Smród na zachodzie Wrocławia. Pada śnieg z popiołem

  Smród na zachodzie Wrocławia. Pada śnieg z popiołem

  MK

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  W niedzielę Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzegło, że dym z płonącej hali przy ul. Szczecińskiej, a zwłaszcza gazy pożarowe są niebezpieczne dla zdrowia i życia. Kto nie ma takiej potrzeby, nie powinien wychodzić z domu i szczelnie zamknąć okna. Rano zmieniło zdanie. - Nie doszło do skażenia powietrza we Wrocławiu - twierdzą urzędnicy. Ale mieszkańcy zachodnich osiedli donoszą nam, że nie da się tam oddychać. Wszędzie czuć smród topionego plastiku. Z powodu niebezpiecznych oparów odwołano zajęcia w przedszkolu przy ul. Ignuta na Kozanowie. - Pada śnieg z deszczem i popiołami z pożar. Przebywanie na dworze powyżej 10 minut skutkuje mdłościami i bólem głowy - alarmuje Rada Osiedla Maślice.
  Pożar przy ul. Szczecińskiej we Wrocławiu
  1/20
  przejdź do galerii

  Pożar przy ul. Szczecińskiej we Wrocławiu
  ©Pawel Relikowski / Polska Press

  - Na Maślicach i i osiedlach zachodniego Wrocławia pada śnieg z deszczem i popiołami z pożaru na ul. Szczecińskiej. Przebywanie na dworze powyżej 10 minut skutkuje mdłościami i bólem głowy - alarmuje Rada Osiedla Maślice. Według urzędników z ratusza nic złego się nie dzieje.

  Akcja gaśnicza przy ul.
  Szczecińskiej trwa od niedzielnego wieczora. Płonie tam hala tuż przy autostradowej obwodnicy Wrocławia. Pożar, a zwłaszcza gazy pożarowe są niebezpieczne dla mieszkańców pobliskich osiedli. Jak ostrzegł w niedzielę Leszek Logosek pełniący dyżur w Centrum Zarządzania Kryzysowego, jeśli ktoś nie ma potrzeby wychodzenia na dwór, powinien pozostać w domu i zamknąć okna, a jeśli ktoś jest poza domem, powinien do niego jak najszybciej wrócić.

  Ostrzeżenie dotyczyło nie tylko mieszkańców Kuźnik, Żernik, Nowego Dworu, Muchoboru, Pilczyc i Maślic, czyli osiedli położonych w bezpośrednim zasięgu kłębów dymu i gazów pożarowych, ale także pozostałych osiedli Wrocławia, ponieważ dym może być przenoszony przez wiatr.

  W poniedziałek rano Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało nowy komunikat: Cały czas prowadzony jest monitoring przy pomocy specjalistycznego sprzętu grupy chemiczno – ekologicznej, która od początku prowadzonych działań używa swoich mierników. Dlatego też podkreślamy, że skażenia powietrza na terenie Wrocławia nie ma i nie było - czytamy w nim.  W tym samym czasie straż pożarna prowadziła akcję w przedszkolu przy ul. Ignuta na Kozanowie. Wszystkie dzieci z tego przedszkola odesłano do domów, bo ze studzienki przed przedszkolem wydobywał się dziwny zapach. Strażacy, którzy pojawili się na miejscu, dokonali pomiarów i odkryli nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej normy tlenku węgla. Skąd taki wynik? Straż podejrzewa, że może to mieć związek z wielkim pożarem wysypiska śmieci.
  - Do kanalizacji przedostają się bardzo duże ilości skażonej wody, którą wylewana jest przez strażaków na teren wysypiska. To może mieć wpływ na przekroczenie dopuszczalnych stężeń niektórych substancji - mówią nam strażacy, choć bez potwierdzenia tego faktu, pozostają to tylko przypuszczenia.


  Z utrudnieniami muszą liczyć się także pasażerowie pociągów kursujących linią Wrocław - Legnica. Pomiędzy stacjami Wrocław Nowy Dwór i Wrocław Żerniki uruchomiono zastępcze autobusy. Jak tłumaczy Leszek Logosek, jest to spowodowane potrzebą ciągłego otwarcia przejazdu kolejowego na ul. Żernickiej dla służb ratunkowych i wozów straży pożarnej.

  Ulica Szczecińska, a także Żernicka są za to zamknięte dla ruchu samochodowego.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (145)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  .

  .. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Mnie zastanawia tylko kiedy znikneła hałda śmieci na złotnikach(jest pusto!) i czy nie był ostatnio większy ruch aut dostarczających śmieci do tej hali na Szczecińskiej. Może warto to sprawdzić?...rozwiń całość

  Mnie zastanawia tylko kiedy znikneła hałda śmieci na złotnikach(jest pusto!) i czy nie był ostatnio większy ruch aut dostarczających śmieci do tej hali na Szczecińskiej. Może warto to sprawdzić? gdzie podziały się śmieci ze złotnik?zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Smogu nie ma...

  kiki (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Smog może pochodzić tylko ze spalania polskiego węgla, inne śmieci i plastiki nie powodują smogu - tak zarządził ciepły prezydent.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nic się nie stało

  expert (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5

  Nic się nie stało... te kilka ton Dioksyn to nic ... w Bhopalu, tam to się działo a u nas...przesadzacie ! Giermek Sołtysa z Ramiszowa czy nowy miłościwie nam panujący uspokajał ! Wrocławianie nic...rozwiń całość

  Nic się nie stało... te kilka ton Dioksyn to nic ... w Bhopalu, tam to się działo a u nas...przesadzacie ! Giermek Sołtysa z Ramiszowa czy nowy miłościwie nam panujący uspokajał ! Wrocławianie nic się nie stało!
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kiedy somsiadowi...

  Nosacz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

  ... śnieg wypala oczy

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nieprzyjemnie

  Af (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5

  Na Oporowie, Klecinie i Krzykach śmierdzi "farbą" i powoli zaczyna mnie boleć głowa. /Wróciłem niedawno z pracy/

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dutkiewicz pali za sobą mosty

  Bartek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 18 / 2

  Kopci się okrutnie!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  zachód w ogniu i dymie L4

  zaczadzony Wrocławianin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 24

  Z zachodu wieje spalenizna a żółte koszulki przemykają po osiedlach zachłystując się zdrowym Pisowskim powietrzem, tylko wrocławskie przedszkola i częściowo szkoły zostały uderzone powiewem...rozwiń całość

  Z zachodu wieje spalenizna a żółte koszulki przemykają po osiedlach zachłystując się zdrowym Pisowskim powietrzem, tylko wrocławskie przedszkola i częściowo szkoły zostały uderzone powiewem skażonego powietrza L4. Wcześniej policja i sądy ale uleczone gotówką wrócili na swoje stanowiska pracy.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zarządzanie kryzysowe.

  ABC (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 36

  Co na to Prezydent Miasta Wrocławia, odpowiedzialny za zarządzanie kryzysowe na terenie Miasta? Gdzie jest jakiś komunikat?


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Masz tu komunikat:

  Strumyk (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 1

  Siedź cicho i nie wychodź z domu. A jak będą wybory to pamiętaj na mnie głosować!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  dynamicznie na twiterku

  heheh (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 1

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Gdzie ten śnieg z deszczem? no idiotów z ludzi robią

  rty (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 18 / 3

  Gdzie ten śnieg z deszczem? no idiotów z ludzi robią

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czy ten artykuł pisał analfabeta ?

  Gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 2

  Czy ten artykuł pisał analfabeta ?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo