Śmiertelny wypadek na drodze nr 8 pod Wrocławiem. Tir zderzył się z samochodem osobowym

Jarosław Jakubczak, Kinga Czernichowska
Wypadek na krajowej ósemce koło Pustkowa Wilczkowskiego (powiat wrocławski), niedaleko Jordanowa Śląskiego. W czwartek czołowo zderzyły się tutaj samochód osobowy marki Audi i ciężarówka.

AKTUALIZACJA, godz. 14.25: Służby potwierdziły zakończenie reanimacji. Stwierdzono zgon 60-letniego mężczyzny, który prowadził samochód.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca audi jadący drogą krajową numer 8 w stronę Wrocławia na odcinku między Pustkowem Wilczkowskim a Jordanowem Śląskim stracił panowanie nad kierownicą, a następnie otarł się o jadącego z naprzeciwka jednego tira, po czym uderzył czołowo w kolejnego tira, również jadącego z naprzeciwka - mówi Łukasz Dutkowiak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Na razie nie wiadomo, dlaczego mężczyzna zjechał na przeciwległy pas i czy mógł chcieć wyprzedzać. Droga krajowa nr 8 w dalszym ciągu jest zablokowana.

Godz. 14.01: Kierowca walczy o życie

- Jedna osoba została ewakuowana z samochodu. Na razie stwierdzono brak funkcji życiowych, w tej chwili trwa reanimacja. Krajowa ósemka jest w tej chwili nieprzejezdna.

Bon turystyczny - będzie wydłużenie terminu?

Wideo

Dodaj ogłoszenie