SPR Chrobry przed startem ligi walczy z urazami

Stanisław Makowiejew w meczu z MSK Powaska Bystrzyca (29:26) zdobył osiem bramek. chrobryhandball.pl
Chrobry Głogów turniej w czeskim Jicinie zakończył z trzema porażkami i jednym zwycięstwem na koncie. Dolnośląski zespół musiał radzić sobie bez kilku kontuzjowanych kluczowych zawodników.

W pierwszym meczu drużyna prowadzona przez Jarosława Cieślikowskiego musiała uznać wyższość HV KRAS Volendam (22:27). Na początku obie ekipy toczyły wyrównane spotkanie. W kolejnych akcjach trafiali jednak głównie rywale Chrobrego. W czasie kiedy HV KRAS zdobył osiem bramek, głogowianie do swojego dorobku dołożyli ledwie jedną.

Po starciu z czeskim Talentem M.A.T. Pilzno (24:30) jasne było, że SPR nie powtórzy wyniku z ostatnich dwóch lat, kiedy triumfował w całym turnieju. Chrobry miał problem z konstruowaniem ataku pozycyjnego, a w drugiej połowie nie wykorzystał czterech rzutów karnych.

Dolnośląska drużyna jedyne zwycięstwo w Czechach odniosła w rywalizacji z MSK Powaska Bystrzyca (29:26). Słowacy trafili na mur w postaci Rafała Stachery, który czarował w bramce. Podopieczni Jarosława Cieślikowskiego musieli sobie radzić m.in. bez Kamila Sadowskiego, Adama Babicza czy Tomasza Klingera, czyli podstawowych rozgrywających. Z dobrej strony pokazał się Mateusz Czapla. Pozyskany przed sezonem z Olimpii MEDEX Piekary Śląskie prawoskrzydłowy był jednym z najlepszych strzelców głogowian.

Na zakończenie zmagań w Jicinie Chrobry mierzył się z gospodarzami turnieju - zespołem HBC (24:28). Superligowy zespół po pierwszej połowie miał siedmiobramkową stratę. W drugiej połowie SPR ambitnie gonił wynik i zdołał odrobić trzy trafienia. Szkoleniowiec drużyny z Głogowa pozwolił młodym zawodnikom zebrać cenne doświadczenie. Na parkiecie pojawili się Krystian Więdłocha, Grzegorz Stelmasik czy Jakub Siedlecki w bramce.

Chrobry rozgrywki PGNiG Superligi zainauguruje 1 września spotkaniem z Piotrkowianinem.