Sparing: Śląsk Wrocław - Zagłębie Sosnowiec 1:1

Śląsk Wrocław zremisował z pierwszoligowym Zagłębiem Sosnowiec 1:1 w sparingu rozegranym przy ul. Oporowskiej we Wrocławiu. Prowadzenie WKS-owi dał Mario Engels, a gola wyrównującego dla gości strzelił Dawid Ryndak.

W podstawowym składzie Śląska pojawiło się kilku piłkarzy, którzy ostatnio grali niewiele albo wcale. W bramce wyszedł Mariusz Pawełek, w obronie Paweł Zieliński i Łukasz Wiech, a w pomocy Mario Engels, Joan Angel Roman i Ostoja Stjepanović. Najciekawsze było jednak zestawienie ataku, ponieważ Mariusz Rumak wreszcie postanowił wypróbować ustawienie z dwójką napastników. Tworzyli ją Bence Mervo i Sito Riera.

Wrocławianie rozpoczęli to spotkanie najlepiej jak mogli. Już w 46 sekundzie Mervo zagrał płasko w pole karne, a pozostawiony bez opieki Engels przymierzył w samo okienko bramki Jakuba Szumskiego.

Kolejne minuty były spokojniejsze. Ani jedni ani drudzy nie stworzyli sobie 100 proc. sytuacji, choć kilka strzałów na obie bramki oglądaliśmy. W oczy rzucał się Joan Roman, ale nie dlatego, że popisywał się pięknymi zagraniami, a dlatego, że niemal każdy jego kontakt z piłką kończył się stratą. Wychowanek słynnej FC Barcelony najwyraźniej wciąż nie zaadaptował się do realiów polskiej piłki.

Wśród gości najlepsze wrażenie sprawiał Słowak Martin Pribula, który kilka razy nieźle zakręcił obrońcami ,,wojskowych" na lewym skrzydle, lecz z jego akcji niewiele wynikało. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Na drugie 45 min nie wyszli już Piotr Celeban i Filipe Goncalves. Na środek obrony wszedł Lasza Dwali, a partnerem Stjepanovicia w środku pola był Adrian Łyszczarz. Jedną roszadę przeprowadził także szkoleniowiec gości Piotr Mandrysz. Tomasza Nowaka zastąpił dobrze znanym we Wrocławiu Sebastianem Dudkiem.

Około 400 kibiców zgromadzonych na stadionie przy Oporowskiej oglądało nieco słabsze zawody niż przed przerwą. W Śląsku bardzo aktywny był Mervo, ale to sosnowiczanie jako pierwsi strzelili gola. W 78 min po składnym kontrataku stan meczu wyrównał Dawid Ryndak.

Śląsk Wrocław – Zagłębie Sosnowiec 1:1 (1:0)
Bramki: Engels 1 - Ryndak 78.

Śląsk: Pawełek - Zieliński, Celeban (46. Dvali), Wiech, Pawelec - Engels, Stjepanović, Goncalves (46. Łyszczarz), Sito Riera, Roman – Mervo.
Zagłębie: Szumski (46. Fabisiak) - Sierczyński, Najemski, Wiktorski (69. Krzykowski ), Udovicić - Wilk, Matusiak (84. Bała), Łuczak (76. Mularczyk), Nowak (46. Dudek), Pribula – Matić (63. Sanogo).