę faceta trzymać z daleka od tej szarańczy która w mig pewnue by mu życie zatruła.

Filharminia😁😁😁😁😁pełna kompromitacja😉😉😉😉nie lubię pisać przez telefon. Dziwna jest ta wersja GW żle się czyta komentarze dlatego zeszłam z laptopa na telefon.

Wq..urwiają mnie spamy agencyjnych qure.w, zajmują prawie wszystkie strony chyba pier.dolnę stronę(GW) całkowicie bo z roku na rok jest coraz gorsza czytać się tego nie daje.

zgłoś
M
M29
2019-05-29T17:14:53 02:00, Monka:

Płaćcie parchlątka wrocławskie a nie upychacie dutki po skarpetach😂😂😂😂nie piskać mi tu pipipipip hahahah😊😊😊😊😊😊😊

2019-05-29T20:57:52 02:00, egon:

Parcha masz między kopytami, zawszona lambadziaro z Dolnośląskich Terenów Rolnych!

Ogonie powiadam ci wincyj frustracji wincyj hahaha:))))))))nue jestem lambadziarą bo nie łażę po dyskotekach i innych spelunach raczej lubię odwiedzać waszą filharminię i teatr, sporadycznie wpadam też do kin gdy wypatrzę coś ciekawego dla siebie, uwelbiam wielkie i spokojne parki więc często uciekam w wasze rewiry😁😁😁😁.

Wrocław jako architektura jest piękny ale ludzie zakłamani podli i nieznośni dlatego nigdy bym nie chciała tutaj mieszkać. Jeśli chodzi o Trzebnicę to faceta do takiego miasta też bym nie ściągnęła gdyż ludzie są tu niesamowicie mściwi i strasznie plotkują-nie jestem fanką notorycznego obgadywania jak i wpierniczania się w cudze życia a tu nuestety tak jest. Wolę faceta trzymać z daleka od tej szarańczy która w mig pewnue by mu życie zatruła.

zgłoś
M
M
2019-05-29T20:57:52 02:00, egon:

Parcha masz między kopytami, zawszona lambadziaro z Dolnośląskich Terenów Rolnych!

2019-05-30T07:07:24 02:00, Gość:

Heh, po trzydziestu latach wyprowadzam się z Wrocławia i też będę miał DTR na tablicach. Pusty śmiech mnie ogarnia, że teraz mój dotychczasowy niedorobiony sąsiad będzie leczył swoje kompleksy bycia nikim pomstując między innymi na mnie, jako na lud gorszy, nie umiejący na przykład prowadzić samochodu :)

2019-05-30T07:57:05 02:00, Monika29:

Niemożliwe😊😊😊😊😊😊widzisz ty wyprowadzić jak najdalej😁😁😁😁😁😁😁. Kiedyś to była faktycznie Trzebnica a teraz????blok koło bloku....coraz ciaśniej się tu robi, w latach dziecięcych było mi tu dobrze a teraz jest mi bardzo żle.

Połowa najbliższych mi osób leży już na cmentarzu, kiedyś tu było bardziej zielono, koło domu miałam malutki targ i górkę z której zjeżdżałam na sankach, niedaleko rosły drzewa jarzębinowe park przy szkole św. Jadwigi był znacznie większy a nie jak dziś okroili go do połowy i postawili blok mieszkalny -często chodziłam do niego z moją już zmarłą babcią😢😢😢😢,to nie jest ta Trzebnica którą znałam teraz na około mam same bloki😞😞😞😞.

Bardzo podoba mi się deptak i wyremontowany rynek, odnowiony park solidarności oraz stawy koło lasu bukowego nic więcej. Zbyt dużo bloków , zbyt dużo samochodów, zbyt dużo ludzi, zbyt dużo hałasu...to nie dla mnie wolałam i nadal wolę pierwotną wersję Trzebnicy nienaruszoną przez ręce urzędasów.

Przód coś się zdupcył😆😆😆😆wybacz poprawiam:

ty chcesz się wprowadzić do Trzebnicy a ja z niej wyprowadzić jak najdalej.

zgłoś
M
Monika29
2019-05-29T20:57:52 02:00, egon:

Parcha masz między kopytami, zawszona lambadziaro z Dolnośląskich Terenów Rolnych!

2019-05-30T07:07:24 02:00, Gość:

Heh, po trzydziestu latach wyprowadzam się z Wrocławia i też będę miał DTR na tablicach. Pusty śmiech mnie ogarnia, że teraz mój dotychczasowy niedorobiony sąsiad będzie leczył swoje kompleksy bycia nikim pomstując między innymi na mnie, jako na lud gorszy, nie umiejący na przykład prowadzić samochodu :)

Niemożliwe😊😊😊😊😊😊widzisz ty wyprowadzić jak najdalej😁😁😁😁😁😁😁. Kiedyś to była faktycznie Trzebnica a teraz????blok koło bloku....coraz ciaśniej się tu robi, w latach dziecięcych było mi tu dobrze a teraz jest mi bardzo żle.

Połowa najbliższych mi osób leży już na cmentarzu, kiedyś tu było bardziej zielono, koło domu miałam malutki targ i górkę z której zjeżdżałam na sankach, niedaleko rosły drzewa jarzębinowe park przy szkole św. Jadwigi był znacznie większy a nie jak dziś okroili go do połowy i postawili blok mieszkalny -często chodziłam do niego z moją już zmarłą babcią😢😢😢😢,to nie jest ta Trzebnica którą znałam teraz na około mam same bloki😞😞😞😞.

Bardzo podoba mi się deptak i wyremontowany rynek, odnowiony park solidarności oraz stawy koło lasu bukowego nic więcej. Zbyt dużo bloków , zbyt dużo samochodów, zbyt dużo ludzi, zbyt dużo hałasu...to nie dla mnie wolałam i nadal wolę pierwotną wersję Trzebnicy nienaruszoną przez ręce urzędasów.

zgłoś
W
Wrocławianin 44

Przecież energooszczędne... Bardziej mnie martwią wygaszone wieczorami, czasami całe kwartały głównych ulic. Ciemno jak w du.ie, światła samochodów, neonów i reklam dają po oczach, sporo ludzi (większoś na czarno).. A gdy do tego popada deszcz to wielu dziur w jezdni nie zobaczysz ale uraczysz. Oto dziadowskie miasto w środku Europy.

zgłoś
G
Gość
2019-05-29T20:57:52 02:00, egon:

Parcha masz między kopytami, zawszona lambadziaro z Dolnośląskich Terenów Rolnych!

Heh, po trzydziestu latach wyprowadzam się z Wrocławia i też będę miał DTR na tablicach. Pusty śmiech mnie ogarnia, że teraz mój dotychczasowy niedorobiony sąsiad będzie leczył swoje kompleksy bycia nikim pomstując między innymi na mnie, jako na lud gorszy, nie umiejący na przykład prowadzić samochodu :)

zgłoś
G
Gość

W minionym tygodniu na Ślężnej tez koło 12 latarnie były zapalone. Dziwny przypadek

zgłoś
e
egon
2019-05-29T17:14:53 02:00, Monka:

Płaćcie parchlątka wrocławskie a nie upychacie dutki po skarpetach😂😂😂😂nie piskać mi tu pipipipip hahahah😊😊😊😊😊😊😊

Parcha masz między kopytami, zawszona lambadziaro z Dolnośląskich Terenów Rolnych!

zgłoś
M
Monka

Płaćcie parchlątka wrocławskie a nie upychacie dutki po skarpetach😂😂😂😂nie piskać mi tu pipipipip hahahah😊😊😊😊😊😊😊

zgłoś
Dodaj ogłoszenie