Sprawdź, jak wiele oferuje Huawei Mobile Services. Top 5 rozwiązań, które znajdziesz na nowych smartfonach Huawei

Materiał informacyjny Huawei
Udostępnij:
Od dłuższego czasu, dokładnie od dwóch lat, Huawei rozwija własny system i usługi o nazwie Huawei Mobile Services. Teraz korzystanie z wygodnego i bezpiecznego sklepu z aplikacjami, map i darmowej nawigacji, a nawet komunikatorów wideo czy specjalnie spersonalizowanej wyszukiwarki internetowej jest jeszcze łatwiejsze.

Huawei znany jest z innowatorskich technologii, czego świetnym przykładem jest rozwój systemu HMS na smartfonach i tabletach tej marki. Jak wygląda system Huawei, czym się wyróżnia i co można zyskać korzystając z urządzeń Huawei?

Bezpieczeństwo i pełna kontrola z ID Huawei

W dzisiejszych czasach bezpieczeństwojest bardzo ważne. Ludzie z nieufnością podchodzą do rzeczy nowych, dlatego też niektórzy mogą być sceptyczni wobec HMS. Jednak Huawei udowadnia, że HMS to przyjazne środowisko dla użytkowników. Tutaj najważniejszy jest ID Huawei– klucz (identyfikator) powiązany ze wszystkimi aplikacjami i urządzeniami marki, które posiada użytkownik. Ułatwia on dostęp do treści i usług w prostszy sposób (bez konieczności ponownego logowania). Obecnie najbardziej popularne z nich to Chmura Huawei, AppGallery, mapy Petal Maps czy Petal Search. Do tego dochodzi bezpieczny dostęp do aplikacji bankowości mobilnej (największych banków) pomagających efektywniej zarządzać na przykład wydatkami. Banki nawiązując współpracę z Huawei wprowadzają swoje aplikacje do sklepu AppGallery, które następnie są integrowane z HMS. Dzięki temu użytkownicy smartfonów Huawei mogą pobierać te aplikacje na swój telefon lub tablet i korzystać z ich pełnej funkcjonalności.

Jak to wygląda w praktyce? Do wszystkiego jest jedno konto, a raz zalogowany użytkownik nie musi ponownie dokonywać autoryzacji w aplikacjach i usługach Huawei oraz na innych połączonych z ID Huawei urządzeniach marki, na przykład tablecie.

Zarządzaj danymi z Chmurą Huawei

Zarządzanie swoimi danymi może być o wieleprostsze i bezpieczniejsze dzięki usłudze Chmury Huawei. To określona przestrzeń w chmurze, do której użytkownicy otrzymują łatwy dostęp poprzez urządzenie mobilne czy przeglądarkę na PC. Ważną zaletą tego rozwiązania jest możliwość tworzenia automatycznej kopii zapasowej. Dzięki niej w prosty i szybki sposób można przywrócić wiele danych. Wystarczy skorzystać ze wspomnianego wcześniej ID Huawei.

Dodatkową korzyścią jest też bezpieczeństwo i ochrona przed utratą danych. W sytuacji zgubienia smartfona Chmura Huawei pomoże go namierzyć. To dodatkowa usługa wchodząca w skład chmury, pozwalającana zlokalizowanie zgubionego bądź skradzionego urządzenia. W każdej chwili jest możliwość skorzystania ze zdalnego dostępu do zgubionego urządzenia, by usunąć z niego dane. Wystarczy tylko użyć ID Huawei albo zalogować się na stronie cloud.huawei.com.

W trosce o bezpieczeństwo można logować się na przykład do Chmury Huawei poprzez specjalny kod 2D i kamerkę. ID Huaweipozwala także na synchronizację danych pomiędzy urządzeniami i chmurą.

Poznaj wyjątkowe aplikacje na smartfona

Autorski sklep z aplikacjami Huawei jest jednym z najważniejszych „elementów” Huawei Mobile Services. AppGallery umożliwia dostęp do aplikacji nie tylko od lokalnych, ale też od globalnych dostawców. Dlatego nikogo nie powinno dziwić, że największe banki oferują swoje aplikacje bankowości mobilnej na urządzeniach od Huawei. Sklep już teraz często porównywamy jest ze sklepem Google Play, a ilość nowych narzędzi i treści stale się powiększa. Co ważne, Huawei dba o bezpieczeństwo swoich użytkowników, jednocześnie serwując przydatne apki, które ułatwiają życie. Każdego dnia ich liczba przybywa. AppGallery pozwala również na aktualizacje wszystkich aplikacji bez względu na to, kiedy zostały pobrane. Do tego dochodzi możliwość zamówienia przejazdu w atrakcyjnej cenie (Bolt) oraz rezerwacja hotelu (Booking). Miłośnicy zakupów od teraz mogą śledzić najnowsze trendy dzięki zakładce Zakupy (np. dostęp do Allegro, produktów w promocji w apce LIDL Plus). Dodatkowo zyskają informacje o różnych promocjach, a nawet prezentach dla użytkowników aplikacji. Natomiast Serwisy VOD to aplikacje przydatne dla osób śledzących najlepsze filmy i seriale na największych platformach streamingowych jak Player czy WP Pilot. Do tego warto dodać wiele opcji płatności za zakupy (karta płatnicza, PayPal, HuaweiPoints, a nawet Carrier Billing).

Mając telefon z HMS, masz wszystko, czego potrzebujesz. Świetnym tego przykładem jest Petal Search. To taki osobisty doradca w postaci nowoczesnej przeglądarki internetowej. Jej główne działanie oparte jest na wskazówkach i działaniu wielu filtrów, tak by wyszukiwania były jak najbardziej owocne. Podróżujący mogą uaktywnić usługę „W pobliżu”. Pokaże ona na mapie lokalne atrakcje i nie tylko Osoby niemogące poradzić sobie z tłumaczeniem jakiegoś artykułu na język polski, mogą skorzystać z osobistego Tłumacza.

Kontroluj swoje wydatki na smartfonie Huawei

Aplikacje bankowości mobilnej są bardzo popularne wśród wszystkich użytkowników korzystających ze smartfonów. W sklepie z aplikacjami AppGallery istnieje już 7 aplikacji bankowych, które działająz usługami HMS. Coraz więcej banków chce współpracować z Huawei ze względu na wiarygodność i możliwośćzapewnienia użytkownikom tych usług maksimum bezpieczeństwa w sieci.

Zaplanuj najlepszą trasę z mapami Petal Maps

Mapy Petal Maps to ciekawa propozycja, którą warto omówić osobno. Dzięki zawsze aktualnym mapom Polski planowanie trasy jest o wiele łatwiejsze. Usługa uwzględnia rzeczywisty ruch na drodze oraz warunki pogodowe na całej trasie. Samemu w prosty sposób można dodawać przystanki podczas podróży, a nawet zapisywać i synchronizować ulubione miejsca w Chmurze Huawei dzięki ID Huawei. Do wyboru jest nie tylko nawigacja samochodowa, ale też inne opcje, jak na przykład trasy piesze, rowerowe itd.

HMS: to nie koniec zmian

Telefony i tablety Huawei zmieniają się, by w jeszcze wygodniejszy i prostszy sposób użytkownicy zyskali dostęp do najważniejszych treści i usług. System HMS z pewnością będzie jeszcze rozbudowywany o kolejne przydatne użytkownikom funkcje. Warto z niego skorzystać, by być na bieżąco z najlepszymi aplikacjami, które już teraz mogą śmiało rywalizować z Google.

Materiał oryginalny: Sprawdź, jak wiele oferuje Huawei Mobile Services. Top 5 rozwiązań, które znajdziesz na nowych smartfonach Huawei - Strefa Biznesu