Sposoby na piękne zęby

Artykuł sponsorowany Mediraty
Udostępnij:

Piękny uśmiech i zdrowe, białe zęby to wspaniała wizytówka, robiąca wrażenie na każdej napotkanej osobie. Miły wyraz twarzy i uniesione kąciki ust potrafią wiele zdziałać - rozładować napięcie między ludźmi czy poprawić humor smutnego przechodnia. Jak osiągnąć pożądany holywoodzki uśmiech w jeden dzień?

Wybielanie zębów

Piękny uśmiech to przede wszystkim białe, lśniące zęby. Kosmetyczne zabiegi stomatologiczne kojarzone są jednak z luksusem i sporymi kosztami, na które przeciętny człowiek nie jest w stanie pozwolić sobie przy licznych, co miesięcznych wydatkach. W zależności od wybranej metody wybielania zębów, zabieg może kosztować od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Czy w takim razie trzeba zrezygnować z marzenia o pięknym uśmiechu? Wcale nie! Finansowanie usług medycznych MediRaty pozwoli cieszyć się wymarzonymi, białymi zębami w przystępnej cenie.

Istnieje wiele sposobów na wybielenie szkliwa, jednak najskuteczniejszym i najbezpieczniejszym dla zębów i dziąseł jest zabieg wykorzystujący działanie nadtlenku wodoru, przeprowadzany w gabinecie stomatologicznym. Lekarz nie tylko oczyści i wybieli zęby, ale też odpowiednio zabezpieczy dziąsła i okolice szyjek przed podrażnieniami.

Licówki porcelanowe

Co jeszcze można zrobić, żeby mieć ładny uśmiech? Kolejnym sposobem są cieniutkie nakładki protetyczne, zwane licówkami, naklejane na licową część zęba. Oprócz zakrycia przebarwień, ten rodzaj zabiegu estetycznego nadaje też zębom inny kształt i zakrywa wszelkie uszczerbienia. To dobra alternatywa dla osób, które chcą uzyskać efekt równych i śnieżnobiałych białych zębów. Nakładki wykonane mogą być z różnych materiałów, ale najczęściej zamawiane są licówki porcelanowe.

Ile kosztują licówki porcelanowe? Koszt nakładki na jednego zęba może być bardzo różny - od 700 do nawet 2500 zł. Do tego doliczyć należy opłatę za wcześniejsze wybielenie i wyleczenie zębów. Na szczęście nie trzeba płacić tak wysokiej ceny jednorazowo - dostępne kredyty na leczenie stomatologiczne sprawiają, że wymarzony uśmiech znajduje się w zasięgu ręki. Ta prosta procedura, polegająca na wypełnieniu internetowego formularza lub wykonaniu jednego telefonu, ułatwiła realizację dotąd nierealnych planów.

Korony porcelanowe

Niekiedy poprawa wyglądu zębów nie jest jedynie widzimisię, a koniecznością. Bardzo zniszczone uzębienie potrafi oszpecić i stanowić poważny kompleks. Dla osób o połamanych, ukruszonych czy uszkodzonych próchnicą zębach najlepszym rozwiązaniem będzie korona porcelanowa. Można ją stosować zarówno na zębach naturalnych, jak i na implantach. To inwestycja na całe życie - zarówno z uwagi na trwałość porcelany, jak i na konieczne do założenia korony spiłowanie części naturalnego zęba. W bocznych i tylnych odcinkach szczęki zwykle używa się koron na podbudowie metalowej, która wzmacnia wytrzymałość mechaniczną korony - niezbędną podczas przegryzania i żucia pokarmu. Przy projektowaniu korony dla zębów przednich, zazwyczaj bierze się pod uwagę głównie estetykę - dlatego większość osób decyduje się na korony pełnoceramiczne. Dzięki temu unikają m.in. sinego zabarwienia w okolicy dziąseł, wywołanego wędrówką jonów metali w głąb tkanek miękkich.

Koszty korony porcelanowej na stali szacowane są na około 600 zł. Trochę droższe są korony pełnoceramiczne (bez użycia metalu) - cena wynosi już blisko 900 zł. Na stronie MediRaty.pl znaleźć można zestawienie cen popularnych zabiegów estetycznych, wykonane na podstawie cenników renomowanych gabinetów z kilku dużych miast Polski.

Implanty zębów

Implanty stomatologiczne stanowią ratunek dla osób, które z racji choroby, wieku czy wypadku straciły jednego lub więcej zębów.Implanty zębowe umożliwiają też osadzenie protezy na całym łuku. Wypełnienie ubytków w uzębieniu jest szczególnie ważne dla zdrowia danej osoby. Powstanie luki może wywoływać zaburzenia zgryzu, bóle głowy czy niewyraźną mowę. Istnieją jednak liczne chorobowe przeciwwskazania przed zastosowaniem tego rozwiązania, takie jak nieunormowana cukrzyca, padaczka, nowotwory czy dalece rozwinięta osteoporoza.

Koszt implantu zależy w dużej mierze od leczenia i zabiegów przygotowawczych. Spore znaczenie ma też rodzaj obudowy protetycznej. Szacuje się, ze przeciętna cena implantu to ok. 3500 - 4000 zł.

Ortodoncja - aparat ortodontyczny

Najbardziej popularnym zabiegiem jest użycie aparatu ortodontycznego. Istnieje wiele ich rodzajów, z uwagi na dopasowanie do wieku pacjenta, a nawet jego upodobań. Dla dzieci w wieku 4-12 lat zwykle zaleca się aparaty ruchome, nakładane w okresie małej aktywności, np. na noc, a ściągane na czas posiłku. Chcąc osiągnąć zadowalające efekty, wielu decyduje się na aparat stały. Dużą furorę robią niewidoczne, przezroczyste aparaty, szczególnie dedykowane dla dorosłych. Są one jednak dosyć drogie - cena leczenia to ok. 15000 zł. Znacznie tańsze są klasyczne aparaty metalowe oraz niedużo droższe estetyczne aparaty z niewidocznymi zamkami - ok. 3600 zł.

Sprawdź odpowiedź na pytanie: Aparat ortodontyczny przezroczysty czy metalowy?

Stan zębów to nie tylko wspaniała wizytówka - ich jakość rzutuje na kondycję zdrowotną całego organizmu. Więcej informacji na temat przebiegu poszczególnych zabiegów oraz ich cen znaleźć można w serwisie MediRaty.pl.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie