Smartwatch – jaki model wybrać? Monitoruj zdrowie i aktywność fizyczną z nowym Huawei Watch 3 Pro

Materiał informacyjny Huawei
Smartwatche to już nie tylko technologiczna nowinka, coraz więcej osób porzuca tradycyjne zegarki na rzecz tych inteligentnych gadżetów. Nic dziwnego, najnowsze smartwatche pozwalają na odbieranie i wysyłanie wiadomości, sterowanie muzyką oraz stałe monitorowanie stanu zdrowia i aktywności fizycznej. Dodatkowo zegarki Huawei Watch 3 Pro charakteryzuje elegancki design oraz funkcjonalność. Poznaj najnowszy smartwatch Huawei i przekonaj się, dlaczego warto zastanowić się nad tym modelem.

Smartwatch, zegarek sportowy czy inteligentny gadżet na co dzień?

Smartwatche już na dobre zadomowiły się... na naszych nadgarstkach. Wraz z rozwojem technologii jedno urządzenie może pełnić wiele funkcji. Te nowoczesne i inteligentne zegarki cieszą się ogromną popularnością przede wszystkim wśród ludzi aktywnych, dbających o zdrowie i kondycję.

Jeszcze do niedawna musieliśmy wybierać, czy potrzebujemy smartwatcha, w którym będziemy mogli pójść do biura, czy takiego, którego zabierzemy na trening. Nowoczesne urządzenia możemy dopasować do indywidualnych potrzeb, nie rezygnując z żadnych funkcjonalności. Spersonalizowany smartwatch idealnie skomponuje się ze sportowym lookiem, jak również nie zawiedzie nas podczas spotkania biznesowego.

Dlaczego warto wybrać smartwatch Huawei Watch 3 Pro?

Najnowszy Smartwatch Huawei Watch 3 Pro to klasa sama w sobie. Dopisek „Pro” naprawdę daje dużo więcej. Począwszy od wielkości - Huawei Watch 3 Pro jest większy od „zwykłej” wersji, a ponadto został zbudowany z innych materiałów. W tym przypadku stal zastąpiono tytanem, co podkreśla, że posiadamy smartwatcha z górnej półki, a przy okazji wpływa na jego wytrzymałość. Z kolei sam ekran schowany został za szafirowym szkłem, co także zapewnia dodatkową ochronę.

Co ważne, smartwatche z serii Huawei Watch 3 wyposażone są w podwójny chipset, zwiększający ich wydajność systemową, jak i użytkową. Urządzenie zapewnia bardziej zrównoważone przetwarzanie danych, a udoskonalony algorytm oszczędzania energii pozwala na wydłużenie jego czasu pracy. Flagowy Huawei Watch3 Pro na pełnym ładowaniu w trybie ultra, bez ładowania wytrzyma nawet 21 dni. Z kolei przy normalnym użytkowaniu z obsługą eSIM o ładowaniu możemy zapomnieć nawet na 5 dni.

Smartwatch Huawei Watch 3, czyli design i funkcjonalność

Zacznijmy od designu, ponieważ jest o czym pisać. Obudowa Huawei Watch 3 ma 46 mm i wykonana jest ze stali oraz ceramiki. Producent w tym przypadku postanowił połączyć klasykę z nowoczesnością - zakrzywiony ekran postanowiono zestawić z okrągłym wykończeniem, co nie pozwala przejść obojętnie obok tego urządzenia.

Do obsługi Obsługuj Huawei Watch 3 Series używamy dwukierunkowego przycisku bocznego oraz mechanicznej koronki, która swym wyglądem nawiązuje do klasycznych czasomierzy. Oczywiście do dyspozycji mamy także przejrzysty ekran dotykowy.

Co do wyglądu samej tarczy, tutaj producent postanowił zaszaleć. Do dyspozycji mamy szereg preinstalowanych tarcz, gdzie nie mogło zabraknąć animowanych. Jednak to nie wszystko, w przypadku Huawei Zdrowie właściciel ma do dyspozycji setki wzorów do pobrania. Jakby tego było mało - można tworzyć własne tarcze, wykorzystując do tego na przykład krótkie, kilkusekundowe filmiki nagrane smartfonem.

W przypadku funkcjonalności, coś co robi wrażenie, to ładowanie Huawei Watch 3. Nie chodzi tutaj o możliwość ładowania bezprzewodowego, bo to standard. Jednak nie zawsze mamy dostęp do gniazdka, Huawei o to zadbało - posiadacze smartfona

Huawei mogą doładować swojego smartwatcha ładowaniem zwrotnym.
Z kolei dzięki wykorzystaniu technologii eSIM9, Huawei Watch 3 działa jako niezależne urządzenie mobilne, z którego można dzwonić, odtwarzać muzykę czy pobierać aplikacje bez połączenia z telefonem.

Jeżeli chodzi o sterowanie – tak, można tego dokonać gestem.

Zadbaj o formę z nowoczesnym smartwatchem

Tak jak wspomnieliśmy na wstępie, smartwatche bardzo często wybierane są przez osoby, które lubią dbać o kondycję i zdrowie. W związku z tym producent udostępnia aplikację Huawei Zdrowie, która „zapewni stałą dawkę pozytywnej motywacji”.

Dzięki czujnikowi zainstalowanemu w Huawei Watch 3 możemy szybko i wygodnie sprawdzić temperaturę swojego ciała. To nie wszystko, dzięki wykorzystaniu specjalnych czujników, możemy w bardzo precyzyjny sposób dokonać pomiaru saturacji. Producent chwali się, że pomiar może być dokonywany zarówno przy niskich temperaturach, jak również na dużych wysokościach. Nie zabrakło tak „standardowych” funkcji jak:

  • krokomierz,
  • liczba spalonych kalorii,
  • okresów aktywności,
  • jakości snu,
  • poziomu stresu.

Mało? Sportowy asystent Huawei Watch 3 obsługuje ponad 100 trybów treningu - 19 profesjonalnych dyscyplin halowych i na świeżym powietrzu oraz 85 trybów niestandardowych.

Smartwatch automatycznie wykrywa 6 najpopularniejszych rodzajów ćwiczeń. W aplikacji Huawei Zdrowie na smartfonie możemy sprawdzać wszystkie dane dotyczące treningu, włącznie z dokładną trasą zarejestrowaną dzięki zintegrowanemu czujnikowi GPS.

Jeżeli jesteśmy przy treningu, smartwatch Huawei jest w stanie wykryć upadek jego posiadacza - jeżeli do niego dojdzie, Huawei Watch 3 natychmiast przełączy się w tryb awaryjny i powiadomi wskazany uprzednio kontakt. Z kolei po 5-krotnym naciśnięciu przycisku „w górę" automatycznie nawiąże połączenie ze służbami ratunkowymi.

Słuchawki bezprzewodowe – postaw na nową jakość dźwięku

W wielu przypadkach smartwatche są wykorzystywane do odtwarzania muzyki, dlatego warto zadbać o dobry dźwięk. Również w tej kategorii technologia pozwala na dużo więcej niż jeszcze kilka lat temu. Obecnie najpopularniejsze są słuchawki bezprzewodowe, które oprócz dużej wygody zapewniają świetny dźwięk. W tym przypadku Huawei ma naprawdę sporo do zaoferowania.

Huawei FreeBuds 4, bo o nich mowa, są pierwszymi na rynku słuchawkami TWS z innowacyjną funkcją Adaptive Ear-Matching (AEM), która wykrywa kształt kanału słuchowego użytkownika i automatycznie dopasowuje redukcję szumów do indywidualnych cech danej osoby, wykorzystując przy tym informacje o panujących warunkach zewnętrznych.

[i]Jakby tego było mało, w urządzeniu wykorzystano specjalną membranę kompozytową, która pozwala zminimalizować zniekształcenia dźwięku oraz uzyskać przejrzyste tony średnie i wysokie. Do tego dochodzą dynamiczne przetworniki o dużej średnicy, które odpowiadają za większą amplitudę drgań i mocniejszy bas. Jeżeli jesteśmy przy parametrach technicznych, nie sposób nie wspomnieć o udoskonalonych minitubach basowych, które generują dźwięk o jeszcze wyższym natężeniu.[i]

Huawei FreeBuds 4 oferują 4 godziny pracy na jednym ładowaniu z wyłączoną funkcją redukcji szumów oraz 22 godziny, kiedy używane są razem z etui ładującym. Z włączonym ANC, słuchawki mogą odtwarzać muzykę przez 2,5 godziny. Co ważne słuchawki obsługują również funkcję szybkiego ładowania, dzięki której 15 minut ładowania zapewnia kolejne 2,5 godziny pracy.

Słuchawki Huawei Freebuds 4 do 8 lipca można kupić w ofercie przedsprzedażowej z opaską sportową Huawei Band 6, w rekomendowanej cenie detalicznej 599 zł.

Materiał oryginalny: Smartwatch – jaki model wybrać? Monitoruj zdrowie i aktywność fizyczną z nowym Huawei Watch 3 Pro - Polska Times