Sparing Śląsk Wrocław - GKS Bełchatów 1:2. Pierwsza bramka Paixao dla WKS-u (ZDJĘCIA)

Paweł Kucharski
Śląsk Wrocław - GKS Bełchatów 1:2
Śląsk Wrocław - GKS Bełchatów 1:2 Tomasz Hołod
W kolejnym meczu sparingowym przed rozpoczęciem nowego sezonu piłkarze Śląska Wrocław przegrali na stadionie przy ulicy Oporowskiej z pierwszoligowym GKS-em Bełchatów 1:2.

Od początku test meczu ze spadkowiczem z ekstraklasy zagrało trzech piłkarzy pozyskanych w ostatnich tygodniach - Tomasz Hołota, Sebino Plaku i Marco Paixao. Ten ostatni zdobył jedyną bramkę dla Śląska w tej części meczu. Po znakomitym zagraniu piętą Mariusza Pawelca Portugalczyk strzałem z bliskiej odległości otworzył wynik.

Po zmianie stron mogliśmy oglądać kolejnych debiutantów - lewoskrzydłowego Hiszpana Adrię Granella i brazylijskiego obrońcę Dudu. Całkowicie inna jedenastka od tej z pierwszej połowy nie spisała się najlepiej. Wrocławianie, mimo że mieli optyczną przewagę, dali sobie wbić dwa gole. Oba zdobyli bracia Makowie - Mateusz i Michał. W końcówce Śląsk miał jeszcze szansę wyrównać, ale znakomitą okazję zmarnował Jakub Więzik.

W sobotę formę piłkarzy trenera Levego sprawdzi zaprzyjaźniona Miedź Legnica, która właśnie pozyskała Mateusza Szczepaniaka, napastnika KS-u Polkowice.

Śląsk Wrocław - GKS Bełchatów 1:2 (1:0)
Bramki:
Paixao 16 - Mateusz Mak 53, Michał Mak 71.
Śląsk (I połowa): Kelemen - Socha, Grodzicki, Wasiluk, Pawelec - Hołota, Kaźmierczak - Plaku, Mila, Patejuk - Paixao.
II połowa: Wrąbel - Ostrowski, Menzel, Kokoszka, Dudu - Juraszek, Stevanović, Sobota, Cetnarski, Granell - Więzik.