Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sprawa prof. Piotra Ż.: Studenci chcą obserwatorów i nagrywania egzaminów

Marcin Rybak
Polskapresse
W związku ze sprawą Piotra Ż., profesora podejrzanego m.in. o domaganie się korzyści osobistych od studentek Uniwersytetu Wrocławskiego za zaliczenie przedmiotu, samorząd studentów zaproponował "pakiet rozwiązań", które mają zwiększyć zaufanie studentów do wykładowców.

Studenci chcą m.in. nagrywania egzaminów ustnych i możliwości powoływania obserwatorów na egzaminy. Proponują też powołanie rzecznika praw studentów i uruchomienie specjalnego adresu mejlowego, na który mogliby anonimowo zgłaszać swoje uwagi.

Część z tych propozycji studenci zgłoszą władzom każdego z uczelnianych wydziałów. Jacek Przygodzki zapewnia, że rektor Uniwersytetu Wrocławskiego jest otwarty na debatę ze studentami o ich pomysłach. Czeka tylko na pisemny projekt od studentów.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: PIOTR Ż. ŻĄDAŁ SEKSU ZA ZALICZENIE?

Co proponują studenci? Oto ich pismo

Komunikat Samorządu Studentów UWr - pakiet rozwiązań w zw. ze sprawą Profesora Ż.

Po doniesieniach medialnych związanych z tzw. "Sprawą Profesora Ż.", Samorząd Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego na spotkaniu z Rektorem Uniwersytetu Wrocławskiego zaproponował pakiet rozwiązań zmierzających do zwiększenia poczucia zaufania na linii student-wykładowca.

Działania proponowane przez Samorząd Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego:

1. Możliwość powołania obserwatora na egzamin ustny lub konsultacje na wniosek zarówno studentów, jak i prowadzącego:
- przedstawiciel Samorządu Studentów każdego szczebla na wniosek studentów lub prowadzącego zajęcia (w ramach ob. regulaminu )
- dowolny student Uniwersytetu Wrocławskiego zgłoszony z wyprzedzeniem, z podaniem nazwiska, kierunku studiów oraz nr indeksu (np. kolega lub koleżanka z grupy)
- dowolny pracownik naukowy lub doktorant Uniwersytetu Wrocławskiego zgłoszony studentom przed rozpoczęciem egzaminu lub konsultacji

2. Umożliwienie rejestracji audiowizualnej egzaminów ustnych:
- wniosek studentów do Prodziekana ds. nauczania lub właściwego przedstawiciela władz instytutu
- informacja przekazana studentom przez egzaminującego

3. Uruchomienie interwencyjnego adresu e-mail dla chcących anonimowo zgłosić swoje problemy: [email protected]

4. Powołanie Rzecznika Praw Studenta na Uniwersytecie Wrocławskim - "wyjęcie" go ze struktury Samorządu Studentów UWr i utworzenie osobnego stanowiska w strukturze organizacyjnej Uniwersytetu Wrocławskiego

5. Promocja działania Poradni Psychologicznej Uniwersytetu Wrocławskiego - umożliwienie dotarcia do szerszej grupy studentów

Część z zaproponowanych rozwiązań można realizować w ramach obowiązujących regulaminów, o wprowadzenie szczegółowych rozwiązań Samorząd Studentów zwróci się do poszczególnych Prodziekanów ds Nauczania na każdym z 10 Wydziałów Uniwersytetu Wrocławskiego.

W sprawie Profesora Piotra Ż., która zainspirowała nas do działania, Samorząd Studentów nie zamierza zabierać zdania do zakończenia postępowania sądowego oraz ew. postępowania dyscyplinarnego zapowiadanego przez władze uczelni. Naszą jedyną intencją jest zapewnienie pełnego komfortu studiowania przez nasze koleżanki i kolegów, którzy mogli utracić zaufanie do uniwersyteckich instytucji po doniesieniach medialnych z zeszłego tygodnia.

Karol Przywara
Przewodniczący Zarządu Uczelnianego
Samorządu Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego

PIOTR Ż. WYSZEDŁ NA WOLNOŚĆ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska