Piotr JanasZaktualizowano
Przebywająca na zgrupowaniu w Turcji Miedź Legnica uległa w czwartek występującemu za zapleczu rosyjskiej ekstraklasy SKA Chabarowsk 2:3. Tego samego dnia legniczanie mierzyli się także z ukraińskim Czernomorcem Odessa , z którym także przegrali - tym razem 1:2. Dla „Miedzianki” były to pierwsze w tym okresie przygotowawczym porażki.

Dotychczas legniczanie mierzyli się ze Slavią Sofia, Czerno More Warna i Vardarem Skopje. Dwa z tych meczów wygrali, a jeden zremisowali. Czwartkowy rywal Miedzi na papierze wydawał się być najmniej wymagającym. SKA Chabarowsk to drużyna występująca w rosyjskiej I lidze (odpowiednik polskiej Fortuna 1 ligi), która po rundzie jesiennej zajmuje 12. miejsce w dwudziestozespołowej stawce.

Mecz z Rosjanami rozgrywany był w bardzo wymagających warunkach. Z nieba padał mocny deszcz, a boisko nasiąkało z minuty na minutę. Do przerwy „Miedzianka” prowadziła 2:1, po bramach Henrika Ojamy i niezawodnego w Turcji Fabiana Piaseckiego, ale po przerwie to ekipa SKA dwukrotnie pokonała 20-letniego bramkarza legniczan Jana Szpaderskiego i to ona cieszyła się z końcowego triumfu.

Trener Nowak musiał umiejętnie szachować siłami swoich piłkarzy, ponieważ na czwartek zaplanowane były dwa sparingi. Poza spotkaniem z SKA Miedź zagrała także z ukraińskim Czernomorcem Odessa. W tym drugim zadebiutował pozyskany w środę Hiszpan Joan Angel Roman.

Joan Angel Roman piłkarzem Miedzi Legnica!

Zespół z Ukrainy na prowadzenie wyszedł już w 7 min po rzucie rożnym. Antona Kanibołockiego pokonał Andrij Miszczenko. Sześć minut później było już 1:1, ale sędzia nie uznał bramki Mateusza Szczepaniaka, bo ten był na spalonym.

W 25 min Czernomorec prowadził już 2:0. W sytuacji sam na sam nie pomylił się piłkarz testowany przez klub z Odessy. Autorem kontaktowego i jak się później okazało honorowego trafienia dla Miedzi był Serb Aleksandar Miljković. Po zmianie stron Miedź praktycznie nie schodziła z połowy Czernomorca, ale podopiecznych trenera Nowaka zawodziła skuteczność.

Dla "Miedzianki" był to ostatni sparing w Turcji i w ogóle tej zimy. Kolejny mecz legniczanie rozegrają już w lidze. 8 lutego Miedź podejmie na Stadionie im. Orła Białego w Legnicy Jagiellonię Białystok.

Miedź Legnica - SKA Chabarowsk 2:3 (2:1)

Bramki: Ojamaa 28, Piasecki 40 - Kazankow 33, zawodnik testowany 66, Kwekweskiri 73.
Miedź: Sapela (46. Szpaderski) - Božić, Musa, Kisiel, Cámara, Fernández, Augustyniak (64. Purzycki), Gardzielewicz, Forsell (89. Ojamaa), Ojamaa (85. Adamski), Piasecki.

Miedź Legnica - Czernomorec Odessa 1:2 (1:2)
Bramki:
Miljković 36 - Andrij Miszczenko 7, zawodnik testowany 25
Miedź: Kanibołocki - Bartczak, Osyra, Miljković, Pikk, Santana (60. Adamski), Purzycki, Zieliński, Roman, Garguła, Szczepaniak.

polecane: Flesz: otyłość zabija Polaków, problem rośnie i dotyczy nastolatków

Materiał oryginalny: Sparingi. Miedź Legnica przegrała z SKA Chabarowsk i Czernomorcem Odessa. Debiut Joana Romana - Gazeta Wrocławska