sportowy
  SPORTOWIEC i TRENER ROKU 2018. Głosowanie na NAJLEPSZYCH...

  SPORTOWIEC i TRENER ROKU 2018. Głosowanie na NAJLEPSZYCH sportowców i trenerów na Dolnym Śląsku [NOMINOWANI, WYNIKI, GŁOSOWANIE CZYTELNIKÓW]

  red.

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  SPORTOWIEC i TRENER ROKU 2018. Głosowanie na NAJLEPSZYCH sportowców i trenerów na Dolnym Śląsku [NOMINOWANI, WYNIKI, GŁOSOWANIE CZYTELNIKÓW]
  Ruszył 66. Plebiscyt Gazety Wrocławskiej na Najlepszego Sportowca i Trenera Roku na Dolnym Śląsku. Jak w tym roku wybieramy 10 NAJLEPSZYCH sportowców i pięciu NAJLEPSZYCH trenerów? Tak jak zawsze na końcowe wyniki wpływ ma głosowanie czytelników oraz głosy kapituły.
  SPORTOWIEC i TRENER ROKU 2018. Głosowanie na NAJLEPSZYCH sportowców i trenerów na Dolnym Śląsku [NOMINOWANI, WYNIKI, GŁOSOWANIE CZYTELNIKÓW]

  Koniec roku to dla większości większości sportowców i trenerów czas zbierania plonów. Kto będzie królem polowania na Dolnym Śląsku? O tym przekonamy się już w styczniu - trwa bowiem 66. Plebiscyt Gazety Wrocławskiej na Najlepszego Sportowca i Trenera na Dolnym Śląsku.

  To już kolejna edycja, w której wybieramy osobno tych najpopularniejszych (PRZECZYTAJ WIĘCEJ -> TUTAJ) oraz najlepszych. W tym drugim zestawianiu - tak jak co roku - poznamy ranking 10 najbardziej utytułowanych, dolnośląskich zawodników oraz pięciu trenerów.

  Jak będziemy głosować

  W porównaniu do ostatnich edycji naszej zabawy wprowadziliśmy drobną korektę. Rok temu w końcowej klasyfikacji na najlepszych sportowców i trenerów braliśmy pod uwagę głosy zdobyte w wojewódzkim etapie głosowania na tych najpopularniejszych. Teraz chcemy to rozdzielić. Obie kategorie nie będą miały ze sobą nic wspólnego. - Mamy nadzieję, że dzięki takiemu manewrowi nasz plebiscyt będzie miał jeszcze bardziej przejrzystą formułę - mówi Jakub Guder, szef redakcji sportowej Gazety Wrocławskiej.

  Nasi czytelnicy będą mogli głosować tylko na sportowców i trenerów nominowanych przez redakcję sportową Gazety Wrocławskiej. To będą osoby, które faktycznie w minionym roku wyróżniły się wybitnymi wynikami ze szczególnym uwzględnieniem mistrzostw świata czy Europy. W tym zestawieniu pojawi się kilkadziesiąt nazwisk. Oczywiście jesteśmy otwarci na Wasze sugestie, więc jeśli uważacie, że ktoś powinien znaleźć się w tym zacnym gronie - piszcie na adres sportowiec@gazeta.wroc.pl.

  Wstępna lista nominowanych sportowców i trenerów ukaże się 18 listopada.

  Obrady kapituły

  Głosowanie na najlepszych sportowców odbywać się będzie za pomocą SMS-ów i płatnych klików - rozpocznie się 19 listopada a zakończy 21 grudnia. Jeśli w tym czasie ktoś z dolnośląskich sportowców czy trenerów zapisze na swoim koncie jakiś sukces, to oczywiście będzie istniała możliwość dodania go do głosowania.

  Na końcową kolejność w naszym plebiscycie wpływ mają nie tylko głosy czytelników, ale także tradycyjnie zdanie naszej kapituły. Ta obradować będzie przed świętami w siedzibie redakcji Gazety Wrocławskiej. W jej skład co roku wchodzą wybitne osobistości ze świata dolnośląskiego sportu. Nie inaczej będzie tym razem.

  Wyróżnienia kapituły

  Kapituła dodatkowo przyzna też kilka swoich wyróżnień.
  • Odkrycie Roku 2018 - zawodniczka lub zawodnik, który nie ukończył 21 roku życia i w ostatnim czasie wypłynął na szerokie wody. Przypomnijmy, że tę nagrodę można otrzymać tylko raz w karierze.
  • Drużyna Roku 2018
  • Impreza Roku 2018


  Na ostatniej gali pierwszy raz wskazaliśmy także najbardziej medialnego sportowca na Dolnym Śląska. Był to efekt naszej współpracy z firmą Pentagon Research. Wygląda na to, że i w tym roku ta kategoria u nas zagości.

  Wszystkie rozstrzygnięcia poznamy na Dolnośląskiej Gali Sportu, która odbędzie się w styczniu. To będzie też wyjątkowa okazja do spotkania wielkich mistrzów, zamienienia kilku zdań, zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia czy poproszenia o autograf.

  W TYM MIEJSCU DO 18 LISTOPADA POJAWI SIĘ LISTA NOMINOWANYCH PRZEZ REDAKCJĘ SPORTOWĄ GAZETY WROCŁAWSKIEJ ZAWODNIKÓW I TRENERÓW. OD 19 LISTOPADA BĘDZIEMY TU PUBLIKOWAĆ NA ŻYWO WYNIKI GŁOSOWANIA CZYTELNIKÓW.


  Dołącz do wydarzenia na Facebooku i obserwuj plebiscyt na bieżąco
  ->> KLIKNIJ W PONIŻSZE ZDJĘCIE:  Sportowiec Roku 2018