SPARING Śląsk Wrocław - Hapoel Beer Szewa 0:3

Rafał Bajko
Mariusz Rumak spotkanie z Hapoelem będzie zapewne dokładnie analizował...
Mariusz Rumak spotkanie z Hapoelem będzie zapewne dokładnie analizował... Paweł Relikowski
Śląsk Wrocław wysoko przegrał swój ostatni sparing podczas obozu przygotowawczego. WKS uległ w Opalenicy Hapoelowi Beer Szewa 0:3.

Jeszcze przed rozegraniem tego sparingu było wiadomo, że wrocławian czeka arcytrudne zadanie. Hapoel jest bowiem aktualnym mistrzem Izraela, a już w połowie lipca przystąpi do rywalizacji w II rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów. Rywalem sparingpartnera Śląska będzie Sheriff Tiraspol.

Izraelczycy wszystkie bramki w tym spotkaniu zdobyli już podczas pierwszej połowy. Najpierw Maor Buzaglo odebrał piłkę Peterowi Grajciarowi i uderzył w samo okienko bramki Lubosa Kamenara, a następnie samobójczego gola po stałym fragmencie gry strzelił Piotr Celeban. Chwilę przed przerwą Śląsk nadział się jeszcze na kontrę Hapoelu i po precyzyjnym uderzeniu Maharana Radiego było już 0:3.

W pierwszej jedenastce ekipy Mariusza Rumaka znalazło się miejsce dla wszystkich nowych piłkarzy - Łukasza Madeja, Alvarinho, Kamenara i Augusto.

Śląsk Wrocław - Hapoel Beer Szewa 0:3 (0:3)
Bramki: Buzaglo 23, Celeban-sam. 33, Radi 40.
Śląsk: Kamenár (46. Pawełek) - Pawelec I (86. Miś), Celeban, Dwali (86. Wiech), Augusto (59. Zieliński) - Alvarinho (66. Dankowski), Kokoszka I (86.Dudu), Grajciar (59. Idzik), Morioka (66. Kiełb), Madej (59. Gosztonyi) - Mervó (59. Biliński).